Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor fog csökkeni a kivándorl...

Mikor fog csökkeni a kivándorlás az országból?

Figyelt kérdés

És most mondhatjátok azt, hogy ha nem a Fidesz lesz a hatalmon, akkor talán. De a többi párt sem jobb. Inkább válasszunk meg egy olyan pártot, aki aztán tömegével engedi be a migránsokat, de a fizetéseket növeli és csak amiatt érné meg megválasztani miközben idővel több lesz a migráns mint a magyar? Szóval sajnos a többi párttal sem mennénk sokra. De a kivándorlást mégis lekéne állítani.

Amúgy még azt nem értem, hogy sokan azt akarják, hogy olyan fizetések legyenek mint nyugaton. De miért pont Magyarországon lennének olyan fizetések, ha Lengyelországban, Csehországban és még néhány nyugatabbra levő országban sem olyanok. És annak is lennének hátrányai, ha mindnekinek magas fizetés járna. Gondoljatok bele, mennyi bevándorló lenne, akik a magas fizetés miatt jönnének. A múltkor olvastam, hogy Németországban olyan sok a bevándorló, hogy minden 4.születendő gyermek csak félig német, tehát az egyik szülő más nemzetiségű. Ezzel pedig csökken a németek száma, mert olyan sok a bevándorló, akik szintén ott is a fizetés miatt mennek. Ha Magyarországon is ez lenne, akkor itt is a rengeteg bevándolró miatt csökkenne a magyar népesség. Persze így meg a kivándorlás miatt csökken, de szerintem mégis jobb mintha idegen népek miatt, akiknek semmi közük az országhoz lennénk kevesebben.


Szóval szerintem mindennek vannak hátrányai. Bár szerintem is siralmasak a fizetések, de szerintem már az is jobb lenne, hogy ha valamennyivel nőne. Úgy hallottam, hogy jelenleg csökkenőben van a kivándorlás, de csak idő kérdése, hogy mikor erősödik fel újra. Szerintetek még mennyien fognak elmenni? És mennyien maradnak az országban mondjuk 100 év múlva?



2020. máj. 3. 15:26
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
0%

"

#5 Azért az nem semmi, hogy még az elvándorlást sem sikerül felvállalni, és ezt is Gyurcsányra sikerül fogni. Vicc, komolyan.



Csak jelezném, a "rendszerváltás" óta Orbán 14 évet kormányzott, Gyurcsány alig 5-öt. Nem túl okos dolog még ilyenkor is Gyurcsányozni, és akkor enyhén fogalmaztam."


itt egyedül te hoztad szóba gyurcsányt :)) egy kis freudi elszólás?

alapvetően egyetértenek oldaltól függetlenül a szakemberek, hogy a 2002-2010 közötti időszak volt messze a legkártékonyabb


2012 után nőtt meg az elvándorlás, mert akkor nyílt meg valójában a szabad munkavállaláshoz való jog

2020. máj. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
53%

Sok százezer magyar fiatal már csak a vírus ideiglenes enyhülésére vár, hogy mehessen külföldre.

Amit ez az ország művel a fiataljaival az kritikán aluli. Így ne is csodálkozzunk, hogy nem magyarok fognak elszaporodni itt, hanem romák, muszlimok és a többi.

2020. máj. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:

A munkaerő vándorlás mindig is természetes jelenség volt, kivéve azt a nyomi 40 évet a háború után.

A magyarok a legkisebb mértékben mozgók, még a csehek.

Bulgária tényleg a kiürülés felé halad, de a 23 millió románból is lelépett már több, mint 3.

Nekem azért feltűnt az elmúlt 30 évben, hogy nem az állam fizeti a béreket, szóval a pártügyek nem játszanak.

2020. máj. 3. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
43%

"alapvetően egyetértenek oldaltól függetlenül a szakemberek, hogy a 2002-2010 közötti időszak volt messze a legkártékonyabb"


Bevallom ezt nem tudtam, mondjuk nálam a szakértő nem lomnici zoltán meg deák dani nevű bohócoknál kezdődik, de biztos velem van a baj. :DDDDDDDDDDD

2020. máj. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
68%

"alapvetően egyetértenek oldaltól függetlenül a szakemberek, hogy a 2002-2010 közötti időszak volt messze a legkártékonyabb"


Hű-ha a fideszes és a fideszes oldal szakértői, mikor oldaltól függetlenül összeülnek. :-DDDD

2020. máj. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
34%

pogátsa zoltán tipikus fideszes elemző


na mi van czeglédy csabi trollcsapata megkapta a parancsot?

2020. máj. 3. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
24%

a gyurcsány családnak biztos nagyon jó volt azaz időszak

az altusnak még sose ment ilyen jól

2020. máj. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 anonim ***** válasza:
56%

"Majd ha nem egy balkáni korrupt putri lesz ez az ország."


Erről ennyit.

2020. máj. 3. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:
59%
Na látod, tudsz te magadtól is Gyurcsányozni, képes vagy legalább erre. köszönjük emese, ma is jól szórakozunk
2020. máj. 3. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 A kérdező kommentje:
9-es, látszik, hogy nem figyeltél. Direkt mondtam, hogy én sem akarom, hogy ilyen alacsonyak legyenek a fizetések, de szerintem nyugati fizetések sem kellenének, mert akkor itt is annyi bevándokró lenne mint a németeknél, franciáknál stb. és akkor előbb utóbb a magyarok lennének a kisebbség a saját országukban. Szóval növekedjen a fizetés, de csak annyival, hogy a bevándorlóknak még mindig jobb választás legyen Nyugat-Európa, mint Magyarország, tehát, hogy a külföldiek közül senki ne akarjon Magyarországra jönni a fizetések miatt. Viszont a magyaroknak legyen elég a megélhetésre, és ők maradjanak itt.
2020. máj. 3. 16:00
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!