Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Nők is mehetnek szerződéses...

Nők is mehetnek szerződéses katonának Mo-n, ugye? Nekik is ugyanolyan a fizikai teszt (futás, felülés, stb. ), mint a férfiaknak?

Figyelt kérdés
2014. jún. 27. 08:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
45%

"Nekik is ugyanolyan a fizikai teszt (futás, felülés, stb. ), mint a férfiaknak?"


Nekik a "fizikai teszt" -aminek neve amúgy erőnléti felmérés- női verziója kell. Töltsd le az NKE vagy az Altiszti Akadémia vonatkozó felvételi szabályzatát, abban benne lesz, hogy nőként mennyi felüléshúzódzkodásfekvő meg mennyi idő alatti 3200m-es futás kell ahhoz, hogy felvegyenek tisztjelöltnek vagy altiszthallgatónak.

2014. jún. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
45%
Ködösen még emlékszem, hogy hasonló besorolásban (T1,T2,T3,T4) a női verzió szemreésznélkül, szal durván 30%-kal volt kevesebb, könnyebb, mint a férfi. De mivel én 8 éve végeztem még a ZMNE-n, ez azóta vagy változott, vagy nem.
2014. jún. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
De a férfi verzió se volt sosem valami nyagy szám, legdurvább besorolásnál is volt pl. (T4) 12,5 percünk a 3200m-t lefutni. Az RTF-eseknek (akik ugye a rendőrtiszt hallgatók voltak, ma már ők is az NKE-ben tanulnak) pl. 12 perc jutott 2000 méterre férfiaknál. Az meg már tényleg a röhej kategória :))
2014. jún. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!


Utolsó: 12 perc alatt az unokaöcsémnek kell futni ennyit az általános iskolában...

2014. jún. 27. 09:10
 5/16 anonim ***** válasza:

[link]


Szerződésesként a T3-at kell nézned. Csak az AA-sok T4-esek.

Egyébként tény hogy vicc kategória, de mikor én voltam idén az NKE-s alkalmasságin 5 lányból 4 nemtudta elérni a 240pontot. Pedig a lányok alkalmasságija nevetséges... 36 szabályos!!!!!! fekvővel már megvan a 100as pontszám, és 15:30as futással 160as pontszám....

De örök hiba, hogy nem készülnek fel rendesen. Azt hiszik szabályosan csinálják, holott habár nem kell sokat teljesiteni, de azt szabályosan kell!


Egyébként habár az alkalmassági gyengébb, a kiképzés ugyanolyan a lányoknak is. Ezért nem nagyon értem a pontszámítás ezen módját. De m1 is ez már nem a kérdéshez tartozik! :)

2014. jún. 27. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

" a kiképzés ugyanolyan a lányoknak is."


Nem, a kiképzés szakirányfüggő. Vannak "tisztahím" szakirányok, amikre -hozzáteszem: józanul- nőt nem engednek.

Annyi igaz, hogy ha egy szakirány koedukált, akkor papírforma szerint a nőknek is ugyanazt kell produkálniuk, mint a férfiaknak.


Tipikus női szakirányok amúgy a térgépészet, katonai gazdálkodás, katonai logisztika szakirányok.

2014. jún. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Tévedsz. Az alapkiképzés azaz az első 3,5 hónap ugyanaz. Mindenkinek.

Nincs szakirány.

Az alapkiképzés elvégzése után eskütétel, ezután jön a szakirányú továbbképzés. Ott már különbözik a kiképzés az alapján hogy ki milyen specializációt választott.

2014. jún. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Értem, köszi :)

Tehát elég a felvételhez, ha mondjuk 36 fekvőtámaszt csinálok, de célszerű "rágyúrni" a férfi követelményre, hogy a kiképzésen ne érjenek meglepetések?

2014. jún. 27. 16:33
 9/16 anonim ***** válasza:

Az alapkiképzés nem halálos.

De igen jobb rágyúrni erőteljesen. Jobb ha többet csinálsz most, mintha később szívnál vele.

2014. jún. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
ha kecskeméten az alezredes asszonyhoz kerülsz kinyír a fekvővel, mániája hogy a lányokat baszogatja, én idén voltam AA felvételin az egyik csaj megcsinált 32-t 1-et számolt be érvényesnek mondjuk tény nagyon szabálytalanul csinálta de azért 1-nél jóval több volt szabályos az én véleményem szerint.....
2014. jún. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!