Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Jogos a félelmem, hogy nem...

Jogos a félelmem, hogy nem merek Németországba költözni a müncheni lövöldözés, meg a sok muszlim miatt?

Figyelt kérdés

Félek, hogy egyszer én is áldozatul esek egy ilyennek. Mindig is Münchenben szerettem volna élni, de mára már teljesen elbizonytalanodtam. De most ne gyertek azzal, hogy ennyi meg annyi az esélye. Nem gondoltam volna, hogy Európában ilyen rossz a közbiztonság. Egyszerűen ezek a muszlimok minden jólétű országban ott vannak, de tömegével. Ennek a lövöldözésnek is németorszagi születésű muszlim volt az elkövetője. És mindez egy Mc Donald'sban. Magyar is volt az áldozatok közt.

Nem akarom úgy leélni az életem, hogy nem merem kitenni a lábam a lakásból, meg nem mehetek oda, ahova akarok.


2016. nov. 10. 22:47
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:

"Ennek a lövöldözésnek is németorszagi születésű muszlim volt az elkövetője."



A müncheni lövöldözés elkövetője nem muszlim volt, pont hogy az áldozatai voltak nagyrészt muszlimok. Szélsőjobbos rasszista ember volt, de persze szerinted ezért is muszlimok felelősek.

2016. nov. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 A kérdező kommentje:

Tudjátok, szerény véleményem szerint ez muszlim menekültözön nem sokáig lesz így. Nem azért mert mi, Európaiak keresztények ezt megállítják. Hanem mert befognak települni tömegével Európába, és pár évtizeden belül mi leszünk a menekültek, nem ők. Ők itthon fogják érezni magukat, ahogy már Bécsben, vagy Németországban, Franciaországbán teszik. Az európai fog innen elmenni, nem ők. Lehet titkon direkt ez a céljuk. Mint ahogy anno a zsidók tették velük Palesztínában.

Ha kicsit gondolkodtok, a világ túl kicsi ahhoz, hogy mindenkinek jusson hely, és az országok és azok népessége is beletörődjön a területükbe, kultúrájuknak, vallásuknak az arányába. Ez úgy sem marad így örökké. Valahol ez a Közel-keleti invázió el fog kezdődni, ez még csak az eleje, hogy Európa hogy reagál. Bár az tény, hogy Németország jóval nagyobb mint Ausztria, jóval több muszlim él ott mint Ausztriában. Ebben az országban inkább csak Bécs az a város, ahol szintén hemzsegnek, a többi vidéki városban is vannak elszórtan, bár nem nagy, egészen kicsi arányban. Németországban viszont majdnem minden városban nagy arányban vannak. Franciaországról ne is beszéljünk.

Lehet hogy a média ezeket előszeretettel nagyítja fel, ha egy muszlim megerőszakol egy európai nőt akkor hatalmas felháborodások vannak, viszont ha egy európai fehér férfi teszi ugyan ezt az megy pár napig a sajtóban aztán kész, el van felejtve. Nem tudom. Lehet hogy ebből marketinget akarnak csinálni.

Bár ha tetszik ha nem, sokuknak gond van az alkalmazkodó képességével.

Egyébként meg nem szándékozom antiszemita kijelentéseket tenni.

Ausztriában 1,5 éve êlek.

2016. nov. 11. 13:02
 33/39 A kérdező kommentje:

"Egyetlen pisztollyal ölt meg kilenc embert a müncheni gyilkos, akit a német rendőrség egy iráni és német állampolgársággal is rendelkező, 18 éves férfiként azonosított."


németországi születésű, iráni származású muszlim vallású férfi.

2016. nov. 11. 13:10
 34/39 anonim ***** válasza:

#33-egyetértek! Én a magam részéről #30-ban elmondtam, hogy én hogyan csinálom. Itthon teszem a dolgom, tanulok, rajzolok, festek, írok, szeretek, nevelek, eszem-iszom, örülök, szenvedek,

ÉS MINDIG AZT TESZEM, AMIT AKAROK.

Csak hátha ért belőle más is. Azért írtam.

Függetlenül attól, melyik politikus mit mond, mennyi ember hová és mikor áramlik.

Mert ezekben nem tudok még beleszólni sem. A saját tevékenységemet viszont ÉN irányítom, és nem az aktuális média, politika, vagy bármi.

Ahogy tették azt már az ókorban is a bölcsek. Ahogy például a gondolataival máig ragyogó hatású nyomorék rabszolga, Epiktétos:

Szolgának születék s nyomoréknak s mint amaz Iros

Koldusnak - s engem kedvel az égi sereg.

Devecseri Gábor ford.

[link]



"Bizonyos dolgok hatalmunkban vannak, más dolgok nincsenek.

Tőlünk függ a véleményünk, az ösztönös vágyunk, a törekvésünk és ellenszenvünk, egyszóval mindaz, amit egyedül alkotunk meg.

Nem tőlünk függ a testünk, a vagyonunk, a hírnevünk és a tisztségeink, tehát mindaz, amit nem egyedül hoztunk létre.


Azok a dolgok, amelyek hatalmunkban vannak, természetüknél fogva szabadok, semmi sem akadályozza, semmi sem köti őket.

Azoknak a dolgoknak azonban, amelyek nincsenek a hatalmunkban, nincs erejük önmagukban, másoktól függenek, egy kívülálló megakadályozhatja vagy elsajátíthatja őket.


Emlékezz erre: ha a természetüknél fogva függő dolgokat függetleneknek tartod és a más dolgait sajátaidnak tekinted, akkor minduntalan akadályokba ütközöl, bánkódni és háborogni fogsz, káromolod az isteneket és az embereket, de ha csak azt tartod a tiednek, ami valóban a tied, a más tulajdonát pedig a helyzetnek megfelelően a másénak tartod, akkor sohasem leszel a kényszer hatalmában, senki sem fog utadba állni, nem fogsz senkit szidalmazni és vádolni, és semmit sem kell majd akaratod ellenére végrehajtanod; senki sem árt neked, és nem lesz ellenséged sem, mert nem történik veled semmi baj."

Epiktétos

2016. nov. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:
83%

"németországi születésű, iráni származású muszlim vallású férfi."


Kérdező, attól még hogy iráni származású nem biztos hogy muszlim. Ha utána olvasol, látni fogod hogy a hírek szerint az elkövető Hitlerrel szimpatizált. Magát árjának tekintette és gyűlölte az arabokat meg törököket. Az áldozatai nem németek voltak hanem bevándorlók, köztük egy magyar is. Javaslom, mielőtt ilyen köbvetkeztetéseket vonsz le, előbb járj utána.

2016. nov. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:
Akkor a kérdésem: a kölyök honnan tudta, hogy a magyar áldozat nem német? Tudtommal egy német és egy magyar kinézetű ember külsőleg semmiben sem különbözik egymástól.
2016. nov. 11. 13:37
 37/39 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de azt azért nem mondanám hogy minden magyar és német külsőre egyforma. Talán keleties kinézetű volt, vagy hallotta hogy nem németül beszél. Ami biztos célzottan bevándorlókat gyilkolt.



Most hogy tudod nem muszlim gyilkolt már kimennél Münchenbe?

2016. nov. 11. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
Elgondolkoztatok már azon, hogy aki ölni akar az ölni fog. Annyi eszme van. Ölhetsz az kommunizmus, fasizmus, nácizmus, Allah vagy éppen Isten nevében, esetleg ezek elleni védelem érdekében teszi. Ha nem az egyik, akkor majd a másik eszme miatt fog gyilkolni. Lényegtelen, hogy minek nevezzük, ezek pszichológia esetek, különben már nem lenne emberség, mert mindenki meggyilkolta volna a másikat.
2016. nov. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim ***** válasza:
73%

A müncheni ámokfutó tettében muszlim származásának semmi szempontja nem volt. Ő magát németnek tekintette, ezt hangoztatta a tette közben készült videón is.


Az ámokfutása semmi párhuzamot nem mutat az iszlamista terroristák tetteivel, az sokkal inkább a korábbi amerikai és német iskolai mészárlások mintáját követi. Tehát éppen hogy a klasszikus nyugati - mondhatjuk keresztény - bűncselekményt követett el.


Németországban 2015-ben 3475 ember halt meg közúti balesetben, több mint százszor (ezerszer?) annyi, mint terrortámadásban. Ráadásul a közúti halálesetek száma is emelkedik évről évre 2013 óta.


Ha nem félsz attól, hogy elüt az autó, akkor attól se félj, hogy megöl a terrorista.


De félni akarsz, akkor rettegj.

2016. nov. 11. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!