Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kinek van érdeke a szelektív...

Kinek van érdeke a szelektív hulladékgyűjtés blöffben?

Figyelt kérdés

A szelektíven gyűjtött műanyagok kb. fele ugyanúgy a lerakóba/égetőbe kerül, csak kerülőúton viszik oda (ami szén-dioxid kibocsátással jár). Az volt a 2000-es évek közepén az állítás, hogy idővel nőni fog az újrahasznosított műanyagok aránya. Ha betiltanák a PET palackokat, akkor az újrahasznosított műanyagok aránya kb. 0 százalékra csökkenne le (mert most szinte csak azok vannak újrahasznosítva).

Mióta házhoz menő szelektív hulladékgyűjtés van, azóta egy ember másfélszer annyi szemetet termelhet, mint előtte. Ezt sokan ki is használják arra, hogy belerakják a zöldhulladékot a kukába, mert elfér benne.

Arról se igazán tudni, hogy mi történik az újrahasznosított szeméttel. Én nagyon ritkán vásárolok olyan terméket, amire rá lenne írva, hogy újrahasznosított műanyagból készült.


2020. júl. 6. 19:41
1 2 3
 21/27 Salx Narval ***** válasza:
Tartok tőle, hogy komoly EU-s támogatást markoltak fel valakik környezetszennyezés és újrahasznosítás címszó alatt és ez az egész szelektív gyűjtés csak a látszat, itt ott történik ugyan valami de a java lóvét eltették saját célra.
2020. aug. 18. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Egyedül a kormánynak hiszen felveszi utána a nem kevés támogatásokat amit majd maguk között szétpályáznak. Kevés műanyag hulladék kerül újrahasznosításra és az is kínába aprópénzért. Majd kína újra eladja nekünk amit végül a mi hőerőművekben környezetbarátosan tüzelünk el. .
2020. aug. 19. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

"belerakják a zöldhulladékot a kukába"

Hova kéne tenni, ha nincs komposztálási lehetőség (pl. lakótelepen)?

2020. aug. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
54%
Akkora baromságokat olvasok itt, hogy már fáj. Kedves #14, a modern kukásautókban van rekeszválasztó és 3 rekeszre lehet osztani a begyűjtendő szemetet, csak a sok buta ember annyit lát, hogy egybe öntik az összes szelektívet ami nem igaz. Az üveget és a papírt biztosan külön, de a műanyagot és a fémet egyben gyűjtöd te is és ők is egy rekeszbe helyezik. Mi értelme lenne az újrahasznosítandó hulladék újraválogatásánál, hogy a kommunálissal egybe öntögessék? Két helyen laktam életem során, egyik helyen külön autó ment körben a városban minden hulladékfajtára, másik helyen egy autó szedte be a szelektívet (rekeszre válogatva) és másik a kommunálist vitte el. Nem bírtam ki, hogy ne írjak ide kommentet de gondolom rendesen lepontoznak majd:D
2021. jan. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
59%

Ez így van.

A baromarcúak meg pontozgassanak ahova akarnak.

2021. jan. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
0%
Titek is pontosan ugyanazok fizetnek, akiknek a Föld megsemmisítésében van érdekük. (A kérdező voltam)
2021. jan. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
0%
Úgy van ,igazad van.
2021. jan. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!