Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lesz valaha megoldás a lakhatá...

Lesz valaha megoldás a lakhatásra?

Figyelt kérdés
Vagy végleg nyomorra vannak ítélve azok akiknek nincs saját tulajdona? Lesz ebből valaha is kiút?
2019. júl. 24. 18:56
1 2 3 4 5 6
 41/60 anonim ***** válasza:
36%
A népesség fogy. A lakásállomány növekszik. Az ár meg mindig annyi, amennyit megadnak érte.
2019. nov. 28. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/60 anonim ***** válasza:
16%

41-es:


Ez csak félig igaz hogy az ár annyi amennyit megadnak érte.


Nem egy házat látok, ami már évek óta ugyanazon az áron van hirdetve, és baromira nem veszi a lapot az eladó, hogy soha nem fogja azon a településen annyiért eladni a házat amennyit szeretne kapni érte.


De ez nem olyan mint egy pékségben a kenyér.

A pék értelemszerűen eléggé meg van kötve hogy mennyiért adhatja a kenyeret.

Ha 1000 forintért akarna egy kilós kenyeret adni, akkor ott száradna rá a nyakára az összes kenyere, és csak bukna az egészen. Ezért keres egy értelmes árat, aminél még megveszik az emberek.


Egy ingatlan 5 -6 -7 év után se rohad rád, pláne ha benne élsz.

az ilyeneknél amúgy jó kérdés hogy mennyire van bennük komoly igény arra hogy túladjanak az ingatlanon, és mennyire inkább egy ilyen értelmetlen cselekvés, hogy irreális áron "árulja", de ő is tudja hogy a hülye se veszi meg ennyiért.

2019. nov. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/60 anonim ***** válasza:
74%

Kedves 74%-os válaszoló!


üdvözöl gyakorisztán, ahol mindenki gond nélkül veszi a húsz-harminc millás házakat, ahol mindenki gond nélkül képzi magát tovább és rögtön kapja is a megemelt fizetést, ahol félmilliót keres a segédmunkás, és irigykednek ránk a svájciak, mert itten nincs migráns, és ha kimégy dolgozni nyugatra, ott még rosszabbul is fogsz élni!


Mert kb. ezeket szoktam olvasgatni itt, és röhögni hozzá egy jóízűt. Mert itt mindenki álmodozik, meg hazudozik, a fél világ lakhatási válságról beszél és arról, hogy szinte lehetetlenség a saját ingatlan szerzése állami segítség nélkül,nem csak nálunk, másutt is -csak ugye gondolkodni kéne, az meg fáj- így olvashatod a mese-délutánokat itt is.

2019. nov. 28. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/60 anonim ***** válasza:
20%

"Ez mikor is volt?

Csak ilyen "mellékes" információ érdekelne még."

2014


"És továbbra is érdekelne, hogy havi 30 000-ből hogy a pékf#szában lesz akár csak 10 év alatt akkora összeg, hogy ÉPÍTENI elkezdhessek?"

Annyiból sehogy


"Arról már nem is álmodok, hogy saját igényeimnek megfelelő házat vegyek (az kb alsó hangon 30 milliótól indulna), de azért az építés se egy sétagalopp."

Tudod van az a takarós mondás.


"Ha nem magam égetem ki még a téglát is, akkor kb 10-15 millió minimum kell egy 65-70 négzetméter körüli ház felhúzásához."

Van az már 25 millió is.


"És ez a "képezd magad" szöveg max az informatikusokra igaz, ahol otthon majd képezgeted magadat. Laborban dolgozó miben képezze magát? Eleve képzetten keres annyit amennyit."

Bocs! Mérnökként simán él a "képezd magad".

2019. nov. 28. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/60 anonim ***** válasza:
67%

Jó, megnyugodtam, hogy olyan mérnökembereink vannak kishazánkban, akik legalább egy mezei szorzás osztást képesek levezetni, és rájönni, hogy (ahogy azt mondtam) havi 30K félretett pénzből előbb lesz csontritkulásom mint házam.


De még havi 60K se segít jelentősen ehhez...


És kalapom emelem arra, aki a párjával 30-35 éves koráig otthon dekkol, és olyan kapcsolatot képes ápolni a szüleivel, hogy nem akar albérletbe menni jobb híján.


Amúgy ahogy 43-as mondta, egész Európában eldurrant a lakáspiac, és általános probléma hogy a fiatalok kezdőtőke nélkül egy életre az albérletezésre kényszerülnek.


Már csak azt akarnám megtudni hogy 14 évesen mi a francot lehet dolgozni...

14 évesen az ember elvileg 7. osztálya végén van. De legfeljebb 8.

Mit voltál te akkor önellátó?

Baromira kíváncsi lennék hogy a 90-es évek közepi Magyarországon egy 14 évest hol foglalkoztattak.


És ja, a mérnök lett volna a másik tippem. Kedves mindenttudó mérnök úr: Tudna mondani akár csak másik 3 szakmát, amivel meg lehet ugrani a KSH adatok szerinti átlagkeresetet ma Magyarországon? És NE a mérnök meg az informatikus legyen.

A vállalkozó se játszik, mert ahhoz is kell kezdő tőke (egy ablaküvegezőnek nem árt ha van autója, vannak szerszámai, vannak fogyóeszközei. Csak úgy nulla pénzzel nem lehet vállalkozósdit kezdeni)


Hogy ne kelljen utánaguglizni:


2019-ben körülbelül 350 000 a bruttó kereset Mo-n.

Ebből vegyük le kb az 1/3-át, megkapjuk a kb reális nettót, ami kb 230 000 nettót jelent.


És ha mérnök vagy, akkor eléggé jól tudhatod, hogy bizony mennyire eltolja az ÁTLAGOT ha a felvett értékek közt van akár csak egy nagyon kiugró.

Ha 10 emberből 9 havi 150 ezerből él, 1 pedig havi 400 ezerből, akkor az már úgy eltolja a számokat, hogy havi

175 ezer jönne ki átlagnak. A jól közben jól tudjuk hogy ez nem reprezentálja a valós helyzetet, mert a kiugró érték elszúrja a legtöbb érték összességét.

A módusz fogalma sokkal jobban reprezentálja a keresetét egy társadalomnak. Csak mivel az nem túl szép, ezért inkább nem szokás mutogatni.

2019. nov. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/60 anonim ***** válasza:
13%

A legutolsó hozzászólásod alapján nem csak életképtelen vagy, hanem rosszindulatú is.

22 éves korunktól albérletben éltünk, én előtte "munkásszállón".

14 évesen (bocs 15) szakközépiskolát kezdtem.

Ezzel mákom volt (mondjuk tudatosan választottam) honvéd középiskolába mentem, pont azért mert nem volt másra lehetőségem.

És biza' az igényeket kellette a lehetőségekhez igazítani nem pedig fordítva!

2019. nov. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/60 anonim ***** válasza:
13%

"Tudna mondani akár csak másik 3 szakmát, amivel meg lehet ugrani a KSH adatok szerinti átlagkeresetet ma Magyarországon?"


Burkoló


Bádogos


Víz-gáz-központifűtés szerelő

2019. nov. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/60 anonim ***** válasza:
20%

#46

Hagyd! Tipikusan az az ember aki mindenért másokat hibáztat és mindig meg tudja magyarázni hogy neki miért lehetetlen az amit valójában körülötte sorra meg tudtak csinálni a többiek.

Úgy tesz mintha ma senki nem élne saját lakásban csakis az olyanok akik az átlagkereset feletti jövedelműek. Mintha korábban nem lettek volna szegények az emberek - sokkal szegényebbek mint manapság.

Olvashattad, neki igényei vannak. És azonnal kell neki az igényei szerint épített ház, eszébe sem jut hogy nem azzal kell kezdeni, nem egyből vesznek maguknak mások sem akkora házat amit életük végéig lakni szeretnének.

Neki hiába magyarázol bármit is.

2019. nov. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/60 anonim ***** válasza:
74%

Akkor azt áruld már el utolsó, hogy mi a francért van tele a sajtó időről időre lakhatási válsággal?

Miért van évente lakásmenet?

Miért készülnek riportok külföldön is ugyanilyen problémákról?

2019. nov. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/60 anonim ***** válasza:
59%

Ha már kérdezed, segítek.

Azért mert aki emberként megszületik annak nem nő ház a hátán mint a csigának. Felnősz és nincs házad, lakásod - szerezned kell olyat ahol már te laksz és nem a szüleid.

Márpedig ez pénzbe kerül, nagyon-nagyon sok pénzbe.

És ahogyan az embereknek háza sem nő a hátán úgy pénz sem terem a zsebükben, meg kell dolgozniuk érte - hosszú hosszú ideig.

NEKED vannak olyan elvárásaid, hogy a felnőtt életed azzal kezdődhessen hogy van saját lakásod. Az sem lehet akármilyen, neked elvárásaid vannak.

Pénzed viszont nincsen és nem is teszel érte hogy legyen. Csak elvárod másoktól.

A szüleidnek, nagyszüleidnek sokkal nehezebb volt lakáshoz jutni, bármennyire is mást képzelsz. valamelyikőtök elkezdte mesélni, hogy bezzegarégiszépidőkben... és most azt hiszed hogy volt valaha is olyan amikor csak úgy lett lakása az embereknek. Nem volt ilyen. A nagyanyám a háború alatt szolgáló volt Pesten, egészen a férjhez meneteléig egy cselédszobában lakott - egy ablaktalan lukban. Gyalog járt haza a 60 km-re levő falujába mert vonatra sem volt pénze. Aztán ODA költözött haza a szülei házába a férjével és ott megkapták az egyik szobát. EGY SZOBÁT, ahol a 3 gyerekkel együtt lakhattak amíg a szülei éltek. Az én szüleimnek már ennél könnyebb volt, az esküvő után a nagy szocializmusban már kaptak bérletre egy garzont egy pesti bérházban. Csak egy szoba volt, fűrdőszoba nélküli, vécé a folyosón. Na itt született meg a tesóm is, én is. Aztán jött a nagy jólét és "kaptak" egy panel lakást - 30 éves kölcsönre. Nekem már ennél is jobb volt, mert tudtam pénzt gyűjtögetni már az egyetem alatt. Keveset és nagyon el tudtam volna költeni másra is, de félre tettük a párommal minden hónapban amit lehetett. Így pár év munka után családi segítséggel tudtunk venni egy mini-panelt. És amit nem a banknak fizettünk - mert 36%-os kamatra volt akkoriban csak lakáshitel - azt azért a családban vissza kellett fizetni, évekig erre kellett félre tenni, majd aztán már gyerekkel gyűjtögetni tovább, hogy nagyobba mehessünk. Jó pár évvel később megint nagyobba.

És hidd el, a legtöbben így csinálják és így csinálták régen is.

Ma neked - és az én gyerekeimnek - sokkal könnyebb. Csak te ezt nem látod be és elvárod hogy ne könnyebb legyen, hanem ne is kelljen tenned érte. Mert szerinted neked az jár és lehetnek elvárásaid, azt valakinek - államnak, szüleidnek, munkahelyednek - teljesítenie kell. Hát, nem kell.

2019. nov. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!