Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nálunk a nemzeti ünnepeknél...

Nálunk a nemzeti ünnepeknél minek ez a katonásdi?

Figyelt kérdés
Engem ez a rendőrállamokra emlékeztet, ott is alap a hadsereggel való fityogás az ünnepségeken. Egy nemzeti ünnepnek nem erről kellene szólnia, hanem az emberekről, a magyar állampolgárokról. Ráadásul a magyar díszhadsereg egyenruhája szerintem túlságosan hasonlít az egykori Waffen SS uniformisára, ami megint csak kételyeket vet fel a jóérzésű emberekben. ti hogyan látjátok ezt?

2019. aug. 20. 19:41
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:
Hogy őszinte legyek, én nem sok hasznát látom a 21. században egy ilyen "mikrohaderőknek" mint a miénk, főleg Európa közepén ahol úgy is a NATO-ra kellene hagyatkoznunk ha valami baj lenne. Persze sokaknak megnyugtató az a tudat, hogy saját haderőnk van és, hogy bármitől megtudnak majd védeni, de ez valahol önámítás szerintem. Egyrészt ugye NATO és EU tagországként meglehetősen le van korlátozva az állami honvédség hatásköre. A NATO engedélye nélkül jóformán még egy konzerves dobozt sem támadhatnának meg. Így eléggé eltúlzottnak érzem a szerepüket. De ez csak az én véleményem, nem akarok ezzel megbántani senkit.
2019. aug. 20. 21:10
 12/23 anonim ***** válasza:
50%

Ráadásul a magyar díszhadsereg egyenruhája szerintem túlságosan hasonlít az egykori Waffen SS uniformisára,


Elég is lesz a nácikokozásból mára.

2019. aug. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Az egész seregben rágták a kefét, hogy vajon hány Gripen lesz képes felszállni az ünnepre? (azok közül, amelyek nincsenek elvezényelve)

3 biztos felszállt, és ez jó... Az meg pláne, hogy nem estek le.

2019. aug. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 Fizikakedvelő ***** válasza:
63%
#11:Természetesen igen jogosak a felvetéseid. Azonban megemlítendő továbbá az a tény is,hogy ez hagyományként funkcionál elsődlegesen. Szimplán a történeti háttere az amit felvázoltunk 44%-sal. Így tehát végsősoron oda jutottunk,hogy a katonáskodás egy hagyományként működő szemle ami az államalapításunk óta jelenlevő honvédő erők meglétét kívánja bemutatni,ami lényegileg a szuverenitás és az identitástudat kiteljesedéséhez járul hozzá.
2019. aug. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
30%

Amikor ilyeneket látok,nekem is mindig a diktatúrák,rendőrállamok jutnak eszembe.


Aki nem itt él,nem ismeri Magyarországot,simán gondolhatná ez alapján,hogy diktatúra.


Persze,mindenki tudja,hogy ez csak bemutató jellegű,de mégis olyan rossz érzés fogja el tőle az embert.

Nekem is az ilyesmikről mindig a 2.világháborús filmek jutnak eszembe.

2019. aug. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
14: "ami lényegileg a szuverenitás és az identitástudat kiteljesedéséhez járul hozzá." - Jól hangzik, de azért erre ne vegyél mérget!
2019. aug. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Fizikakedvelő ***** válasza:
#16:Mire gondolsz?:)
2019. aug. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

Azért, mert te/ti azt hiszitek, hogy ez nagyon bizalomnövelő, az attól még nem lesz az!

Nagyon sokaknak visszatetsző, lejáratódott, drága és felesleges!

2019. aug. 20. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 Fizikakedvelő ***** válasza:

#18:Bevallom,nekem ez kicsit személyes élmény is. Anyai,nagyanyai ágú dédapám vezérkari őrnagy volt,igazán művelt emberként ismerhettem meg a családi történetek alapján(könyvet is örököltem tőle). Anyai ágú nagyapám alezredes volt,kisebbként nagyon élveztem a katonásdit,elhoztam a kitüntetéseit,szalagsávját,hadi sisakjait.

Nekem ez nem rendőrállamot idéz ezekből a személyes hátterű dolgokból kifolyólag.

2019. aug. 20. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 Alex Fly ***** válasza:
Talán azértb mert ha ismered a magyar történelmet, akkor rájössz, hogy a katonaságnak mindig is kiemelt szerepe volt az ország életében, mondhatni Magyarország mindig is katonaállam volt. És mivel a nemzeti ünnepeink atörténelmünkből származnak, így teljesen jogos és logikus, hogy a hadseregnek is kiemelt szerepe van...
2019. aug. 21. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!