Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ki mit gondol, hogy az USÁ-ban...

Ki mit gondol, hogy az USÁ-ban megszüntették az alkotmányos abortuszhoz való jogot? Én támogatom.

Figyelt kérdés

Lefordítva: nem számít alkotmányellenesnek az abortusz betiltása. 13 republikánus állam kapásból be is tiltotta.


Szerintem helyes. A magzat a fogantatás pillanattól fogva egy külön élet, nem az anya teste, csupán abban fejlődik. Nagy félreértés belemenni a vitába, hogy a fejlődés melyik szakaszától számít valami életnek, mert senki nem tudja bebizonyítani, hogy az úgynevezett lélek vagy öntudat mikor jleenik meg a testben - ezért azzal a feltételezéssel kell élnünk, hogy ez a fogantatáskor megjelenik.

Értem, hogy a woke és feminizmus szerint az az "anya teste" meg "önrendelkezés", sőt ami ijesztő, hogy a jobboldali barátaim túlnyomó része is inkább abortuszpárti, de én nagyon örülök ennek a győzelemnek a józan ész oltárán. Persze nincs kétségem, hogy szavazás hova fog kifutni. Számomra vicces, hogy egyesek azt mondják, "vissza a középkorba" konkrétan arra, hogy valakik az életet védik... Másfelől a legnagyobb baromság ez a kijelentés, hiszen a középkorban többnyire mindig is volt abortusz :)).

Teszem hozzá, három esetben támogatnám az abortuszt: ha annyira fogyatékos a gyerek, hogy nem képes az önellátásra avagy "hasznot" termelni a társadalomnak, akkor, ha nemi erőszakból fogant, vagy ha veszélyezteti az anya életét a szülés. De semmiképp sem akkor, amikor a 22 éves kiscsaj még inkább "élni" akar meg pasizni.



2022. jún. 25. 18:19
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/213 anonim ***** válasza:
22%

7: Azért lettél DK-s is?


Lehet neked még nem mondták, de azért Amerika és Magyarország eléggé távol áll egymástól ilyen téren is. Elképzelésed sincs arról, milyen egy ottani árvaház.


Kérdező: Én támogatom, de akkor annyit hozzátennék, hogy a "kiszakadt a gumi" típusú gyermekek után mindaddig kemény büntetést fizettetnék a "szülőkkel", míg a gyerek ki nem kerül az intézetből.


Akit pedig megerőszakoltak, annak még jobb is, ha nem vetetheti el. Épp elég borzalom az erőszakolás, nem kell még mellé egy gyerekgyilkosság is. Inkább akkor szülje meg, adja le azonnal, és cserébe kapjon ingyenes ellátást az őt ért traumák miatt.


Eddig állandóan azért sírt a fél világ, hogy a család az család, minden életet egyformán bűn kioltani vagy tönkretenni... Tessék, itt egy előrelépés az ügyben.

2022. jún. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/213 anonim ***** válasza:
80%

Kedves Kérdező! Hány gyereket vettél ki állami gondozásból?

Ja, hogy egyet sem?Pedig a magadfajtákra erőszakkal rákényszeríteném, hogy önerőből, magas színvonalon nevelje fel mindet.Ja, ha már megszületett, akkor le lehet szarni?Ez a baj a magadfajtákkal.Álszentek és ostobák vagytok.

2022. jún. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/213 anonim ***** válasza:
56%
Azt támogatom, hogy legyen súlya az abortusznak, ezzel felelősséget téve az emberek vállára. Ugyanakkor különbséget kéne tenni az egyes esetek, például egy nemi erőszak áldozatául esett nő és egy siman csak felelőtlen között.
2022. jún. 25. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/213 anonim ***** válasza:
100%
Amennyire olvastam szigorítás és nem tiltás van. Van olyan hely ahol túl szigorú (ha már van szívhang nem lehet), máshol teljesen normális, 13 hétig lehet, ha erőszakból fogant, vagy veszélyezteti az anyukát akkor később is lehet
2022. jún. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/213 anonim ***** válasza:
77%

“A magzat a fogantatás pillanattól fogva egy külön élet, nem az anya teste, csupán abban fejlődik. Nagy félreértés belemenni a vitába, hogy a fejlődés melyik szakaszától számít valami életnek, mert senki nem tudja bebizonyítani, hogy az úgynevezett lélek vagy öntudat mikor jleenik meg a testben - ezért azzal a feltételezéssel kell élnünk, hogy ez a fogantatáskor megjelenik“

Nem az anya teste? Talán nem az anya az, aki hetekig, ha nem a terhesség végéig hány folyamatosan? Vagy nem az anya az, aki folyamatosan vizsgálatokra kell, hogy járjon, vagy szurkálják x hetente vérvételekkel? Nem az anya szervei nyomódnak össze a növekvő magzattól? Nem az ő bőre nyúlik és repedezik ki? Nem az ő mellei gyulladnak be? Nem az ő hormonháztartása borul fel teljesen? Nem ő vajúdik akár 70 órán keresztül? Nem ő nyomja ki a gyereket? Nem az ő nemi szerve szakad szét? Vagy nem az ő hasfalát vágják fel? Vagy nem ő esik ki a munkából? Vagy nem ő vérzik még hetekig szülés után? Vagy nem őt fenyegeti a szülés utáni depresszió (vagy úgy akár a halál szülés közben)? Vagy nem ő fog tudni alig mozogni a sebektől? Vagy nem ő nem fog aludni utána hónapokon keresztül? Mindezt akár úgy, hogy kedves apuka a pozitív teszt hallatán azonnal le is lépett? Vagy az valaki más? Egy pulzáló sejtcsomó, akinek még a fájdalomközpontja sem fejlődött ki az abortusz elvégzéséig konkrétan semmit nem fog fel, vagy érez belőle. Egy nő igen. Csak hogy tiszta legyen, hogy ki a fontosabb.

2022. jún. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/213 anonim ***** válasza:
89%
#13 apukának is felelősséget tenne valahogy a vállára, vagy csak a nőt lehet büntetni?
2022. jún. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/213 anonim ***** válasza:
97%

De igen, az apának is felelősséget kellene vállalnia, aki viszont sok esetben köddé válik, vagy még a nő sem tudja megmondani, ki volt az.

A gyerek a nő testében van. A biológia nem feminista. Bár ebben kivételesen egyetértek, hogy a felelőtlenül dugdosó férfiaknak is szembesülni kellene a következményekkel.

2022. jún. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/213 anonim ***** válasza:
88%

“ vagy még a nő sem tudja megmondani, ki volt az”

Azért nem ez az általános. Persze, biztos van rá példa, de nem ez a jellemző.

2022. jún. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/213 anonim ***** válasza:
86%
Egyetértek 15-össel. Egyszerűen nem függetleníthethetünk ilyen módon egy meg nem született testet a nőtől akiből szó szerint lesz. Minden sejtje abból a nőből alakul ehhez minden energiája abból a nőből származik sehonnan máshonnan. Egy már igazi testtel+lélekkel valóban életnek számító embert nem lehet petricsészévé degradálni. Nagy dilemma ez én értem. De akárhogy nézzük egy valami biztos. Az anya egészen biztosan élet test+lélek. A meg nem született gyermekekről pedig minden csak feltételezés. Ezért én a biztosat, vagyis az élő nőt nem ítélem szülőgép vagyis egy tárgy szintjére a feltételezettért.
2022. jún. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/213 anonim ***** válasza:
61%

#11-nek (kérdezőnek):


Az lehet hogy elképzelésem sincs az ottani árvaházakról, de arról igen, hogy te mekkora b'rom vagy.


Tényleg azt hiszed, hogy a szülő/k hiányát pótolhatod bármivel is?


Én ugyan nem árva voltam, saját hibámból kerültem a zaciba, de az ott eltöltött éveket visszagondolva nekem világos, hogy a szülő hiánya gyakorlatilag majdnem biztosan a bűnözés, a könnyű pénz útjára vezet.


Osváth Zsoltikáról pedig annyit, hogy 12 évesen került intézetbe, ahol bemelegedett.


Hogy nem azért?


A francokat nem!

2022. jún. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!