Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az nem furcsa, ha a családomba...

Az nem furcsa, ha a családomban mindenki kapott már a választási névjegyzékbe vételéről levelet, csak én nem? Mi a teendő, ha ilyet nem kapok?

Figyelt kérdés
Ugyanott lakunk.

2019. aug. 19. 09:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Vársz egy hónapot mivel még 2 hónap van a választásig. Ha akkor sem kapod meg akkor bemész a választási hivatalba és megkérdezed, hogy mivan.
2019. aug. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem egyértelmű, hogy a Kubatov-listán ellenzékiként vagy nyilvántartva, így próbálják ellehetetleníti, hogy kinyilvánítsd a véleményed. Helyetted majd az ukrán, venezuelai és indonéz bevándorlók fognak szavazni, így fog győzni a Fideszes jelölt.
2019. aug. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Hívd fel a helyi jegyző titkárságát (legtöbb helyen a jegyző vezeti a választási bizottságot), hogy benne vagy-e a névjegyzékben.
2019. aug. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

A választási értesítő nem szükséges a szavazáson való részvételhez. Én már jónéhány éve nem kapok (konzultációs leveleket sem), ugyanezen a címen a családban a másik két szavazókorú pedig mindig kap. Ettől még mindig szavazhattam.

A kiküldési időszak augusztus 7. – augusztus 23., még kaphatsz.

Ha nem első alkalommal szavazol, és közben jogerős bírósági döntés nem zárt ki a szavazásból, akkor biztosan szerepelsz a névjegyzékben.

De, ha aggódsz, akkor még bőven van időd érdeklődni. A # 3-as választól eltérően, nem legtöbb helyen, és nem a választási bizottságot; hanem mindenütt a jegyző vezeti a helyi választási irodát, ahol érdeklődhetsz. ← 2013. évi XXXVI. törvény a választási eljárásról 66. § (3). Sőt, a jegyző nem is lehet tagja a választási bizottságnak. ← 2013. évi XXXVI. törvény a választási eljárásról 18. § (1) e)

2019. aug. 19. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!