Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Felelőtlenség-e a választóktól...

Felelőtlenség-e a választóktól az ellenzéki szavazás, ha tudott Fidesz kormány ellenére ellenzéki jelöltre szavaznak úgy, hogy nyilvánvaló, hogy a kormány csak a fideszes településeket támogatja? Ennyire ostobák az emberek?

Figyelt kérdés
Azt látom, hogy falvak, városok vannak nyomorba majd 10 éve, mert a kötelező szükségesnél egy forinttal sem jut nekik több, míg tőszomszédságukban kormányoldali vezetésű falvak űrközponttá váltak. Azt hiszem felelőtlenség a választók részéről, ha a kiismert rendszer ellenére ellenzéki emberre szavaznak, hiszen így nyomorba tartják továbbra is a saját településüket. Hogy jó-e ez így az egy ideológiai vita lehetne, de a valóság az, hogy vannak falvak amik ezt lassan nem élik túl, mert minden fiatal elmegy a nyomor és a 10 éve megállt élet miatt! A baj, hogy ezt a receptet NEM a Fidesz találta ki, Gyurcsányék is ugyanezt csinálták ha tetszik ez a mostani ellenzéknek ha nem. Egyébként, drukkolok, hogy Pesten hátha nem Tarlós nyer, mert akkor végre az összes Pesti pénz vidékre jutna, és megtapasztalnák a nagyszájú pesti emberek is, hogy miről is írok itt ebben a kérdésben!

2019. aug. 24. 18:42
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

„Pedig ez nem Fidesz kormány találmány.”


Denemám. Annyi a különbség, hogy a Fidesz legalább nyíltan jelzi, mire számíthat az, aki nem az ő szekerüket tolja (lásd Lázár legutóbbi mondatait).


„Csak ők legalább tisztességesen működtetik ezt a kialakult rendszert.”


Hát efelől azért még vannak kétségeim..


„a kötelező szükséges működést a Fidesz kormány mindenhol biztosítja.”


Csakhogy ez pont a szeretett vidéked megtartóerejének erősítésére nem elég!


„Bárki bármit mond, szerintem a rendszer jó!”


Szerinted. Szerintem meg különösen a helyi önkormányzatiság az ott élő emberekről kell, hogy szóljon és nem sz..os politikai pártokról.


„Csak azt nem értem, miért olyan ostobák az emberek, hogy hisznek annak az ellenzéknek a jelöltjeiben, akihez már harmadszor NEM fájt a foga egyetlen magyar településnek sem?”


Hát a Fidesz sem annyira a magyar vidékfejlesztéssel van elfoglalva. Nem kilátó, szökőkút meg térkő kell a faluba/kisvárosba bszod, hanem kövesút, orvos, iskola, közlekedés (gyors és sűrű, ha már munkahelyet nem tud odavarázsolni), meg ilyen drága huncutságok űrközpont és kisvasút helyett (imádom a kisvasutat, de vannak prioritások). Meg persze sokkal erősebb önkormányzati jogkörök és források. Nem a levegőbe beszélek, látom, hogy hogyan „építi” a Fidesz (is) a szülőfalumat.


A mostani önkormányzatiság kb. a régi tanácsi rendszer közelében mozog.


„Szegedet ne hozzuk fel, mert Szeged csak azért nem szavazott a Fideszre...”


Kénytelen vagyok szegediként :-) Én nem vagyok egy Botka-fan, de azért eddig a zsaroláson és fenyegetőzésen kívül mással (eltekintve néhány zsák krumplitól és almától) nem igazán szerette volna a kormánypárt megnyerni a helyiek bizalmát... Ahhoz viszont nyilván túl nagy város, hogy ezeket beváltsa, nem is értem, miért így áll hozzá, lehet, hogy a szegedi Fidesz nem a legélesebb kés a fiókban?

2019. aug. 27. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat. Kivétel a "bértollnok"-os megfogalmazás mert az kikérem magamnak. Én az ország kettészakítottságát NEM a politikai pártok mentén látom és érzékelem, hanem hogy a városi ember tényleg ennyire vak és ostoba, tényleg ennyire nem látja, hogy mi történt az elmúlt 25 évben a vidékkel. Hisz egy idilli mesés falusi nyomor teóriában ami ráhúzható politikai gondolatok fonalára, holott a valóság ettől messzemenőkig másabb már. A vidéki falvak a túlélésért küzdtöttek az elmúlt 25 évben. Most sem tesznek mást! Csak végre van a kezükben egy módszer, hogy HOGYAN lehet túlélni. Eddig ezt MINDEN PÁRT letojta magasról.
2019. aug. 27. 16:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!