Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Örülsz, hogy bevezették a...

Örülsz, hogy bevezették a melegházasságot az USA egész területén?

Figyelt kérdés

Én nagyon! Tovább,előre a fejlődés felé! Így kell ezt csinálni. Aki bezárkózik,és nem fejleszti a kultúrát,nem sokszinüsíti,az az állam elbukik nagyon gyorsan! Az USA tudja ezt,mérföldkővel vannak sok nemzet előtt! Európa is tudja ezt,ezért vezetik be egyre több helyen.

Büszke vagyok,hogy európai vagyok. USA-Európa fogja megmenteni a világot a pusztulástól úgyérzem, mi leszünk a példa az USA-val együtt,hogy merre kell haladni a boldogabb világ felé! Ez történelmi döntés volt! Sok sikert kívánok továbbra is nekik! :)

A kérdés nem provokáció.


2015. jún. 27. 22:47
 51/106 anonim ***** válasza:
90%

ma 10:53

Bocsánatot kérek, ha csak szarkazmus, túl meggyőző volt :D

2015. jún. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/106 Duenna ***** válasza:
54-es! OK! :)
2015. jún. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/106 anonim ***** válasza:
17%

Ozmium42: na jó, tegyük tisztába a dolgokat. A közterületen történő smaci, egyéb szexuális orientációjú dolgok művelését nem feltétlen korlátozza törvény, ahogy leírtam, ez amolyan íratlan etikai kódex féleség. És bizony a hetero-kra is vonatkozik. Aki megszegi, számolhat azzal, hogy a kevésbé toleránsak reagálni is fognak rá.


A kutyagumis példa nem egy metafora volt, hanem egy hasonlat. Tudod, a metafora az azonosítás (amit Te is tettél), a hasonlat meg a "mint". És bizony én kb annyira taszítódom a homoszexualitás közterületen, tv-ben történő arcomba nyomásától, mint (!!!) egy darab bűzölgő kutyagumitól a járda közepén. Nem venném kézbe semmi pénzért, megkóstolni meg pláne nem. Mivel egyenlőek vagyunk, jogom van ehhez.


Azt is leírtam, hogy a reakció azért van, mert az ilyen látvány egyesekben megbotránkozást, stb okozhat. Mert őket zavarja. Ehhez is joguk van, mivel közterületen az arcukba nyomják bunkó módon a saját szexualitásukat.


A melegek meg azt szeretnék, ha senki sem szólhatna be nekik ezért és mindenki mosolyogna, ha ilyent lát. És itt lép be a képbe a liberalizmus és a kettős mércéje. Ha kiviszed az utcára a szexualitást és az nem tetszik valakinek, akkor nem mondhatod meg neki, hogy szó nélkül tűrje el és vágjon hozzá jó pofát. Nem KÉNYSZERÍTHETED erre, mert neki is van joga saját véleményt formálni és kimondani azt, ha valaki megbotránkoztatja. Ha erre hoznának törvényt, az egy igazságtalan törvény lenne.


Azt mondjátok, az iskolákban oktatni kellene, hogy vannak melegek, amit el kell fogadni, ez majd jól kinevelné az emberekből ezt taszítást. Első körben ezt az adott társadalomnak és az abban lévő embereknek a dolga eldönteni, hogy valóban így akarják-e, nem pedig egy izmusé és az azt éltető kisebbségé.


Vannak olyan társadalmak, ahol ezt megtették és már kb ott tartanak, hogy 4-5 fajta nemet határoznak be és mindegyiknek külön wc-t hoznak létre, stb. Mindenki eldöntheti magában, hogy ez-e a helyes irány...


Mindenesetre nem hiszem, hogy egy ilyen szabályozás megszüntetné a hetero-homo taszítódást, mert a melegektől való idegenkedés hetero részről nem neveltetés kérdése, hanem a hetero ösztönök/program lénye, ami azt diktálja, hogy az ellenkező nemhez vonzódjunk, ezáltal szexuálisan a saját nemtől taszítódjunk. Nyilván ha ez az ösztön nem alakul ki ilyen vagy olyan okok miatt, akkor jelentkeznek az olyan dolgok, hogy homo/biszexuális lesz az illető. Nem hinném, hogy bármely emberi társadalomnak az lenne a természetes érdeke, hogy a homo/bi viselkedésmintát ráerőltessek a hetero emberekre.


Nem lenne egyszerűbb betartani az íratlan szabályokat és békésen egymás mellett élni? Miért akar egy egy embercsoport mindig "kiemelten igazságos" elbírálást (ami értelem szerűen mások kárára történik, ezért nem igazságos)?

2015. jún. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/106 Duenna ***** válasza:
12%
53-as! Azért akarják iskolákban oktatni, hogy magukhoz édesgessék az ártatlan fiúkat.
2015. jún. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/106 Ozmium42 ***** válasza:
68%

Egyrészt, a fintorgás nem egy ösztön, hanem egy előítélet miatt van. Ezt onnan tudom, hogy én is fintorogtam, amíg nem ástam egy picinél mélyebbre a felszínnél. Miután kiderült egy netes ismerősömről, hogy meleg, kicsit utána olvastam, racionálisan rendeztem a gondolataimat, és rájöttem, hogy ez se nem betegség, se nem természetellenesség, se nem bűn, hanem csak egy ízlés, hogy ki milyen nemi szervet szeret. Arra is rájöttem, hogy a provokáció nem véletlen, ez kísérőjelensége a társadalom homofóbiájának. A gyerekek már így csúfolják egymást. Ezért amikor valaki szembesül a saját homoszexualitásával, az mindenkin máshogy jön ki. Valaki titkolja, valaki vállalja, de próbál szabadkozni és kompenzálni, hogy ő igazából tök normális és simulékony és négy fal között, valaki pedig lázad és provokál. A cél az lenne, hogy a heterok között ne legyen sértés és szégyen a homoszexualitás, mert ez irracionális, és azért van napirenden a kérdés, mert ettől még igen messze vagyunk. A kellő ismeret, és a méltányos hozzáállás még nem magától értetődő.


A másik dolog, hogy senkire nincs erőltetve semmi. Leszámítva azt, hogy bizonyos vallások még ma is legitimálnák a kövezést, uszítanak és elvárnák a meleg embertől, hogy javítsa meg magát. Na most, a melegek célja nem ehhez hasonló. Egy heteronak sem kell meleggé válnia, egy gyereket sem kell ránevelni, hogy melyik nemiszervet szeresse. Annyiról van szó, hogy azonos társadalmi státuszt szeretnének, mint a többiek, írott és íratlan szinten is. Azaz méltányosságot. Az előítéletek felülvizsgálatát, az irracionális fintorgás visszaszorulását.


Azért is fintorogsz tőlük, mert automatikusan megpróbálod elhelyezni őket a hetero férfi - hetero nő tengelyen, és nem tudod, mert nem lehet, és nem is kell. E két nemi szerephez, a sajátodhoz, meg az ellenkező nemhez, berögzült társadalmi konvenciók, szerepek, illem járul, és a zavar abból adódik, hogy a kettőből az egyiket a melegekre is alkalmazni akarod. De sem konvencionális nőként, sem konvencionális férfikent nem tudod kezelni őket. A fintor valójában ezt az ellentmondást hozza a felszínre, távolságtartásra ösztönöz szembeézés helyett. A megoldás az, hogy csinálsz egy külön fiókot ennek, mert nem csak kettő lehet, nem félsz meghaladni a sémi monoteista előítéletet, és akkor helyre tudod tenni magadban a dolgokat, nem fogsz többet fintorogni.

2015. jún. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/106 anonim ***** válasza:
82%

"egy melegfelvonuláson van smacizás és vonaglás. "


Latod, megint terelsz, szo sem volt eddig melegfelvonulasrol sem :)


Nem jarok melegfelvonulasra, ugyhogy nem kulonosebben izgat mit csinalnak ott. Ha teged zavar akkor miert jarsz? Ha meg nem jarsz akkor mit erdekel teged az egesz?


Te sajat magadban tettel egyenlosegjelet a csok , a vonaglas, es a nyilvanos szex koze, de magas is erzed hogy ez mennyire vedhetetlen ervelesi modszer.

2015. jún. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/106 anonim ***** válasza:
43%

"Te egyszerűen kikötötted, hogy kiben mi nem okozhat undort "


Ki kotott ki ilyesmit?


Mi lenne ha mar lealltok vitatkozni akkor elotte elsajatitanatok az ertelmezo olvasas muveszetet?

2015. jún. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/106 anonim ***** válasza:
49%

Ozmium42: ezek szerint nem olvastad, amit írtam. Én személy szerint nem szólok be, nem fintorgok az ilyen emberek közelében. De engem is taszít a dolog.


"hanem csak egy ízlés, hogy ki milyen nemi szervet szeret"

És ez mit is változtat a lényegen? Mondtam én egy szóval is, hogy betegség lenne a homoszexualitás? A saját ízlésemet kellene megváltoztatni, hogy egy kisebbségnek jó legyen? Ez nem erőszak, hogy ezt elvárják tőlem? Fogadjam el más emberek ízlését, azáltal, hogy elásom a sajátomat, szuper.


Erre szerinted az a megoldás, hogy készítsen magában mindenki egy "fiókot" és ássa le ide az érzéseit, amik szintén természetes úton generálódnak, hogy szegény melegek "provokációit" szó nélkül elviseljék. Várjunk csak, miért is kellene ezt megtennünk? Hogy nekik, a kisebbségnek "jó" legyen? Azt csináljanak, amit csak megkívánnak? Ez lenne a fene nagy egyenlőség, a többség tűrjön és ássa el "fiókokba" az érzéseit? Ha már itt tartunk, meg is lehetne büntetni azt aki ezt nem teszi meg, szép kis világ lenne...


A vallások pont ezt csinálják, csak pepitában. Egyik sem elfogadható. A békés, provokáció nélküli együttélés az elfogadható, ahogy egyik fél "ízlése" sem csorbul. Ha a melegek nem képesek a békés együttélés szabályait betartani és át szeretnék formálni a többség ízlésvilágát, hát próbálják meg, de számoljanak a következményekkel, mert ez részükről pont olyan igazságtalan, mint a többség részéről csak azért kiutasítani valakit, mert meleg, de amúgy betartja a normákat.

2015. jún. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/106 anonim ***** válasza:
0%

Kedves 13:30

"Latod, megint terelsz, szo sem volt eddig melegfelvonulasrol sem :)"

Ez egy konkrét példa volt a közterületen történő provokációra. Én sem járok ilyen felvonulásokra, de sajnos ha véletlenül menne a tv azokban a napokban, akkor az arcomba öntik, ha akarom ha nem.


A csók/smárolás és a vonaglás a nyilvános szex egy finomabb formája, ami már konkrét szexuális aktusban is szereplő elemeket is tartalmaz, tehát nagyon könnyű asszociálni egy ilyen megnyilvánulás láttán a konkrét szexuális aktusra. Tudod, a csók kopogtatás az emeleten, hogy földszinti szoba kiadó-e. Ez már sértheti (ott a feltételes mód) egyes emberek ízlésvilágát, emiatt bunkó dolog nyilvános helyen művelni. Aztán persze vannak olyanok is, akik ezt leszarják. És vannak olyanok, akik meg szóvá teszik ezt. Mindkét félnek joga van hozzá, de ha nem esik jól a provokáló félnek, akkor ne sírja tele vele a világot.

2015. jún. 28. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/106 anonim ***** válasza:

" Ez már sértheti (ott a feltételes mód) egyes emberek ízlésvilágát, emiatt bunkó dolog nyilvános helyen művelni."


Elfogadom ezt az ervet, ha egy hetero csokrol ugyanezt gondolod.

2015. jún. 28. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!