Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor kezdenek el komolyan...

Mikor kezdenek el komolyan tesztelni?

Figyelt kérdés

Nyilvánvaló, hogy a hivatalos adatoknál nagyságrendekkel több beteg van az országban. A felhívások és ajánlások ellenére sem végeznek elegendő tesztet, és hosszú távon ez rettenetesen vissza fog ütni.


Mikor látja be a kormány és/vagy az operatív törzs, hogy itt az ideje komolyabban venni a járványt, és nem lehet megspórolni a tömeges tesztelést?



2020. ápr. 5. 00:30
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/72 anonim ***** válasza:

hááát te sem álltál kétszer sorba a Sazbó Ervin könyvtárnál...

a vírus nincs visszaszorulóban csak az emberek 2 HÉTIG tudtak a seggükön ülni, most egyszerűbb kijelenteni, hogy nincs vírus és mennek is világgá. Türelmetlenek ezért struccpolitikát játszanak...

amúgy olasz rokonaimhoz menj már át, állj a tucat koporsó mellé és ott mondd, hogy csitul a járvány és nem is olyan nagy cucc >:(

2020. ápr. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/72 anonim ***** válasza:

Matematikailag igazolható, hogy visszaszorulóban van a vírus. Ahogy már írtam, az új fertőzöttek száma majdnem minden európai országban, így Magyarországon is, stagnál vagy csökken.

A tucat koporsót melyik hisztériakeltő riportban láttad? Elárulom, hogy minden nap tucatnyian halnak meg egy átlagos kórházban. Akkor csinálnak ilyen felvételt, amikor akarnak.

2020. ápr. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/72 anonim ***** válasza:

egy olasz temetőcéges rokonom mondta... már nem bír a sok halottal és engedtek a légszennyezéses dologból is, hogy ellehessen őket hamvasztani, annyian vannak. Komolyan miből gondolod, hogy stagnál? ott voltál vagy beszéltél ismerősöddel külföldön vagy kórházban dolgozol? ja hogy egy kocka vagy a gép mögül aki ész nélkül osztja az észt :P

kis strucc :P

de menj ki emberek közé és legyél beteg, bánom is én :D

2020. ápr. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/72 anonim ***** válasza:

Innen tudom, hogy stagnál:

[link]

Az olasz példa speciális eset. Sehol máshol nem fordult ennyire súlyosra a helyzet, és ennek is megvannak a maga okai, ezek a 13-as válaszoló linkjében fel is vannak sorolva. Mindenesetre valami turpisság ott is lehet a dologban, mert ahogy már írtam és linkkel is igazoltam, még ott sincs annyi halott, mint egy átlagos influenzajárvány idején.

#nemaradjotthon

2020. ápr. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/72 anonim ***** válasza:

"Habár a koronavírus ebben az egy országban kezdi megközelíteni ezt az átlagot, ott már lecsengőben van, és itt van az egyik legmagasabb mortalitás"


Egyáltalán nincs lecsengőben a járvány Olaszországban, de még csak az sem jelenthető ki egyértelműen, hogy tetőzik. Lecsengésről akkor beszélünk, ha az aktív esetek száma elkezd csökkenni (mint mondjuk Ausztriában, ahol az intézkedéseknek hála viszonylag gyorsan túl lesznek az egészen - nálunk korántsem biztos, hogy ez lesz a helyzet, mivel hogy keveset tesztelünk, és a tényleges fertőzöttek, vírushordozók száma sokkal nagyobb lehet)


"A koronavírus is visszaszorulóban van Európában (többek között) a melegedés miatt, a legtöbb országban stagnál vagy csökken az új fertőzések száma"


Ez így egy az egyben nem igaz.


"Afrikában jóval lassabban terjed, mint Európában. Tudom, erre azt fogod írni, amit 2 vagy 3 héttel ezelőtt, hogy most fog beindulni"


Olaszországban is kellett neki 1 hónap, hogy beinduljon, szóval várj csak még.


"Mivel visszaszorulóban van a "járvány", ez meg sem fogja közelíteni az általad említett 290-650 ezret"


Nincs a járvány visszaszorulóban egyelőre.


"Azt, hogy a korlátozó intézkedésekkel visszafogható lenne a vírus terjedése, cáfolja a svéd és a japán példa. Egyik országban sem vezettek be drasztikus korlátozásokat, mégsem terjed gyorsabban az átlagnál a vírus, és a halálozásokat tekintve sincsenek az élmezőnyben."


Svédországban épp az elmúlt időszakban ugrott meg a fertőzések száma :D emellett lakosságszám arányosan az egyik legrosszabbul állnak fertőzésszámban. A svéd orvosok is felszólították a kormányt, hogy szigorítsanak. Emellett a svédek alig tesztelnek, szóval a számaikat nem kell készpénznek venni. Japánban meg vannak szigorú intézkedések.


33: Hagyjad, a gyökér meg van róla győződve, hogy ami Olaszországban zajlik, az csak színjáték, az olasz halottak is mind színészek voltak :D ő a fizetett troll, vagy lehet nem fizetett, csak éppen unatkozik.

2020. ápr. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/72 anonim ***** válasza:

"Egyáltalán nincs lecsengőben a járvány Olaszországban, de még csak az sem jelenthető ki egyértelműen, hogy tetőzik. Lecsengésről akkor beszélünk, ha az aktív esetek száma elkezd csökkenni"

Ahogy már el is kezdett csökkenni. Ha lassan is, de egyértelműen. [link]


"Ez így egy az egyben nem igaz."

Nézegess más országokat is a linkelt oldalon, és látni fogod, hogy igaz.


"Olaszországban is kellett neki 1 hónap, hogy beinduljon, szóval várj csak még."

Na de meddig? :D


"Svédországban épp az elmúlt időszakban ugrott meg a fertőzések száma"

3 kiugró nap volt, az összes esetet mutató görbe pedig ugyanúgy laposodik, mint a legtöbb európai országban.

[link]


Van még más hazugság, amit mára elrendeltek neked, hogy terjeszteni kell, vagy lezárhatjuk a témát?

2020. ápr. 6. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/72 anonim ***** válasza:

-.-" megnéztem az oldalt, azt ugye vágod, hogy ez egy nem hivatalos oldal, teletűzdelve reklámokkal,szemmel láthatóan nem hivatalos intézmény hanem magán ember csinálta, tehát annyira megbízható, mint a blikk meg társai XD

Tudod mit higgy amit akarsz kis strucc :P

2020. ápr. 6. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/72 anonim ***** válasza:

"Ahogy már el is kezdett csökkenni. Ha lassan is, de egyértelműen"


Te veszélyesen idióta vagy, vagy nem ismered a számokat :DDDDDD A belinkelt oldalon az ellenkezője van az állításodnak, azt tudod-e? xD


Tegnap 91.246 aktív fertőzött volt Olaszországban, ma 93.187 van. Ez neked mióta csökkenés, ember? :DDD De komolyan, te most trollkodsz, vagy csak szimplán hülye vagy?


"3 kiugró nap volt, az összes esetet mutató görbe pedig ugyanúgy laposodik, mint a legtöbb európai országban."


Lehet még több kiugró nap is a mintákat figyelve. Svédországban amúgy meg igen alacsony a népsűrűség, ami szintén lassít egy járványt. De mint említettem, nem is tesztelnek rendesen, szóval felesleges a számaikat nézni.

2020. ápr. 6. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/72 anonim ***** válasza:

"megnéztem az oldalt, azt ugye vágod, hogy ez egy nem hivatalos oldal, teletűzdelve reklámokkal,szemmel láthatóan nem hivatalos intézmény hanem magán ember csinálta, tehát annyira megbízható, mint a blikk meg társai"

Aha, szóval csak az a megbízható oldal, amelyik a te véleményedet támasztja alá :)


"Tegnap 91.246 aktív fertőzött volt Olaszországban, ma 93.187 van. Ez neked mióta csökkenés, ember?"

Kicsit előreszaladtam az időben. A napi új fertőzések száma csökken. Ennek megfelelően hamarosan csökkenésnek fog indulni az aktív fertőzések száma is.


"Lehet még több kiugró nap is a mintákat figyelve. Svédországban amúgy meg igen alacsony a népsűrűség, ami szintén lassít egy járványt. De mint említettem, nem is tesztelnek rendesen, szóval felesleges a számaikat nézni."

Japánban meg magas a népsűrűség, mégsem terjed jobban a vírus annak ellenére, hogy - a hazugságoddal ellentétben - nincsenek komoly intézkedések bevezetve. Most fontolgatják, valószínűleg be fogják vezetni a nemzetközi nyomás hatására, akkor pedig Japánnak is reszeltek.

[link]

2020. ápr. 6. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/72 anonim ***** válasza:

nem de egy ilyen összetákolt oldalt nem tudnék komolyan venni akkor sem ha a WHO neve alatt lenne. Csak te vagy olyan mesüge, hogy egy ilyen gyorsan összerakott weboldalt hitelesnek hiszel (tudom ismerősömnek ez a szakmája)

Japánnál MEGINT fölhívnám a figyelmed, az egy fegyelmezettebb nép aki nátha esetén IS maszkot visel. De tudod mit felejtsük el akinek nincs esze, azzal nem érdemes nemhogy vitázni, szóba állni sem, úgyse érne el az agyadig egy érv sem.

2020. ápr. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!