Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lesz valaha megoldás a lakhatá...

Lesz valaha megoldás a lakhatásra?

Figyelt kérdés
Vagy végleg nyomorra vannak ítélve azok akiknek nincs saját tulajdona? Lesz ebből valaha is kiút?
2019. júl. 24. 18:56
1 2 3 4 5 6
 31/60 anonim ***** válasza:
70%

#29 A piacot viszont a hatalom tudja úgy alakítani, hogy az hatással legyen az árakra. Ahogy te is írtad, nem épülnek új lakások, pedig önkormányzati bérlakásokat lehetne építeni. A fizetéseket pedig úgy tartják alacsonyan, hogy behívnak olcsó ukrán munkaerőt, akik szarért-húgyért elvállalnak bármit, ezért a magyar sem kap jobb fizetést. Az adókról szintén a kormány dönt, azok is komoly hatással vannak a fizetésekre. A mi cégünknél azért költöztetnek át egyre több projektet Lengyelországba, mert a lengyel munkaerő olcsóbb, annak ellenére, hogy valamivel többet keresnek.

A másik, hogy az ukránok mellett tehetős bevándorlókat is hoznak be Magyarországra, akik meg tudják fizetni az abszurd lakásárakat. Ma már a magyarországi lakások többségét külföldiek veszik.

2019. júl. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/60 anonim ***** válasza:
9%

A lakhatás minden ember alanyi joga!

Nem apránként kell a semmiből indulni! (addig hol fog lakni?). Biztosítani kell olyan lakhatási lehetőséget, mely birtokában el lehet indulni (szociális bérlakás!)

Lázár János már régen megmondta, hogy "akinek amennyije van, annyit is ér! Tehát akinek semmije sincs, arról nem kell gondoskodni, mert semmit sem ér!

Egyszerű. Nem?

2019. aug. 8. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/60 anonim ***** válasza:
15%

#32 Miért hazudsz?

Nem ezt, nem így és nem erre mondta.

Amúgy szólok, hogy az emberek nem a Holdról pottyannak ide felnőttként. Vannak szüleik akik feladata a lakhatásáról gondoskodni amíg maga még nem tudja oldani felnőttként. Most is mindenkinek van lehetősége venni, bérelni lakást, munkásságáról ón vagy kollégiumban lakni. Ahogyan vannak szükségállapot, hajléktalan szállók is.

Ezt a LEHETŐSÉGET kell az államnak biztosítani, a pénzt neked kell hozzá megszerezni. Máshol is.

2019. aug. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/60 anonim ***** válasza:
25%

"Lesz valaha megoldás a lakhatásra?"

Nekem már van, te mit tettél érte?

2019. aug. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/60 anonim ***** válasza:
18%

"Sokaknak fáj, hogy az állam nem tol alàjuk egy ingyen házat."

"Ez például egész értelmes elképzelés volna, valószínű ezért nincs ilyen."


Teljesen jó volna!


Tekintettel arra, hogy egyenlőek vagyunk ha 'A' kap egy lakást ingyen az államtól akkor 'B' (akinek már van, mert túlórával, meg hitellel megoldotta magának) is kapja meg azt az összeget amennyiért 'A' lakást kapott a közösből.

2019. aug. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/60 anonim ***** válasza:
9%
Amíg ilyen szuperjó dolgokat talál fel a Fidesz kormány mint a CSOK addig nem.
2019. aug. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/60 anonim ***** válasza:
27%

Ennyi önelégült faszjankó válaszolót én még nem láttam egy teljesen normális kérdés alatt.


Kb idejön a sok nyomorék és egymásnak benyálazva recskáznak azon, hogy "dejó, ők tudnak hol lakni, mások meg nem, höhöhö..."


Hányinger.


Ha még az ellenségük kárán szórakoznának arra még azt mondom hogy oké, de hogy vadidegen, ismeretlen emberek kárán, akiknek nem is ismerik a háttér történetét, na az elképeszt.


"Mit tettél érte?"


Mit tettem?

18 éves koromtól 20-ig magántanulói státuszban megcsináltam a középiskolát és az érettségit, közben havi átlag 110 000-et összeszedtem havi 15-20 nap diákmelóval. A budapesti szobabérlés jól el is vitte a felét (legolcsóbb szoba amit Bp-n béreltem 40 000 volt mindenestül).

Másik fele ment magamra, talán ha 20-25 ezret félre tudtam tenni az nagy szám volt.

Most ugyanúgy önerőből vagyok, de már egyetemen, épp 3. évemet tolom alapképzésen. És tudod mennyi van így 3 év után a számlámon? Alig nőtt valamennyivel. Hol egy biciklit kellett cserélnem, hol egy új laptopot kellett vennem.

Mit kéne még tennem? Tanulok azért hogy ne egy 120 ezer nettós gyári droid munkám legyen. Bár a végzettségemmel a havi nettó 250 ezer is már nagy szó lesz.


Ha nem önelégült ostoba tuskók lennétek, akkor képesek lennétek egy 3. osztályos képességeinek megfelelő fejszámolást elvégezni, és rájönnétek, hogy havi 30 000 ft félretevésével egy ember kb 360 000 forintot tud évente félretenni, 10 év alatt 3 600 000 forintot. Ez hol van ahhoz hogy akár csak egy retkes 45 négyzetméteres panellakást megvegyek egy közepes megyeszékhelyen?


Számolni nem tudtok, de arcotok akkora mint a Kaszpi-tenger...


Csak tudnám ennyi gógyival honnan lett pénzetek...

Gondolom anyuák még a szociban összehordták a házat, esetleg rokonság is segített, esetleg még az előttük élt nagyszülők házát örökölted meg, vagy azt adtátok el, és vettetek még pont jókor sajátot.


Szánalmas, hogy mennyire nem veszi észre a szerencsés hogy abszolút nem saját képességei révén tart ott ahol, hanem kedvező körülmények közt volt jókor.

2019. nov. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/60 anonim ***** válasza:
0%

# 37!

Nem kell rinyálni!

Igen is meg lehet szerezni, tanulni kell (jó szakmát), dolgozni kell, szorgalmasnak lenni. Folyamatosan képezni magad és akkor a 250ezer is több lesz.

Az én példám.

14 évesen lettem "önálló", mert anyám 10 évesen lepasszolt nagyszülőknek, nagypapám korán meghalt. Ketten egy fél nyugdíjból épp csak éhen nem haltunk.

A fősulikat/egyetemet önerőből, levelezőn munka és maszek munka mellett tudtam le.

35 éves koromra lett saját lakásom, hitellel.

Szóval, ha nekem sikerült akkor bárkinek sikerülhet. Aki akar.

2019. nov. 28. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/60 anonim ***** válasza:
73%

Aha...

Ez mikor is volt?

Csak ilyen "mellékes" információ érdekelne még.


2005 max?


És továbbra is érdekelne, hogy havi 30 000-ből hogy a pékf#szában lesz akár csak 10 év alatt akkora összeg, hogy ÉPÍTENI elkezdhessek?


Arról már nem is álmodok, hogy saját igényeimnek megfelelő házat vegyek (az kb alsó hangon 30 milliótól indulna), de azért az építés se egy sétagalopp.

Ha nem magam égetem ki még a téglát is, akkor kb 10-15 millió minimum kell egy 65-70 négzetméter körüli ház felhúzásához.


(bocsánat, nem vagyok egyszemélyben villanyszerelő, burkoló, gázszerelő, meg festő, hogy mindent én magam csináljak, és csak anyagot meg munkagépet kelljen szereznem)



És ez a "képezd magad" szöveg max az informatikusokra igaz, ahol otthon majd képezgeted magadat. Laborban dolgozó miben képezze magát? Eleve képzetten keres annyit amennyit.


De mindenre lesz valami odamondás, meg pökhendiskedés.

2019. nov. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/60 anonim ***** válasza:
73%

De pl akkor mondd már meg általános orvosit végzett ismerősömnek is, aki most 145 000-et keres nettóban, hogy hogyan képezze magát jobb ügyeletes orvossá?


Hogy lehet kétszer jobb orvosnak lenni?

És azért kétszer többet kapsz is?

Ja, nem...


Ő már beletörődött hogy Mo-n max az albérletig jut el a párjával.

Hogy most 10 év alatt együtt 4 milliót, vagy 8-at szednek össze olyan rohadtul mindegy.


Kb mintha azon vitatkoznánk hogy 30 vagy 60 forint van-e a zsebemben, miközben a legolcsóbb kenyér is 150...

2019. nov. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!