Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Futás közben miért énekelnek...

Futás közben miért énekelnek a katonák? Főleg amerikaiakat hallhattunk már futás közben énekelni, de a Honvédséget is volt alkalmam hallani. De mi ennek az értelme?

Figyelt kérdés
Esetleg jobban megy a futás? Nem figyelsz oda hogy mennyire elfáradtál mert énekelsz?

2014. aug. 6. 11:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább menetelés közben tudok éneklésről, pl. Honvédségnél "Hej te puska, puska vagy! Nem csinos kis fruska vagy! Te is éppoly drága vagy nekem, hej! Mint az én szerelmesem!" vagy Amerikában "When Johnny comes marching home again, hurrah! Hurrah!"
2014. aug. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mert erre kaptak parancsot.
2014. aug. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Közösségi hatás.
2014. aug. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
ütemet ad a futáshoz
2014. aug. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nehezebb énekelve futni
2014. aug. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

a baromságokat hagyjuk már légyszives, kösz. Tudom hogy azt hiszi 1-2 ember hogy marhára vicces amikor beböfög egy kérdéshez valami teljes hülyeséget, de nem az.



Egyébként akkor nem éneklés, inkább verselésnek mondanám.

Mint pl a :


"Legjobb sör a borsodi,

Azzal megy a harckocsi (...) "


szóval ezeket miért éneklik? jobb légzés? jobban teljesit az ember?

2014. aug. 6. 13:07
 7/8 anonim ***** válasza:
87%

Magyarul nem találtam leírást, csak angolul:

[link]


Maga a "cadence" kifejezés ritmust, mértéket, ütemet jelent, a katonai nyelvben pedig a menet, a lépés ütemét, lépésszámot jelöli.


Részlet egy másik oldalról:


[link]


"There is nothing better than a great military cadence! It's a great feeling coming back from a long march, or morning run when a fellow soldier yells out a good cadence. It gives me energy, motivates, and increases unit espre de corps.


On top of the physiological effects that cadences produce, they also produce significant physical effects. Singing a cadence while running or marching helps soldiers keep their heads up, take deeper breathes and exhale more forcefully. This increases oxygen to the lungs and gives the body more energy."


Tehát nagyjából pszichológiailag felturbóz, motivál, plusz ad egy menetütemet, javítja a légzést (mélyebb belégzés, erőteljesebb kilégzés), a fejtartást.

2014. aug. 6. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mi csak alapkiken nyomattuk ezeket.

legjobb sör az ászok, pnára vadászok.

Legjobb sör a dreher, attól áll a bré fel :D

2014. aug. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!