Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Jogos a félelmem, hogy nem...

Jogos a félelmem, hogy nem merek Németországba költözni a müncheni lövöldözés, meg a sok muszlim miatt?

Figyelt kérdés

Félek, hogy egyszer én is áldozatul esek egy ilyennek. Mindig is Münchenben szerettem volna élni, de mára már teljesen elbizonytalanodtam. De most ne gyertek azzal, hogy ennyi meg annyi az esélye. Nem gondoltam volna, hogy Európában ilyen rossz a közbiztonság. Egyszerűen ezek a muszlimok minden jólétű országban ott vannak, de tömegével. Ennek a lövöldözésnek is németorszagi születésű muszlim volt az elkövetője. És mindez egy Mc Donald'sban. Magyar is volt az áldozatok közt.

Nem akarom úgy leélni az életem, hogy nem merem kitenni a lábam a lakásból, meg nem mehetek oda, ahova akarok.


2016. nov. 10. 22:47
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
58%

Bocsánat nem láttam az előttem válaszolókat, csak a kérdést olvastam el.


"Nem akarom úgy leélni az életem, hogy nem merem kitenni a lábam a lakásból, meg nem mehetek oda, ahova akarok."


Ezt elmagyaráznád nekem. Miért félelmetesebb, hogy egy muszlim öl meg, mint attól, hogy elüt egy autó? Boldogabb leszel az utolsó percekben csak azért, mert nem terrortámadás áldozata lettél?


"Nem kell ehhez nagy rendezvényekre elmenni, ahol többszáz ember van, meg tömeg, és hiszed, hogy robbantani fognak.

Párizs meg egy másik Példa. Ott meg egy bolti gyilkolászás volt.

De most komolyan, annyira kiábrándító."


Én sem akarlak kiábrándítani, de szerintem ezek sokkal korábban jelen voltak, mint a bevándorlók, de itt is fenn áll a kérdés, ha egy drogos osztrák fiatal teszi, akinek kell anyagra a pénz, de közben valami bekattan fejbe és legyilkolja az ott lévőket, akkor te most boldogabb leszel? Esetleg nem fogsz jobban félni?? Ha nem akkor miért nem?

2016. nov. 11. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:
Most azt akarjátok mondani, hogy a muszlimoktól való félelmet a média akarja az emberekbe belebeszélni?
2016. nov. 11. 00:07
 13/39 anonim ***** válasza:
65%

"Most azt akarjátok mondani, hogy a muszlimoktól való félelmet a média akarja az emberekbe belebeszélni?"


Nem, de senki sem mondta, hogy félj csak azért, mert valaki elkövetett valamit.

4-es válaszoló leírta 8 év eseményeit, ami mind itt történt Magyarországon, az élet mégsem állt meg. Mikor születtél és mióta élsz kint, ha nem titok?

2016. nov. 11. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
66%

Nem, azt próbálják magyarázni szerintem, hogy mindegy, hogy hol élsz és félelemben élsz-e, mert valamiben úgyis meghal mindenki. Tehát nem érdemes félelemben élni. Ez egyébként igaz. De ennyi erővel háborús övezetbe is járhatnék kirándulni, lehet, hogy nem lőnének le - lehet -, hanem mondjuk elbotlanék egy darab kőben, és betörne a fejem. Vagy a repülő zuhanna le teljesen véletlenül, amivel hazafelé megyek a háborús övezetben való kirándulás után.


Az a baj, hogy a kérdés nem ez volt. Hanem az, hogy nőtt-e a terrorfenyegetettség a muszlimok által belakott területeken.

Az egyértelmű válasz: igen, nőtt.

Költözz-e oda: mérlegelj, és dönts te magad.

Én költöznék-e ilyen helyre: nem.

2016. nov. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
84%

Nem ott nagyobb a terrorveszély ahol több muszlim él, hanem az amelyik ellen az ISIS úszít!

Úgy beszélsz a muszlimokról, mintha mindegyikük potenciális terrorista lenne....

2016. nov. 11. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
13%

"Úgy beszélsz a muszlimokról, mintha mindegyikük potenciális terrorista lenne"


Mivel a többség, aki menekültként jött be, nincs leellenőrizve, csúnyán hangzik, de: mindegyikük potenciális terrorista. Ez nyilván nem így van a valóságban. De amíg nem tudhatod, addig feltételezheted ezt is, és azt is, hogy egyikük sem az. Ugyanilyen nyilvánvaló, hogy az sem igaz.

2016. nov. 11. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
66%

Ajánlok egy érdekes kísérletet, én most végeztem el az indexen. Beírtam a keresőjébe, hogy meghalt majd beállítottam, hogy csak belföldi hírek között keressen. A mai naptól számolva egy hónapra visszamenőleg 18 halálesetről számoltak be, ezek közül 5 ember nem közlekedési balesetben halt meg, ami azt jelenti, hogy 13 három ember halt meg karambol következtében vagy ütöttek el különböző járművek.


Szóval a javaslatom a következő, csináld meg ezt a megfelelő német szóval az adott város/tartomány vagy országos hírportálán és számold össze, hogy mibe haltak meg a legtöbben.

Amiben a legtöbben meghaltak, attól kell a legjobban tartanod.

2016. nov. 11. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
6%
Tényleg érdekes, csak az a baj vele, hogy a kérdéshez semmi köze.
2016. nov. 11. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
66%
Hát szerintem az utolsó mondatra megadja a választ és talán elgondolkodik, hogy mitől is kellene félni.
2016. nov. 11. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
71%

Egyszerűsítsük le az egészet. Felteszek egy egyszerű kérdést. Ezek az események után, hogy vagy képes Ausztriában élni? Miért nem félsz kimenni az utcára?


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]

2016. nov. 11. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!