Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy lehet, hogy az EUban...

Hogy lehet, hogy az EUban nálunk a legnagyobb a bérkülönbség az érettségi+szakmával rendelkezők és a diplomások közt?

Figyelt kérdés
Magyarországon ez az arány közel 3szoros, míg Ausztriában is csak 1,5szeres, valamint nyugaton több országban is e körül kb 1,5szeres a különbség. Nálunk elképesztő, ez a bérszakadék. Tán még egy Dél-Ameriaki országban nagyobb a bérszakadék. 2007ben ez az arány 5szörös bérolló volt, ez mára már csökkent.
2019. nov. 7. 08:16
 1/10 anonim ***** válasza:
47%

Inkább arról beszéljünk már miért van bérkülönbség annál a cégnél amelyiknek Ózdon is van telephelye meg Hatvanban is. Anyám egy ilyen cégnél dolgozik Ózdon, majdnem harmadannyit kap, mint a hatvaniak.

Na, pont az ilyenek vannak ilyen bérkülönbségek, mint amiket te írsz.

Meg diploma se mindegy, hogy milyen. Egy épphogy kettessel átment bölcsész, gazdaságis diplomával rendelkező ugyanúgy nem fog keresni sokat, mint egy érettségi + szakmával rendelkező.

2019. nov. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
Ennek csak az az oka, hogy az OKJ illetve az érettségi semmit nem ér, mert csapnivalóak a képzések. Az érettségit manapság betanított munkához követelik meg, amivel a munkáltató legalább arról meg tud győződni, hogy a munkavállaló legalább olvasni tud. Mindenhova máshova felsőfokú végzettség kell, vagy pedig referencia.
2019. nov. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2: OKJ meg OKJ között is van különbség, annyira azért nem kell leírni. Jó, a ilyen 3 hónapos hegesztői képzéseket tényleg nem kell komolyan venni (mert van ilyen), de vannak normálisak bőven. Csak sokan felnőttként ezeket már nem akarják bevállalni, mert, hogy jaj, 2-3 éves esti tagozatos képzések.
2019. nov. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Én az egykulcsos adóra gondolok, azért ennyire durva a helyzet, de azért durva pár éve 4 ,5szeres volt a különbség.
2019. nov. 7. 08:36
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

#2 diploma se ér semmit, ugyan is csapnivalóak a felsőokatási képzések, de az emberekbe gyerekkoruktól azt nevelik, hogy az egyetem hű meg ha, sőt a felsőoktatás szerves része, hogy az oktatók a felsőbbrendűségi érzést, nevelnek a hallgatókba, hogy ők az ország krémje, stb. Hangosan röhögtem fel amikor ezt propagandát fújta az oktató.

Ez az ami megmarad a befolyásolható embereknél, ezek adnak 3x-os fizetést a "klub" tagjainak, mindössze ezért.


Ezt tapasztaltam, a BMF-NIK-en 10 éve (mai neve óbudai egyetem), ahol 2 hónap alatt jutottunk addig programozásban, mint az okj-n 1 hét alatt, mellesleg a BmF-en olyan szakmához köze nincs értelmetlen marhaságokat tanítottak, hogy hihetetlen. Ott is hagytam a csába az első vizsgaidőszaknál, mert értelmetlen tananyag nem ragad meg, magolni meg nem tudok, és amúgy is jobb inkább dolgozni helyette.


Azóta is java, c# fejlesztőként dolgozom, kb naponta bombáznak ajánlatokkal a linkedin-en, közben megtanultam a 3D studio max modellezést is, meg sql-el is megbarátkoztam. Azóta is hallom, látom a rémségeket a felsőoktatásról.

2019. nov. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

5: Még, ha csak a propagandát fújnák. :D De nem egy ismerősömtől hallottam meg nem egy helyen olvastam mikor a professzor nyíltan megmondta nem fogja rendesen leadni az anyagot, mert nem fog magának konkurenciát kiképezni az álláspiacon. Ilyen hozzáállással ne is várjunk más szintet.

A programozás oktatása meg külön fogalom. :D Nem hiába van annyi betöltetlen programozói állás idehaza. Miket hallottam meg olvastam mindenhol? Kb. minden nyelvre megakarnak tanítani, de utána semmire se tanítanak meg, mert csak az alapok alapjait tanítják meg, amire azt mondják, ha érdekel akkor képezd tovább magadat. Ja, kösz, azért szenvedjek több évet, hogy legyen egy alapom, amivel valamelyik programozási nyelv alapjait meg tudom tanulni önerőből.

2019. nov. 7. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A jó szakmában jó minőségű munkát végző szakemberek annyit keresnek, mint egy diplomás.

Dolgoztak most nálam burkolók, a főnöküket régről ismerem: 15ezret ad naponta a srácoknak.

Nekem diplomásként (gépészmérnök) 20 éves épületüzemeltetési gyakorlattal 340ezer nettót keresek.

2019. nov. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A bérezést a piac határozza meg. Nyugaton gondolom azért kisebb a különbség, mert több a diplomás, így a diplomás állásokra is könnyebben találnak embert. Nálunk nem, tehát többet kell fizetni nekik, így nagyobb lesz a bérkülönbség.
2019. nov. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Rosszra gondolsz kérdező. Ilyen gazdaságokban ez a normális, sőt még ilyenebb.

Ma a magyar gazdaság totálisan abnormális, a jövedelem az összeköttetéstől és a lehetőségtől függ, nem a munkától és annak minőségétől.

Ma egy vízvezetékszerelő mondjuk, tízszer annyit keres, mint egy átlagos tanár vagy orvos. Az ok: aki tud nyelvet és valóban érti szakmáját, külföldre távozott. A maradék zöme gyenge, viszont a csap ettől még ugyanúgy romlik el, meg csőtörés sincs kevesebb. Tehát a szerelő annyit kér, amit nem szégyell. És semmit se szégyell.

Ma egy jó diplomás szakember (nem tanár!) elmegy egy multihoz dolgozni. Ők se találnak bármennyi ilyent, mert azok is elmentek külföldre. Viszont a multi profitot akar termelni, a jó, minőségi embert ezért kénytelen annyira megfizetni, hogy maradjon. ÉS sokért marad. A többi viszont tucatember. Neki nem érdemes fizetni, erről gondoskodik a vezér. Ő hozta a törvényt a bérminimumról, ő hozta a törvény arról, hogy ezt se kell mindenkinek betartani. Akkor meg mi a fenének csodálkozol. Vedd tudomásul, ezt akartad (mindegy, azért mert neked ez jó, vagy mert fogalmad sincs, mi jó neked). Ha nem ezt akarnád, nem ez a garnitúra lenne. De ez van és egyeduralkodó. Temiattad (is). Nem önmagától!

2019. nov. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk mert a tobbseg feketen szurken van bejelentve. Szakmunkasok altalaban a minimumra a tobbi megy zsebbe.


A burkolok papiron atlagban talan 220 bruttot ha kapnak, avalosagban meg 400at netto. (bp)

2019. nov. 15. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!