Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Iszlamofóbia vagy a 150 éves...

Iszlamofóbia vagy a 150 éves török hódoltság az oka, hogy sok magyar utálja a törököket és hogy szerintük az égvilágon semmi közünk nincs hozzájuk és soha nem is volt?

Figyelt kérdés

Nincsenek illúzióim, a magyar egy finn-ugor nyelv, nem pedig török, genetikai rokonság nincs, nem hiszem, hogy a hunok leszármazottjai lennénk.


De nem igaz, hogy semmi közünk a törökökhöz és soha nem is volt. Az ősmagyarok kulturális rokonságban álltak a törökök őseivel, ugyan az a lovas nomád életmód, ugyan az a sámánista vallás (tengrizmus), sok török jövevény szó a magyar nyelveben, még az ősmagyar társadalmi szerkezet is török ​​eredetű volt.


A honfoglaló magyarság egy törzsszövetség volt, de nem volt etnikailag homogén, török törzsek is a tagjai voltak, de mivel a magyar volt a domináns kultúra teljesen beolvadtak ugyan úgy, ahogy a székelyek vagy a később betelepült kipcsakok (kunok), jászok, besenyők és volgai bolgárok.



2019. okt. 23. 22:55
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

'...bazzdmeg én keresztény európai vagyok, akinek az ősei az életülek adták azért, hogy megvédjék az országot tőletek, több százezer magyart elhurcoltak, kiírtottak, erre türk testvér??'


Az már nagyon régen volt, ezért haragudni ma a törökökre olyan mintha haragudnál valakire olyasmiért amit a dédnagyapja tett.


# 5 'Az európaiakat én jobban megvetem, mert ők tették ilyenné a iszlámot és nem hajlandóak beismerni mennyi rengeteg hiba ered őseiktől, érdekes hogy kezdetben mikor a kereszténység sötétkorba volt és nem befolyásolta az iszlamot addig pont az iszlám volt a legmagasabb kultúra, tudományokat az arabok őrizték. Utána Európa elkezdett zsákmányként tekinteni a területekre és szüntelen harcokra került sor ami végül Európa győzelmet hozta, és ez hozta a török imperalizmus helyzetét, ha Európa nem lett volna ilyen elnyomó akkor megelőzhető lett volna ez, úgy mint a második világháború is.'


Egyrészt teljesen másról beszélsz mint amiről én feltettem a kérdést, másrészt fél igazságokat állítasz, láthatóan elfogult vagy.


# 9 Én örülni szoktam neki mikor a türk testvériséggel jönnek, de lehet elfogult vagyok.


Egyébként Erdogánt én is utálom mint a sz@Rt.

2019. okt. 24. 11:22
 12/17 anonim ***** válasza:
75%
11. Minek örülsz ebben?
2019. okt. 24. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
77%

amíg el nem kezdték ezt a türk testvériség"


Amíg? Az jó régóta lehet, mivel évtizedek óta azt tanítják a török iskolasoknak, hogy a magyarok rokonok. Ezt kb 20 éve halottam egyetemistáktól amikor kint voltam az egyik ankarai egyetemen.

2019. okt. 26. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
58%
13. Én csak pár évvel ezelőtt találkoztam ezzel, amikor a Jobbik rá is játszott. Törökországban nekik az Urál - Altai elméletet tanítják, miszerint a magyaroktól a finneken, törökökön, tunguzokon át, a japánokig, koreaiakig mindenki rokonnép.
2019. okt. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
# 12 Felvidéki vagyok. Mi megkaptuk már párszor, hogy menjünk vissza a Duna mögé, vagy Közép-Ázsiába, vagy magyarok egyenlő cigányok, ezek után kövezz meg, de jól esik amikor a törökök a türk testvérüknek neveznek.
2019. okt. 26. 13:11
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
15. Pedig pont ezzel erősíted a szlovákokban is ezt a dolgot. Lényegében megadod nekik, amit akarnak. Te magyar vagy és ott az otthonod, ezt nekik kell elfogadniuk.
2019. okt. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
#16 Megerősítem? Ne szórakozz, hát honnan tudnák ők, hogy én mit gondolok erről a dologról? :D
2019. okt. 26. 18:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!