Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor kezdenek el komolyan...

Mikor kezdenek el komolyan tesztelni?

Figyelt kérdés

Nyilvánvaló, hogy a hivatalos adatoknál nagyságrendekkel több beteg van az országban. A felhívások és ajánlások ellenére sem végeznek elegendő tesztet, és hosszú távon ez rettenetesen vissza fog ütni.


Mikor látja be a kormány és/vagy az operatív törzs, hogy itt az ideje komolyabban venni a járványt, és nem lehet megspórolni a tömeges tesztelést?



2020. ápr. 5. 00:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/72 anonim ***** válasza:
Szeif: ha náthás vagy és folyik az orrod, akkor nagy eséllyel nem koronás vagy, hanem megfáztál. Az orrfolyás nem jellemző tünet a koronára (nagyon ritkán persze előfordul)
2020. ápr. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/72 anonim ***** válasza:
Csakhogy a kettő nem zárja ki egymást, hoppácska!
2020. ápr. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/72 anonim ***** válasza:
67%

#17 A nyers adatok pont az én igazamat bizonyítják. Ezen az oldalon összehasonlíthatod, hány áldozata volt eddig a koronavírusnak (70 ezer, és ebbe azt is beleszámolják, aki nem abba halt bele, csak fertőzött volt a halálakor), illetve hány volt csak idén pl. az influenzának (128 ezer) vagy az AIDS-nek (444 ezer).

[link]

A kérdést nem miattam kellett törölni, hanem mert annyi válaszomat jelentettétek a 65%-os kollégáddal együtt csak azért, mert nem értettétek meg az alapvető összefüggéseket, hogy a moderátorok könnyebbnek látták, mint egyesével foglalkozni a válaszokkal.

Egyébként nem szokásom fizetett trollokkal vitatkozni, de ez kivételes helyzet, mert mindannyiunk érdeke (még a tiéd is), hogy a lehető legkevésbé fajuljon el a gazdasági válság. Azzal tehetünk ezért a legtöbbet, ha nem ülünk fel a hisztériakeltésnek, és a lehetőségekhez képest úgy éljük az életünket, mint eddig. Mindenki menjen el dolgozni (akit még nem rúgtak ki), menjen vásárolni (lehetőleg magyar boltokba, magyar termékeket), kirándulni, látogassa meg a rokonait, barátait!

2020. ápr. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/72 Szeiff ***** válasza:

Kedves #20 és #21.

Ez így van. De ahogy észrevehettétek, nem magamért izgulok.

És tényleg hajlamos vagyok a szorongásra, de a legfőbb ellenszertől épp most vagyok elzárva. Ezek ugyanis a haverok. Nekem nem a pia, majdnem antialkoholista vagyok, hanem egy kis csoportos ökörködés a legjobb feloldódás. A főnököm cukor és szívbeteg, így haza zavart minket. Heti kétszer mozdulok csak ki vásárolni. A közeli felújítandó lakásomon egyedül szöszmötölök.

Üdv. Árpád

2020. ápr. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/72 anonim ***** válasza:

23: Ahogy sejtettem, semmit nem fogsz felfogni a videóból. Eddig is tudtam, hogy retardált vagy.


De itt egy másik. Tudod ezeket hozzáértők készítik, az összehasonlítás nemcsak abból áll, hogy "jééé, ezek a számok nagyobbak".


https://www.youtube.com/watch?v=n4no04822NQ


Ez egyébként az előző videó előzménye.


Egyébként jellemző, meg se próbálod a videóban lévő dolgokat cáfolni.


Ja, és nem, nem vagyok fizetett troll, nem kapok egy forintot sem, csak nem vagyok olyan idióta, mint te, aki szerint minden a világhatalom és Soros műve :)


És igen, jelentettük a válaszaid, mert tele volt valótlan állításokkal, és úgy látszik, a moderátorok is így gondolják.

2020. ápr. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/72 anonim ***** válasza:

Plusz egy kis adalék (az általad linkelt oldalról, amit állítom meg se néztél rendesen, csak ránéztél egy számra, és közölted, hogy "hát de nagyobb")


Quick facts:


Every year an estimated 290,000 to 650,000 people die in the world due to complications from seasonal influenza (flu) viruses.

This figure corresponds to 795 to 1,781 deaths per day due to the seasonal flu.


Míg a Covid-19-ben most már naponta több mint 4000-en halnak meg. Az influenza ráadásul vissza fog szorulni a meleg időszakban, a Covid meg nem. Szóval szép lassan több halál lesz lesz a Covid-hoz köthető. A korlátozó intézkedésekkel ez talán elkerülhető. Bár már látom, ha nem éri el azt a halálozási számot, akkor majd verni fogod magad, hogy az influenzában többen haltak meg, és még véletlenül sem azért lesz így, mert sikeresnek bizonyultak a biztonsági intézkedések xD

2020. ápr. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/72 anonim ***** válasza:

a teszt csak akkor mutatja ki a vírust, ha már a szervezet nagyon elkezd védekezni, mivel a teszt nem a vírust mutatja ki, hanem azt az anyagot amit ilyenkor a test termel a vírus megölésére. Ergo az elején a teszt akkor is negatív lesz ha fertőzött vagy mert nincs elég nyoma még a vírusnak. És akkor képzeljük el, hogy a társadalom (amelyik hétvégén sem tud a seggén ülni, holott most már veszélyes) önként bemegy tesztre XD

Arról nem is beszélve, hogy a tömeges behívás azt is megfertőzné aki nem is beteg.

Szóval a válasz: ennek nem lenne értelme több ponton se kedves kérdező.

2020. ápr. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/72 anonim ***** válasza:

#25-26 Ez egy egyszerű hisztériakeltő propagandavideó, cáfolatra sem méltó, annyira szánalmas. Csak a hasonlóan (bár nem ilyen intenzitással) pánikkeltésre, "mindmeghalunk"-kampányra felhasznált "járványokkal" hasonlította össze a koronavírust, azoknál pedig persze, hogy erősebb. Összehasonlításképpen influenzában Olaszországban 4 év alatt 68 ezren haltak meg, évi átlagban 17 ezren. Habár a koronavírus ebben az egy országban kezdi megközelíteni ezt az átlagot, ott már lecsengőben van, és itt van az egyik legmagasabb mortalitás (arról nem is beszélve, hogy az áldozatok egy részének nem is a koronavírus okozta a halálát, csak éppen fertőzött volt, amikor meghalt).

Forrás: [link]

A koronavírus is visszaszorulóban van Európában (többek között) a melegedés miatt, a legtöbb országban stagnál vagy csökken az új fertőzések száma. Az, hogy nem bírja a meleget a vírus, abból is látszik, hogy Afrikában jóval lassabban terjed, mint Európában. Tudom, erre azt fogod írni, amit 2 vagy 3 héttel ezelőtt, hogy most fog beindulni. Azóta is várom, hogy igazad legyen :)

Jelenleg még az igencsak túlzó statisztikák is "mindössze" 70 ezer halálesetet hoznak összefüggésbe világszerte a koronavírussal. Mivel visszaszorulóban van a "járvány", ez meg sem fogja közelíteni az általad említett 290-650 ezret.

Azt, hogy a korlátozó intézkedésekkel visszafogható lenne a vírus terjedése, cáfolja a svéd és a japán példa. Egyik országban sem vezettek be drasztikus korlátozásokat, mégsem terjed gyorsabban az átlagnál a vírus, és a halálozásokat tekintve sincsenek az élmezőnyben.

És hogy honnan tudom, hogy fizetett troll vagy? Onnan, hogy ha tényleg olyan buta lennél, mint amilyennek tűnsz a hozzászólásaid tartalma alapján, akkor azok tele lennének helyesírási hibákkal.

2020. ápr. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/72 anonim ***** válasza:

28-as: komoly?-.-"

Afrikában a nagy városokban van fertőzés ugyanúgy, a meleg csak azért "gyengíti" a vírust mert akkor az ember immunrendszere erősebb, tehát NEM a vírus gyengül. Megaztán Afrikában kétlem, hogy hivatalosan vezetve van ki beteg főleg a mucsai semmi falvaknál. Meghal és ennyi, eltemetik senki soha nem tudja meg beteg volt-e.

Nézz rá a világ honlapjaira, híradóiba, kis újságjaiba, van járvány. Persze tehetsz úgy mint az egyik ország, ahol kijelentették hogy koronavírus mint olyan nem létezik és még a szótárból is kitörölték, mert ha nincs papíron, akkor nem is létezik :D ismerősöm családtagja is egy hete ebbe halt bele, szóval igenis van járvány...

2020. ápr. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/72 anonim ***** válasza:

#29 Az európai statisztikák semmivel sem megbízhatóbbak. Eleve akinél nem merül fel a fertőzés gyanúja, azt általában nem is tesztelik, márpedig 80-90% tünetek nélkül vagy nagyon enyhe tünetekkel megússza a dolgot. A másik, amit már írtam, hogy aki koronavírussal megfertőzve hal meg, azt automatikusan a koronavírus áldozataként könyvelik el, holott könnyen lehet, hogy másban halt meg - főleg mivel a vírus csak eleve beteg embereknél képes súlyos állapotot okozni. Legutóbb egy Thaiföldön motorbalesetben meghalt magyart is hozzászámoltak.

[link]

Az, hogy a vírus gyengül vagy az ember immunrendszere erősödik melegben (amúgy mindkettő), ugyanazt az eredményt hozza. Visszaszorulóban van a "járvány" Európában, ez tény.

2020. ápr. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!