Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A kérdésem most a jobboldali...

A kérdésem most a jobboldali (fidesz, mi hazánk) emberekhez szól: ti mit tennétek, ha látnátok egy lányt az új IKEÁS, szivárványos táskával?

Figyelt kérdés

[link]


Nekem alapvetően nincs semmi bajom a melegekkel, van egy meleg ismerősöm és tök normális srác, úgyhogy nem értek egyet azzal, hogy sokan szidják őket. Pont emiatt arra gondoltam, ha már úgyis van ez az új táska, ezzel kifejezhetném, hogy nem értek egyet azzal, hogy a szexuális orientációjuk miatt gyűlölnek embereket.


De apám szerint ha ezt az utcán meglátják nálam, engem is összevernek miatta, hiába vagyok heteró.


Ti mit gondoltok erről? Tényleg összevernének ezért az utcán?


19/L



2020. máj. 18. 14:38
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
65%

Nem azért mondom, de az ikeás táskák műanyagok. Hol vannak a zöldek? Vagy az lmp-nek fontosabb a szivárványos, mint a környezet?

Jó, jó, tudom, de akkoris.

2020. máj. 18. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Semmit. Eszembe se jutna táskárol hogy az mi.
2020. máj. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
44%

Nekem is lenne egy elméleti kérdésem (én ezt egyáltalán nem tenném, mivel szerintem abszolút nem nézne ki jól, de megmaradva az elméleti síkon):

Ha egy antiszemita/rasszista/fasiszta hatalmas nagy horogkereszttel/Hitler arcképével az ingén sétálgatna az utcán, te beszólnál neki? Szerintem egy ilyen ember jobban kell tartson attól, hogy beszólongatnak neki/belékötnek mint egy meleg férfi?

2020. máj. 18. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
16%

Inkább az lenne, hogy odarohanna hozzám a szivárványtatyós lány, és elkezdeni visítani, hogy nekem miért nincs ilyen táskám, meg rámordibálna egy rakás jelzőt (homofób, szélsőséges, rasszista, d*gölj meg, stb.).

Maga a lány egyébként nem érdekelne, sem a táskája.

Üdv.: egy fideszes

2020. máj. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:

"a kutya se tudna róluk, és pont úgy élhetnének, mint a heterók"


Ez nem így van. A meleg volt osztálytársam mesélte, hogy a párját kidobták otthonról a szülei 17 évesen, miután megtudták, hogy homoszexuális. Szerencsére az ismerősöm szülei nem homofóbok, így ők bérelnek egy kis lakást a fiuknak aki egyetemre jár, meg ott lakik a barátja is, aki dolgozik. De így, hogy nem házasodhatnak, semmi kedvezményt, otthonteremtési segítséget, stb. nem kapnak. És nekik nincs is esélyül rá, szóval egyáltalán nem kapják meg azokat a jogokat, mint mi.


Ezt én egyedülálló, heteroszexuális lányként is átérzem, hogy itt vagyok most elsőéves egyetemistaként és szülői segítség nélkül éhen is halnék, mert a diákmunka meg minimálbért fizet (nálunk vidéken). Ha pl. leszbikusnak születtem volna, esélyem sem lenne normális életre, mert házasság meg gyerekek nélkül nem igazán lehet megélni, ha az ember albérletet is fizet.

2020. máj. 18. 21:18
 26/33 anonim ***** válasza:

Fideszes vagyok,de igazán nem foglalkozok azzal,ha valakinél ilyen táskát látnék.A legjobb barátom meleg.Én konzervatív tipus vagyok,de mióta elmondta,hogy meleg,jobb is lett a barátságunk.Nincsenek előitéleteim velük szemben,de egy felvonulásra már nem mennék el vele.

32/N

2020. máj. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
2%
Kedves kérdező, leszbikusnak nem születhettél volna.
2020. máj. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
37%

#25 "De így, hogy nem házasodhatnak, semmi kedvezményt, otthonteremtési segítséget, stb. nem kapnak. És nekik nincs is esélyül rá, szóval egyáltalán nem kapják meg azokat a jogokat, mint mi."

Azért nem, mert a kedvezmények a családalapításhoz járnak és nem az otthonteremtéshez. Családot pedig a homoszexuálisok nem tudnak alapítani.

A homoszexuális pároknak már több, mint 10 éve létezik, de nagyon kevesen éltek ezzel a lehetőséggel az azonos nemű párok közül. Szinte mindenben ugyanazt adja amit egy házasság.

"Ha a házasságot a jogalkotó nem is tette lehetővé az azonos nemű párok számára, a bejegyzett élettársi kapcsolat bevezetése révén egy a házassághoz nagyon hasonló jogintézményt hozott létre. A szabályozás alapja, hogy a bejegyzett élettársi kapcsolatra a házasságra vonatkozó szabályokat kell alkalmazni, ha a törvény kifejezetten nem ír elő eltérést. Így tehát a bejegyzett élettársi kapcsolat érvényességére, létesítésére, megszűnésére is a házasság szabályait kell alkalmazni; a bejegyzett élettársakra ugyanazok a vagyonjogi és öröklési szabályok vonatkoznak, mint a házastársakra; a bejegyzett élettársakat megilletik mindazok az adó-, szociális-, munkajogi, valamint bevándorlási kedvezmények, amelyek a házastársakat. A bejegyzett élettársi kapcsolat jelentősen különbözik az élettársi kapcsolattól. A legfontosabb különbség, hogy a bejegyzett élettársi kapcsolat az anyakönyvvezető előtti akaratnyilvánítással jön létre, és az egyik fél haláláig vagy a bejegyzett élettársi kapcsolat felbontásáig áll fenn. "

[link]

"Ezt én egyedülálló, heteroszexuális lányként is átérzem"

Csak nem érted.

Az állami támogatásnak célja van. A családpolitika a családokat támogatja és egy pár nem család, az csak egy pár. Mindegy hogy azonos vagy különnemű, házas vagy együtt él, az csak egy pár. Családdá a gyerek-szülő kapcsolat teszi, a párok is akkor élnek családban, akkor vannak családi körben, ha a szüleikkel testvéreikkel, egyéb rokonukkal élnek együtt - ha nincs saját gyerekük. Ez nem le vagy felminősítés, egyszerű tény, a család egy más forma mint a párkapcsolat.

A gyerekvállalás pedig nagyon fontos feladat, hiszen egy ország akkor tud fennmaradni, az állam a lakóiról akkor tud gondoskodni, ha mindig lesznek akik fiatalok és dolgoznak. Amikor a fiatalok maguktól vállalnak gyereket - vagy ha túl sokat is akarnak - akkor nem kell az államnak a gyerekvállalást támogatni, akkor más az amire a támogatást fordítja. Jelen helyzetben nálunk viszont fontos hogy több gyerek szülessen - és ez az együl élők, a gyermektelenek érdeke is. EZÉRT most családtámogatások vannak és abból azért maradnak ki az azonos nemű párok - mert nekik kettejüknek nem lehet gyerekük.

Neked "egyedülálló, heteroszexuális lányként" is az az érdeked hogy szülessenek gyerekek, ha nem tőled, akkor mástól. Ha a családtámogatásokat - vagy azzal megegyezőeket - megkapnának azok is akiknek cserébe nem lesz gyereke, akkor a célját veszítené el a támogatás.

Bármi más támogatás vagy segítség megjelenik, ami nem a gyerekvállalás ösztönzésére van kitalálva, abban nem kérdezik hogy az illető heteró vagy homoszexuális-e.

2020. máj. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim válasza:

Azok akik azt hiszik, hogy a homoszexualitás természetellenes, ember által kreált abberáltság, magyarázzátok már el hogy akkor az állatvilágban miért figyelhető meg ugyanez a jelenség?


[link]

[link]


A kérdésre válaszolva, én a helyedben Magyarországon nem hordanék szivárványos táskát. Nem olyan régen lehetett olvasni, hogy megtámadtak egy heteró lányt a szivárványszínű táskája miatt.


[link]

2020. máj. 21. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
16%

Ugyan már, falunap hajnali 1kor, egy ittas ürge megtámadhat bárkit. Körülnézett, talált egy KÉKhajúan feltűnő valakit. De föl is jelentették, meg is kapja majd, amit érdemel. A táska csak feltűnő volt, mint a haja.

Tanulság: falunap hajnali egykor részegek az emberek.


Az állatvilágbeli zavaros viselkedés könnyen előidézhető különböző szerekkel. Falusi gyerekek tudják, hülyéskednek is vele. Ki is kapnak érte...

2020. máj. 21. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!