Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Angliában kirúgták az állásábó...

Angliában kirúgták az állásából, mert szalonnás szendvicset emlegetett a muszlim kolléganőjének. Ez a "multikulti" csak problémát okoz mindenkinek. Követni kell ezt a liberális vonalat?

Figyelt kérdés

Az európai liberalizmus mindenkinek csak árt. El kéne takarítani, ameddig még nem késő. Mint például Angliában.


[link]



2013. jún. 18. 15:03
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
38%

Kérdező, te meg annyira buta vagy, hogy úgy okoskodsz a liberális értékekről, hogy semmit se tudsz róluk.


A szabad véleménynyilvánítás NEM azt jelenti, hogy akárki akármit mondhat. A fogyatékos logikád szerint én odamehetnék az újszülött intenzívre és a frissen meghalt babás családok előtt parádézhatnék, hogy "örülök, hogy megdöglött!" és nem követnék el bűnt. Na ezt csak a visszamaradott jobbosok gondolják így, akik megelégednek azzal, amit a kuruttyinfó szintű oldalak a szájukba adnak, mert azzal már lehet azt hinni, hogy hűdejólinformáltak.


A betiltások ugyanez, ugyanilyen példával, csak felszorozva ezerrel. De hogy még extrán örülj, képzeld, a goj motorbuzeránsok felháborító vonulásának helyes, ám jogszerűtlen betiltása ellen IS tiltakoztak a liberális jogvédő szervezetek (meg a vonulás ellen is), mert képzeld, az is liberális érték, hogy nem élünk diktátor vezette országban.


Annyira buta vagy mint a föld, kár is beléd az érvelés.

2013. jún. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
37%

Ja igen, én büszke turulcsirkefób vagyok, ezt vállalom is. Tudod, ha ezzel hosszú távon jót okozok, akkor miért ne? :))


Ez olyan, mint az USA-álláspont a túszejtéseknél: terroristákkal nem tárgyalunk. Turulcsirkékkel nem tárgyalunk, és előbb-utóbb kikopnak a politikából, mert megunják, hogy senki se figyel rájuk. Ezt az utat kellene követni.

2013. jún. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
11%
Köszönjük Emese.
2013. jún. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 A kérdező kommentje:

32


Te akkora nyominger öcsém, hogy az hihetetlen. A liberalizmusban nem szerepel olyan, hogy szabad véleménynyilvánítás, vagy hogy gyülekezési jog? Akkor magyarázd már el, hogy mi a liberalizmus te fogyatékos b.rom!

2013. jún. 18. 21:53
 35/56 A kérdező kommentje:

"16:02-nél tökéletesebben nem tudom leírni, ti vagytok azok, akikkel lehetetlen együtt élni, mert azonnal hőbörögtök, ha valaki nem úgy mer élni, ahogy ti azt jónak gondoljátok. Ha valaki meleg, savat rá, ha valaki cigány, internáló táborba vele, ha valaki liberális, irány a gázkamra, ha valaki nem vallásos (pontosabban nem keresztény), mocsok hazaáruló. Micsoda keresztényi szeretet dúl a szívetekben!"


Bárcsak így lenne, de sajnos nem. :/

2013. jún. 18. 21:54
 36/56 Pro Patria ***** válasza:
47%

Már ne is haragudjatok, de a cikk azt írja, hogy a férfi be akarta hozni a szalonnás szendvicsét, nem azt, hogy megkínálta a nőt. Vagy én olvasom rosszul?


Na már most, az én ételfogyasztásom 90%-át sertéshús teszi ki. Szalámi, párizsi, virsli, csülök, rántott karaj, és szalonna. (Ezeken kívül csak alkalmanként eszek marha és szárnyashúst.) Az utóbbi kifejezetten féltett kincsem, olyan, amiből mindig lennie kell otthon, és gyakran eszem reggelire, vacsorára is, az egyik kedvenc ételem, még órákkal az elfogyasztása után is élvezetet jelent az íze, sőt, többet is jelent, afféle identitást kifejező eszközöm is, hiszen mi magyarok csak mint "szalonnarágók" voltunk emlegetve a bécsi udvarban.

A szalonna olyan, amit még más ételekbe is csak akkor teszek, ha valami különlegeset akarok, mert takarékoskodok vele. Számomra a sertés legfinomabb része, és legjobb feldolgozási módja a szalonna. A kedvenc ételeim között szerepel. És kifejezetten bosszús vagyok, ha hosszabb idejig nem jutok hozzá.


Tehát. Ha én szalonnát akarok enni, és ezt meg akarnánk nekem tiltani a saját hazámban, főleg egy csak ideköltözött külföldi, nemcsak megsértődtem volna, de ott helyben pofon is vágtam volna. Kevés dolog hoz ki a sodromból. De nehogy már nekem kelljen alkalmazkodnom a másikhoz a saját hazámban! Nehogy megmondja nekem, hogy mit ehetek! Hát hol vannak az én jogaim?? Engem ki fogad el? A saját hazámban?

Az elfogadás _nem_ azt jelenti, hogy ha muszlimmal találkozok, muszlimként viselkedek, ha zsidóval találkozok, akként, ha ukránnal, akkor pedig őrá konvertálom át magamat. Azt jelenti, hogy _nem kérem tőle_, hogy egyen hozzám hasonlóan szalonnát, _elfogadom_, hogy őneki másak a szokásai, és _cserébe_ ők sem szólnak bele az én szokásaimba, hanem egymás társaságában követjük magunk szokásait.

Nem akarok senkit magamhoz hasonlatossá tenni, nem akarok senkit "megváltoztatni", és tőlem se kérjék, hogy legyek olyan, mint ők. Ez oda-vissza megy. Miért ne ehetnék egy muszlim társaságában szalonnát?! Nem követelem, kényszerítem, hogy tegye ő is. Rengetegféle étel van, válassza ki azt, ami kedvére való, én pedig a számomra azt. Ha pedig valaki vegetáriánus, egyen csak zöldséget, de nekem miért ne lehetne hús? Elfelejtitek, hogy az elfogadás oda-vissza érvényes, mindkettőnkre! És _nem_ azt jelenti, hogy olyannak kell lennem a jelenlétedben, mint te. Miért? Mivel vagy több nálam? Elfogadom, hogy más vagy, és elvárom, hogy te is fogadd el az enyémet. EZ az elfogadás, nem az, hogy velem szemben bárkinek kirekesztőnek, rasszistának szabadna lennie. Ugyanis ha nem ehetek szalonnát, ha nem engedik meg nekem, mert "kultúridegen", akkor velem szemben rasszisták. Nem kértem, hogy más is tegye, csak tőlem fogadják el. Ez a fenti tipikus példája annak, amikor nem az egyenlőség valósul meg, hanem a fordított rasszizmus. Nem arról van szó, hogy a két személy nem fogadja el egymást, hanem az egyik nem fogadja el a másikat, azt akarja, hogy forduljon el saját identitásától, kövesse a tőle idegen szokásokat, amik a másik félnek szimpatikusak, és ha nem viselkedik úgy, mint ő, akkor még "rasszistának" mondja. Azaz kirekesztőek vele szemben, nem hagyják meg saját önmagában, nem engedik érvényesülni.


Kiegészítve ezzel:

http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__4..


Már tényleg olyan, amire azt mondom: micsoda őrült, beteg világ ez?!


Nekem is vannak jogaim. És ha valaki a saját szülőföldemen ezt korlátozni merészeli, annak a kórházi kezelés számlájának kifizetésére már nem lesz gondja. Ezt megígérem, és nem érdekel, ki veszi elő ellenem, később is vállalom. Aki ezt teszi, azt megölöm. Legyen osztrák, muszlim, zsidó, orosz, vagy török.

Még mindig én vagyok itthon. Ha valakinek joga lenne mások szokásait megváltoztatni, az én lennék - "ha Rómában jársz, viselkedj úgy, mint a rómaiak" - de én ezt meghaladott gondolkodásnak tartom. Mindenkit tiszteletben tartok, tegyen - ésszerű keretek között, értsd: itt az itteni közösségi szokásokat betartva - amit identitása diktál. De aki tőlem ezt megvonja, az tőlem se várjon mást. Elfogadni egymást, ezt kellene végre! Megérteni, hogy mindenkinek vannak a szívéhez közelálló dolgok, és egy muszlim NE várja el tőlem, hogy olyan legyek tőle, mint ő, azt tegyem, amit ő, nem, még az ő jelenlétében sem (miért kellene? akkor miért nem inkább ő felém??), és ígérem: én sem fogom ilyet kérni.


-------------


Ui.: Emlékeztek, amikor Gárdonyi Egri csillagok művében az elfogott török hatalmas karéjokkal eszi a szalonnát, és azt mondja: "mindenki bolond, aki nem magyar"...?


És most csakazért is megsütök pár csíkot. Már a gusztusos képről is megkívántam. A nő pedig közvetve is úgy megsértett engem, hogy remélem, sosem találkozunk. Itt ilyen nem lesz.

2013. jún. 19. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 A kérdező kommentje:
De a liberálisok szerint ez így rendben van. Tudod, nekik nincs olyan, hogy "Magyarország", hanem ők világpolgárok. Mindenhol otthon vannak. Éppen ezért mindenhol megalázkodnak mindenkinek, mert hát ez "gyönyörű".
2013. jún. 19. 00:51
 38/56 anonim ***** válasza:

"Aki ezt teszi, azt megölöm. Legyen osztrák, muszlim, zsidó, orosz, vagy török. "


Meg mi elott kezdodik egy " bacon induced genocide " nem lenne jobb megnezni hogy :

- ez tenyleg tortent -e ?

- ha igen akkor igy tortent-e ahogy a journalista leirta ?


Ha igen akkor no problems, kezdodhet a bacon based war.


Amiota egy baratom javasolta ezt az oldalt, ez a legjobb vita amit olvastam.


Hajra Majaristaniak, vedjetek a szalonna-jogokat :) !


Udv messzirol

2013. jún. 19. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
Annyira bírom az olyan embereket mind a kérdező! Nem ismer közölünk senkit és írunk egy VÉLEMÉNYT ami nem egyezik az véleményével akkor már egyből lepontoz sőt személyeskedik is. Hogy: ezeknek a libsiknek mondhatod, imádják a multikultit szóval nem értenek semmit stb.
2013. jún. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 Pro Patria ***** válasza:
29%

Megkérdezem: ha szerintem illetlenség fejkendőben enni, de elfogadom a jelenlétemben, akkor nekem milyen jogon tiltják meg, hogy szalonnát egyek, ha nekem pedig az a kultúrámhoz tartozik? Kit károsítok meg vele? Ha az ő vallása tiltja, rendben van. Ne egye, nem is kérem.

De az én vallásom nem tiltja, és az elfogadás nem azt jelenti, hogy az ő vallási szokásainak kell megfelelnem a jelenlétében, hanem megtűrjük egymásét békében, mert ilyen alapon akkor miért én igazodjak őhozzá? Miért nem ő énhozzám?

Ne igazodjon egyikünk sem a másikhoz, hanem fogadjuk el egymást.

A szalonnámhoz pedig ne nyúljon senki. Nekem az többet jelent puszta ételnél. Én tiszteletben tartok mindenkit. De mostmár engem is tartsanak tiszteletben. Ennyit várok el. Ha pedig ezért hátrány ér, akkor az velem szemben rasszizmus és kirekesztés. És nem fogom annyiban hagyni. Nekem is vannak jogaim. Például hogy disznóhúst eszem, akkor is, ha másnak nem tetszik. Mástól pedig elfogadom a fejkendőt, akkor is, ha én úgy nevelődtem, hogy tiszteletlenség az arcot eltakarva beszélgetni. Ezen alapul a közös együttlét, az elfogadás. Nem azon, hogy mindenkinek megfelelni kényszerítsem magamat, és mindig én engedjek a saját álláspontomból hol ennek, hol annak, miközben felém mindenki gond nélkül adhatja önmagát.

2013. jún. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!