Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor fog csökkeni a kivándorl...

Mikor fog csökkeni a kivándorlás az országból?

Figyelt kérdés

És most mondhatjátok azt, hogy ha nem a Fidesz lesz a hatalmon, akkor talán. De a többi párt sem jobb. Inkább válasszunk meg egy olyan pártot, aki aztán tömegével engedi be a migránsokat, de a fizetéseket növeli és csak amiatt érné meg megválasztani miközben idővel több lesz a migráns mint a magyar? Szóval sajnos a többi párttal sem mennénk sokra. De a kivándorlást mégis lekéne állítani.

Amúgy még azt nem értem, hogy sokan azt akarják, hogy olyan fizetések legyenek mint nyugaton. De miért pont Magyarországon lennének olyan fizetések, ha Lengyelországban, Csehországban és még néhány nyugatabbra levő országban sem olyanok. És annak is lennének hátrányai, ha mindnekinek magas fizetés járna. Gondoljatok bele, mennyi bevándorló lenne, akik a magas fizetés miatt jönnének. A múltkor olvastam, hogy Németországban olyan sok a bevándorló, hogy minden 4.születendő gyermek csak félig német, tehát az egyik szülő más nemzetiségű. Ezzel pedig csökken a németek száma, mert olyan sok a bevándorló, akik szintén ott is a fizetés miatt mennek. Ha Magyarországon is ez lenne, akkor itt is a rengeteg bevándolró miatt csökkenne a magyar népesség. Persze így meg a kivándorlás miatt csökken, de szerintem mégis jobb mintha idegen népek miatt, akiknek semmi közük az országhoz lennénk kevesebben.


Szóval szerintem mindennek vannak hátrányai. Bár szerintem is siralmasak a fizetések, de szerintem már az is jobb lenne, hogy ha valamennyivel nőne. Úgy hallottam, hogy jelenleg csökkenőben van a kivándorlás, de csak idő kérdése, hogy mikor erősödik fel újra. Szerintetek még mennyien fognak elmenni? És mennyien maradnak az országban mondjuk 100 év múlva?



2020. máj. 3. 15:26
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:

Nem trollkodás. Igen, Angliában élek, de mint ezt is elmondtam nem jött be az élet. És most lehet megkövezni engem, de felesleges, mert van akinek bejön, van akinek nem. Ezért nem kell elítélni senkit. Szóval én amint lehet visszamegyek Magyarországra. Én szeretem a hazámat, és tisztában vagyok vele milyen a gazdasági helyzet, de én magyar vagyok, és nem akarok olyan hazaáruló lenni mint sokan mások, hogy eljönnek és ők aztán soha többé nem mennek vissza, mert Magayrország sz*r. Tudom, hogy alig lehet megélni, hogy sokan éheznek és nyomorognak, de mégis az én hazám, és szeretem akkor is. Persze kell a változás, tehát a szegénységet én sem szeretem, de attól eltekintve Magyarországot igen, és bármi is van, akkor is honvágyam van.

Persze biztos itt mindjárt valaki jól megmondja, hogy milyen hülye vagyok, hoy visszavágyom, de akkor is ez a véleményem.

2020. máj. 3. 16:09
 32/42 anonim ***** válasza:
59%
Te inkább maradj kint...
2020. máj. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező, te nem érted mit írt aki trollkodást írt. A migránoskat hibáztatod, miközben te is elhagytad az országot, amelyben felnőttél. Hazaárulózod azokat, akik elmentek, miközben te is elmentél, és maradnál is ha jobban élnél, mint Mo-n, csak nem élsz jobban.

Nem azért vagy hülye, mert visszavágysz, hanem azért, mert nem érzed az ellentmondást abban, amit írsz. Vagy azért, mert valójában csak unatkozol és itt próbálsz szórakozást találni.

2020. máj. 3. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
72%

Közép-Európában Magyarországon a legalacsonyabb az elvándorlás. Még Svájcot és Nagy-Britanniát is nagyobb mértékben hagyják el, mint Magyarországot.


[link]

2020. máj. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
Lol, leírtam egy TÉNYT, és lepontoztak az emberek. Tiszta betegek.
2020. máj. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 A kérdező kommentje:

Tisztázzunk valamit. Nem az én döntésem volt, hanem a szüleimé. Én nem akartam kijönni soha, de nem volt beleszóásom. 13 évesen jöttem ki, most leszek 18, tehát mostmár az én döntésem hova megyek. És ezért tehetem meg, hogy hazamegyek, eddig nem tehettem meg.

És tényleg úgyérzem nem értitek amit írok. A szüleim itt igenis jól keresnek, tehát jól élünk. De engem nem érdekel, hogy itt milyen jól kereshetnék én is. És valaki azt írta, hogy ha jobban élnék akkor nem akarnék hazamenni. Nem vagyunk milliomosok, de jól élünk. De engem mindez nem érdekel. Felőlem aztán lehetne itt nekem egy palotám, egy luxusautóm, bármi, de én akkor is hazavágyom, mert én hazaszerető vagyok, teljes szívemmel magyar vagyok, és pont ezért nem akarok több ezer km-re a hazámtól élni, egy másik nyelven beszélni a mindennapokban, az ő szokásaikat (is) tartani, az ő kajájukat enni. Az a baj, hogy bármit mondok, nem fogtok megérteni. Ti nem szeretitek annyira Magyarországot mint én, de én ismerek olyat aki el sem tudná képzelni az életét máshol, csak Magyarországon, mert ő is hazaszerető. És őt szintén nem érdekli a pénz, a lényeg, hogy otthon legyen. Sőt, nem is 1 ilyet ismerek.

Persze ezt is lefogjátok szólni, de nem is érdekel. Ti menjetek csak külföldre, és tényleg ne gyertek vissza soha, mert ilyen gondolkodású emberekre, akik csak leszólni tudják a saját nemzetüket, országukat, azokra tényleg nincs szükség.

2020. máj. 3. 17:44
 37/42 A kérdező kommentje:
35-ös, én felpontoztalak. Amúgy szerintem azért pontoztak le sokan, mert mindenki azt mondja (tisztelet a kivételnek), hogy Magyarországon a legnagyobb az elvándorlás, mi vagyunk a legrosszabb ország azért ilyen nagy a kivándorlás. És te leírtad, hogy van ahol még ennél is nagyobb, erre ők lepontoztak, mert nem bírják elviselni, ha nincs igazuk.
2020. máj. 3. 17:47
 38/42 anonim ***** válasza:
75%

Szóval 5 éve, 13 éves korod óta kint élsz, fogalmad sincs, hogy mi folyik Mo-n, milyen az élet, max. a hírekből, soha nem dolgoztál Mo-n, de te vagy a Nagy Magyar Hazaszerető és aki meg elmegy, az meg utálja a hazáját. Majd akkor nagymagyarkodj ha éltél és dolgoztál Mo-n néhány évet. Nagyon könnyű ám osztani az észt külföldről, úgy, hogy még max. a középiskolát végezted el.

Már ha egyáltalán igaz amiket írsz... Én továbbra is úgy gondolom, hogy egy unatkozó troll vagy.

2020. máj. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:
Már unalmas eza kivandorlás téma. A 19. és a 20. század frodulóján is 2,5-3millióan léptek le Magyarországról,a liberális sajtó akkor is már rémcikkeket írt az ország kiüresedéséről. Aztán jött I. világháború Magyarország háborús emberveszteségei akkor is több százezerre rugtak. Akkor jött a II. világháború Magyarország emberveszteségei a csatatéren elhunytakat a holokauszt áldozatait, a vissza nem tért hadi foglyokat is beszámolva leglább 6-800 ezer fö, és ezek után volt még egy kiseb kivándorlási hullám is, ennek ellenére mégsem üresedett ki az orsz´´ag. Akkorjött 1956, amikor 20-30 ezer hunytak a szabadságharcban, majd 2 hónap alatt kb 170 ezert hagyták el az orsz´´agot, akkor se üresedett ki az ország.
2020. máj. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 A kérdező kommentje:

38-as, 13 éves korom előtt nem léteztem vagy mi? Csak mert azt írod, én még soha nem éltem Magyarországon. Egy 12 éves azért már nem annyira gyerek, hogy ne fogná fel mi történik körülötte. Tudom hogy éltünk akkor. Nem nyomorogtunk otthon sem, de annyira jól sem éltünk mint itt. De normális szinten megéltünk, egyáltalán nem éheztünk, csak annyi volt a veszteségünk, hogy nem vehettünk meg annyi mindent mint itt. Itt még plusszban költekezhetünk, ha új ruha kell nem kell sajnálni rá a pénzt, mint otthon. Ennyi a különbség számunkra. Én soha nem vágytam a gazdaságra, nekem az is elég, ha normálisan élek. És mint mondtam, ez otthon is adott volt nekünk. Engem nem érdekel, ha nem tudok minden hónapban vadiúj ruhákat venni, vagy évente új telefont. A lényeg, hogy ne éhezzek, legyen tető a fejem felett a többi nem számít. És akinek van egy jó munkája, (mint édesanyámnak is volt), az meg tudja teremteni ezt otthon is.

De ha nekem nem hisztek, higgyetek anyámnak. Ő mindig elmondja nekem, hogy az emberek nem azért jönnek el otthonról, mert hazaárulók, vagy mert nem találják szépnek Magyarországot, hanem azért, mert míg otthon alig fizetik azt is aki keményen dolgozik, addig itt a wc pucolásból annyit keresnek, mint otthon egy diplomás akárki. Vagy legaláb feleannyit. Tehát ő élt otthon huzamosabb ideig, és tudja milyen az élet. De elmondom nektek, hogy még ő is hazavágyik, mert otthon van a családunk és anyukám is szereti a hazáját, a nyelvét és visszavágyik. Ő még pár évet kint marad, hogy mégtöbb pénzt keressen, amiből aztán otthon jól meg tud élni, tud venni egy szép házat a Balaton mellett. Tehát még ő is, aki élt Magyarországon, és igenis tisztában van az élettel, ő is csak pénzt gyűjteni jött ki, hogy otthon egy jobb jövője legyen az itt megkeresett pénzből, amit otthon soha nem keresett volna meg, legalábbis balatoni kertes házra nem telt volna belőle neki.


Szóval én is tisztában vagyok a különségekkel, de nem értem miért bűn az, hogy Magyarországon szeretnék élni? Ezért miért kell nekem esni, meg annak aki visszavágyik?

2020. máj. 3. 19:36
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!