Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor kezdenek el komolyan...

Mikor kezdenek el komolyan tesztelni?

Figyelt kérdés

Nyilvánvaló, hogy a hivatalos adatoknál nagyságrendekkel több beteg van az országban. A felhívások és ajánlások ellenére sem végeznek elegendő tesztet, és hosszú távon ez rettenetesen vissza fog ütni.


Mikor látja be a kormány és/vagy az operatív törzs, hogy itt az ideje komolyabban venni a járványt, és nem lehet megspórolni a tömeges tesztelést?



2020. ápr. 5. 00:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/72 anonim ***** válasza:
Ja, és azért tűntem el, mert nekem nem a trollkodás a munkám, mint nektek, hanem van rendes, méltósággal vállalható állásom, így nem érek rá egész nap trolloknak válaszolgatni ;)
2020. ápr. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/72 anonim ***** válasza:

drága kis strucc: nem kell kamuznom, mert van és kész ;)

Neked viszont nem kell kamuznod hogy mennyire sík hülye vagy -.-"

2020. ápr. 9. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/72 anonim ***** válasza:

"A fertőzések száma stagnál"


A valóság pedig: tegnap és tegnap előtt regisztrálták a legtöbb napi fertőzöttet a járvány kitörése óta xD


Stagnál... Ja, persze.


Érdekes módon eddig volt időd válaszolgatni

2020. ápr. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/72 anonim ***** válasza:
#63 Még egyszer leírom, hátha csúnyán írtam és azért nem sikerült megértened: egyre több tesztet végeznek, és több teszttel értelemszerűen több fertőzésre derül fény. Lásd az oldalt, amit linkeltem.
2020. ápr. 9. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/72 anonim ***** válasza:
maradj magadnak kis strucc
2020. ápr. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/72 anonim ***** válasza:
Nem írtad csúnyán, csak szimplán hülyeség, amit írtál, mert nem csak a tesztek számának a függvénye ez. Ha így lenne, akkor pl. március 6-án sem csak 11 fertőzött lett volna, hanem 50 körüli.
2020. ápr. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/72 anonim ***** válasza:
Nem csak a tesztek számának függvénye, de nem nehéz belátni, hogy annak a függvénye is. Van egy zsákod, amiben fehér és fekete golyók vannak. Mikor van esélyed több fehér golyót kihúzni belőle, ha egyszer markolsz bele, vagy ha kétszer?
2020. ápr. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/72 anonim ***** válasza:

"Nem csak a tesztek számának függvénye, de nem nehéz belátni, hogy annak a függvénye is"


Csakhogy te nem ezt állítottad kisbuksi ;)


Te kijelentetted, hogy: "több teszttel értelemszerűen több fertőzésre derül fény"


De ez csak akkor lenne igaz, ha csak a tesztek számának lenne függvénye a dolog, de ez a linkelt oldal statisztikáiból is látszik, hogy nem így van. Volt olyan nap, amikor kevesebbet teszteltek, de mégis magas volt a fertőzöttek száma.

2020. ápr. 9. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/72 anonim ***** válasza:

Vagy alapvető matematikai összefüggésekkel nem vagy tisztában, vagy nem vagy hajlandó ezeket figyelembe venni, mert ellentmondanak annak a hisztériakeltésnek, amivel megbíztak. Valószínűség, nagy számok törvénye, arányosság, stb.

Viszont mivel már csak ti trollok figyelitek ezt a kérdést, titeket pedig nincs értelme győzködnöm, ezennel befejeztem, és inkább az új kérdésekre koncentrálok. Ott több ember szemét tudom felnyitni.

2020. ápr. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/72 anonim ***** válasza:

"Vagy alapvető matematikai összefüggésekkel nem vagy tisztában, vagy nem vagy hajlandó ezeket figyelembe venni, mert ellentmondanak annak a hisztériakeltésnek, amivel megbíztak. Valószínűség, nagy számok törvénye, arányosság, stb."


:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


Mérnök vagyok kiscsákó, és járványmodellezést is tanultam matekból az egyetemen. (privátban szívesen megmutatom a diplomámat, ha érdekel... neked van?)


Fejezd be a mellébeszélést és a hazudozást. Te valamilyen (nem feltétlen egyenes) arányosságot feltételeztél a tesztek száma és a napi fertőzöttek között, de az általad hozott adatok is rácáfolnak erre. Csak egy példa:


április 6. tesztek száma: 1032, új fertőzöttek száma: 11

március 31. tesztek száma: 845, új fertőzöttek száma: 45


Hoppácska! Kevesebb teszttel több fertőzött! Mit is mondtál korábban?


"A statisztika minimális növekedést mutat, de ez azért van, mert egyre több tesztet végeznek."


"egyre több tesztet végeznek, és több teszttel értelemszerűen több fertőzésre derül fény"


Később már érezted, hogy szorul a hurok, ezért finomítottál:


"Nem csak a tesztek számának függvénye, de nem nehéz belátni, hogy annak a függvénye is"


Tehát beismered, hogy nemcsak a tesztek számának a függvénye! Akkor pár hozzászólással ellentétben miért jelentetted ki magabiztosan az ellenkezőjét? Csakúgy hemzsegsz az érvelési hibáktól.


Arról nem is beszélve, hogy a magyarországi tesztelési protokoll igen laza, csak azokat tesztelik, akiknél erős a gyanú a fertőzésre. A tesztek számának emelkedése azt jelenti, hogy több gyanús páciens van. A gyanús páciensek számának emelkedése pedig a vírus terjedésének mértékét is jelzi. Magyarán a magyar tesztelési protokoll miatt Magyarországon a tesztek számának növekedése pont hogy a járvány széleskörű terjedését jelzi, és ez így is lesz addig, amíg a tesztelési protokollon nem változtatnak (szigorítanak)

2020. ápr. 9. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!