Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják azt a Fideszről,...

Miért mondják azt a Fideszről, hogy polgári konzervatív keresztény párt, ha egyszer nem az?

Figyelt kérdés

Régebben én is rájuk szavaztam, egyet is értettem ezekkel a jelzőkkel, de ma már egyáltalán nem.


Régen tele volt a Fidesz jólszituált, értelmes, sikeres jobboldali értelmiségiekkel. Pl. egyetemi tanárok, közgazdászok, jogászok. A politikusok is értelmesek voltak lásd pl. Pokorni Zoltán, Stumpf István, Jeszenszky Géza, Navracsics Tibor meg még sokan mások. De az elmúlt időkben ezek kikoptak és vannak helyettük okos, de gyanús alakok pl. Rogan Antal, Lázár János meg olyan megfoghatatlan, semmihez sem értő alakok, mint Németh Szilárd vagy Kósa Lajos, akik igazi politikai törtetők.


Eközben a kommunikáció is oda jutott, hogy a miniszterelnök "libernyák" - ozik, a médiajuk pedig sokszor névtelenül és arctalanul hergel, kontextusból kiragadott mondatokkal operál. Ezekkel csak olajat öntenek a tűzre, elég megnézni mondjuk egy Pesti srácok cikk alatt kommenteket. Ez nekem nagyon taszító, hogy tud egy régi Fideszes értelmiségi ezzel azonosulni? Tényleg kíváncsi vagyok.



2020. aug. 11. 13:48
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
16%

Kérdező

Te soha nem voltál a fidesz szavazója az tuti, max azért szavaztál rájuk, hogy ne a ballibek legyenek ismét kormányon, szóval ezzel ne próbáld etetni itt a népet!

"Régen tele volt a Fidesz jólszituált, értelmes, sikeres jobboldali értelmiségiekkel. Pl. egyetemi tanárok, közgazdászok, jogászok."

Ahogy most is ott vannak abban a 2.8 millió szavazóban akik most is a fidesz-kdnp-re szavaznak.

"A politikusok is értelmesek voltak lásd pl. Pokorni Zoltán, Stumpf István, Jeszenszky Géza, Navracsics Tibor meg még sokan mások."

Aha. Szerinted Pokorni, Navracsics most melyik párt politikusa? Stumf alkotmánybíró lett, kilépett a pártpolitikai csatározásból. Jeszenszkynek - az idősebbnek - sajnos elment az esze, és ezt nem én mondom, hanem a saját fia szerint járatja le magát és a korábbi munkásságát az utóbbi időkben tett kijelentéseivel. Ő változott meg és nem a fidesz. Mellesleg soha az életben nem volt fideszes, mdf alapító volt és annak politikusa, majd 1996-ban meg a Magyar Demokrata Néppárt alapítója. Az első Orbán kormány alatt az MDF-fel alkottak koalíciót és az ehhez az oldalhoz közeli politikusból így lett akkor Washingtoni nagykövet. Igen sokatmondó, hogy a fideszből hiányolod azt aki soha nem volt fidesz tag.

" elmúlt időkben ezek kikoptak és vannak helyettük okos, de gyanús alakok pl. Rogan Antal, Lázár János meg olyan megfoghatatlan, semmihez sem értő alakok, mint Németh Szilárd vagy Kósa Lajos, akik igazi politikai törtetők."

Aha. Politikai törtető az, aki 10-20 éves folyamatos munkával jut fel magasabb posztra, de nem politikai törtető az, aki politikai oldalt vált csak hogy bekerüljön újra a médiába. Az, hogy te nem tudod hogy Lázár 1998 óta parlamenti képviselő és 2002 óta polgármestere volt Hódmezővásárhelynek, vagy hogy Rogán is 1998 óta képviselő és ő is volt 2 cikluson keresztül polgármester, ráadásul Budapest egyik kerületében, az megint téged minősít.

"Eközben a kommunikáció is oda jutott, hogy a miniszterelnök "libernyák" - ozik, a médiajuk pedig sokszor névtelenül és arctalanul hergel, kontextusból kiragadott mondatokkal operál."

Aha. Mikor tettek ilyet? A libernyák megint csak egy általad ismeretlen régi magyar szó. Mennyivel is volt ennél az o1g kampny, a lámpavasazás, a fideSS-ezés és hasonlók jobbak? Ja, semmivel. Csak nektek szabad ugyebár patkányozni, agymosottazni meg nyuggerezni, az olyan nagyon haladóprogresszív gondolom.

Ja, nem.

2020. aug. 11. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
71%

"Régen tele volt a Fidesz jólszituált, értelmes, sikeres jobboldali értelmiségiekkel. Pl. egyetemi tanárok, közgazdászok, jogászok."

Ahogy most is ott vannak abban a 2.8 millió szavazóban akik most is a fidesz-kdnp-re szavaznak.

.

.

.

Szinte kizártnak tartom, hogy jelentős mennyiségű értelmiségi fidesz szavazó lenne jelenleg azokon kívül, akiknek konkrét gazdasági érdeke fűződik hozzá.

2020. aug. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
15%

#12 Aha. Gondolom azt is vallod hogy vidékre nem jutnak el a hírek, mert ott nincs internet és nem lehet nézni csak az M1-t, hogy nem is volt migránsválság, nem is akart senki migránskvótát, meg hogy gyurcsány Őszödön igazságbeszédet mondott.

Aztán meg ott állsz a választási eredmény láttán és csak nem érted hogy mi is történhetett, mikor csakis az van amit te hiszel a világról.

Hat nem. Ismerkedj meg a valósággal, fájni fog, de akkor is az a valóság és nm amit hiszel!

2020. aug. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
77%
#13: Igazad van, nem látok rá az egész országra, az összes emberre. Régebben jobban féltem véleményt nyilvánítani egy-egy pártról, nehogy valakit megbántsak, vagy felesleges vitákat generáljak. Viszont észrevettem, hogy néhány éve már, főleg az utóbbi 1-2 évben ha olyan emberrel beszélgetek, akinek adok a szavára, véleményére, tehát alapvetően nem tartom sík hülyének, annak nyugodtan kritizálhatom a jelenlegi kormányt, mert 99%, hogy egyet fog érteni. Az elmúlt években nem találkoztam olyan emberrel, akivel ha feljött a politika, a fideszt támogatta volna. Kivéve persze a polgármestert meg az itteni városvezetést, de hát velük meg megint csak nincs értelme vitatkozni pártpolitikai kérdésekben.
2020. aug. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Látom a 11-esnél kőkeményen elgurult a gyógyszer.


Először is milyen jogon vonod kétségbe a szavazatomat? Nem tudsz rólam semmit, arctalanul, névtelenül fröcsögsz és gyanúsítgatsz. Gondolom az origónál dolgozol, ott van ez a stílus. De azért reagálok a válaszodra, ha már idehánytad ezeket a "gondolatokat".


Nem arra céloztam, hogy hova tűntek a Stumpf féle arcok, hogy konkrétan akiket felsoroltam hova tűntek. Hanem, hogy a hozzájuk hasonló értelmes, szifisztikált, kulturáltan politizáló személyek tűntek el. És igen Navracsics és Pokorni is ott van még, de sem ők, sem a hozzájuk hasonló alakok nincsenek már komoly pozícióban, mert jöttek a helyükre a Németh Szilárd felek.


Az hogy a magasan képzett emberek szerinted még midig a Fidesz közelében vannak azt erősen cáfolja, hogy a Fidesz arányaiban az egyetemet végzett emberek között a legnépszerűtlenebb. Az orvosok, ügyvédek, egyetemi tanárok egyik legfontosabb jellemzője, hogy egyetemet végeztek.


Hogy Jeszenszky Géza esze elment volna? Gondolom, ha a Fidesz fenekét nyalná akkor nem ez lenne a véleményed. Ebben a kérdésben nyilván nem a nála ötödakkora szellemi kapacitással rendelkező és emiatt frusztrált fia a mérvadó, akinek az a teljesítménye, hogy a Hír TVn gyűlölködik.


Nálam igenis politikai törtető az aki már az egyetem közben is politikusok között sertepertél és azért lép be a politikába, mert különben esélye sem lenne semmilyen karrierre, mert nem ért semmihez vagy mert tudja, hogy itt lehet nagy pénzhez jutni. És igen, az is törtető, aki gátlástalanul politizál csak azért, hogy magát minél magasabbra juttassa bármi áron. És pontosan képben vagyok Rogan és Lázár politikai pályájával, nem véletlenül őket írtam. Apropó, azt tudod, hogy a Budapesti éjszakai élet urának, Vizoviczki Lászlónak a Rogan-féle V. kerületben volt a legtöbb érdekeltsége?


A politikai oldalváltás tényleg gusztustalan dolog, ezt elismerem. Ennek legnagyobb végrehajtója egy bizonyos Orbán Viktor volt, aki liberális pártból csinált jobboldali konzervatívot majd szélsőjobboldalit.

2020. aug. 11. 15:32
 16/21 anonim ***** válasza:
32%

Kérdező, bár a 11-gyel egyet nem értek általában,abban azonban igaza van, amit a szavazatodról mond. Tévedsz, mikor azt állítod, nem tudni rólad semmit. Pedig nagyon sokat. Írásaid többet árulnak el rólad, mintha egy órát mesélnél magadról. A meséről nehezebb eldönteni, igaz-e, mint az írásról.

Ami a véleményedet illeti, értelek én. Stílusod és véleményed szinkronban vannak és bármilyen fájdalmas számodra, azt mutatják, keveset értesz világ valós dolgaiból. Nem azt mondtam, keveset látsz, de látni és megérteni, okát átlátni, az két dolog. A törtetés is kicsit más, bár - más stílusban ugyan - több dologban egyetértünk.

2020. aug. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
13%

"Látom a 11-esnél kőkeményen elgurult a gyógyszer."

Miért is? Mert felsoroltam ami hülyeségeket leírtál?

"Először is milyen jogon vonod kétségbe a szavazatomat? Nem tudsz rólam semmit, arctalanul, névtelenül fröcsögsz és gyanúsítgatsz. Gondolom az origónál dolgozol, ott van ez a stílus. De azért reagálok a válaszodra, ha már idehánytad ezeket a "gondolatokat"."

Először is ez egy nyilvános fórum, ahol te tettél fel kérdést amiben valótlanságokat állítasz. Azt hogy hova szavaztál azt éppen a leírtak alapján vonom kétségbe és nyilván a szólás meg véleményszabadság nevében nem tetszik neked, hogy ezt elmondtam. A hozzád hasonlóknál ugyanis mindig csak akkor fontos mások véleménye, amíg egyezik a tiétekével, ahogy bírálni is csak azt lehet akit ti bíráltok - de azt akárhogyan. Ez a "névtelenül fröcsögsz" kifejezetten mókás, mivel sehol nem látom a te nevedet sem. Mi volt fröcsögés meg gyanúsítgatás amúgy? Vagy csak nem megy a szövegértés? A stílussal inkább nálad van gond, az mindenesetre kiderült hogy a kritikát, ellentmondást nem csak nem tűröd, de nem is engednéd ha tehetnél ellene.

"Nem arra céloztam, hogy hova tűntek a Stumpf féle arcok, hogy konkrétan akiket felsoroltam hova tűntek. Hanem, hogy a hozzájuk hasonló értelmes, szifisztikált, kulturáltan politizáló személyek tűntek el. És igen Navracsics és Pokorni is ott van még, de sem ők, sem a hozzájuk hasonló alakok nincsenek már komoly pozícióban, mert jöttek a helyükre a Németh Szilárd felek."

Megint olyasmiket írsz amik nem igazak. Navracsics eddig EP biztosa volt a fidesznek, kevés ennél magasabb európai tisztséget lehet elérni egy ilyen kis tagország képviselőjének. "A Kormány 2019. december 1. napjától 2021. november 30. napjáig dr. Navracsics Tibort az Európa Kulturális Fővárosa 2023 Veszprém nyertes pályázati programja megvalósításának koordinálásáért felelős kormánybiztossá nevezte ki. /1669/2019. (XI. 29.) Korm. határozat/" Vagyis annak ellenére hogy a pártok feletti EU-s biztosi posztból a kormányzati ciklus közepén tért vissza, mégis azonnal egy kormánybiztosi kinevezése követte. Megint csak azt kell mondjam, hogy vagdalkozol, de semmit nem tudsz a valóságról.

"Az hogy a magasan képzett emberek szerinted még midig a Fidesz közelében vannak azt erősen cáfolja, hogy a Fidesz arányaiban az egyetemet végzett emberek között a legnépszerűtlenebb. Az orvosok, ügyvédek, egyetemi tanárok egyik legfontosabb jellemzője, hogy egyetemet végeztek."

Ismét csak butaságokat beszélsz! A fidesz támogatói között vannak kisebb arányban a magasabb végzettségűek - de mivel a fidesz-kdnp a biztos pártválasztók felét maga mellett tudhatja (mostanában már több, mint a felét), így attól mert a magasabb végzettségűek között kevesebb a támogatójuk, mint az alacsonyabb végzettségűek között, még sok százezren vannak ezen majd 3 millió ember között a diplomások, kutatók, mérnökök, orvosok, jogászok és mások is. Minden korcsoportban és minden iskolai végzettséggel rendelkező csoportban a fidesz-kdnp támogatottsága a legnagyobb - vagyis az összes párt közül a fidesz-kdnp szavazói között van a legtöbb magas végzettségű ember. Csak a majd 3 milliónyi szavazójuk között sokan vannak más csoportokból IS!

"Hogy Jeszenszky Géza esze elment volna? Gondolom, ha a Fidesz fenekét nyalná akkor nem ez lenne a véleményed. Ebben a kérdésben nyilván nem a nála ötödakkora szellemi kapacitással rendelkező és emiatt frusztrált fia a mérvadó, akinek az a teljesítménye, hogy a Hír TVn gyűlölködik."

Aha. És az én stílusommal van neked gondod, meg én fröcsögök. Szánalmas vagy!

"Nálam igenis politikai törtető az aki már az egyetem közben is politikusok között sertepertél és azért lép be a politikába, mert különben esélye sem lenne semmilyen karrierre, mert nem ért semmihez vagy mert tudja, hogy itt lehet nagy pénzhez jutni. És igen, az is törtető, aki gátlástalanul politizál csak azért, hogy magát minél magasabbra juttassa bármi áron. És pontosan képben vagyok Rogan és Lázár politikai pályájával, nem véletlenül őket írtam. Apropó, azt tudod, hogy a Budapesti éjszakai élet urának, Vizoviczki Lászlónak a Rogan-féle V. kerületben volt a legtöbb érdekeltsége?"

Mi a fészkes fenéért hoztad most ide Vizoviczkit? Bukott a mese arról, hoyg Rogán vagy Lázár afféle politikai törtető lenne szimplán, ezért most bedobsz egy nevet amit valahol hallottál? Igen képzeld abban a kerületben - miközben a főpolgármester meg abban a városban éppen Demszky volt. Akkor most hozzuk össze Vizoviczkit Demszkyvel?

Nevetséges ahogy próbálod forgatni a mondanivalódat. A politikai életben így kell haladni, először részt kell venni a párt helyi munkájában, meg kell mutatnod a teljesítményedet és el kell éred, hogy valamilyen magasabb posztra kerülj, majd úgy juthatsz felfelé. Nem olyan gyurcsány féle módon, hogy megfúrjuk hátulról a saját párttársunkat, majd amikor megbuktunk akkor új pártot alapítunk és az lesz a nagyszerű politikus köztünk aki hátat fordítva a pártjának, szavazóinak, ciklus közben ül át hozzánk. Na ez az ami politikai törtetés és nem az hogy ugyanannak a pártnak a kötelékében dolgozik valaki 25 éven keresztül a szavazói megelégedettségére.

"A politikai oldalváltás tényleg gusztustalan dolog, ezt elismerem. Ennek legnagyobb végrehajtója egy bizonyos Orbán Viktor volt, aki liberális pártból csinált jobboldali konzervatívot majd szélsőjobboldalit."

Orbán nem csinált liberális pártból semmit, itt is látszik hogy tudásod semmi. A rendszerváltás előtt nem voltak szabadságjogok, nem voltak a liberalizmus szerinti értékeink - az egypártrendszer lényege, hogy nincs egyenlőség, szólás, vallás és véleményszabadság, nincs szabad sajtó és nem lehet szabadon gyülekezni. Mindezek a liberalizmussal érték el a világ összes részét - de nem a mai értelemben vett liberalizmussal.

Azok a liberális értékek ma már az életünk alapját képezik. AKKOR, rendszerváltó pártként, szavazóként mindenki liberális volt. Az első szabad parlamentben kezdtek utána rendeződni tovább a nézetek, ezért is szakadt a fidesz 1993-ban. Azok a tagjai és szavazóik, akik már inkább mai értelemben is a liberálisokhoz tartozónak vallják magukat, azok mentek az szdsz-hez Fodor Gáborékkal, az Orbánék által tovább vitt fidesz meg ment az általuk vélt úton és EHHEZ szereztek annyi szavazót, támogatót, hogy most negyedszerre vannak kormányon. A szélsőjobboldalnak a fidesz a közelében sincsen, ismét csak mutatod magadról, hogy mennyire nem tudsz semmit a politikáról.

Szerintem ne égesd magad tovább!

2020. aug. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Mert a szövegelés, és a tartalom, a valóság minden fejben más, így más a fejben lévő elgondolás is, ami csak egy bizonyos körben jelenti azt, ami.
2020. aug. 11. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
82%

#17 "elvtárs"! Unalmas már ez a "felsoroltam hogy hülyeségeket írtál" kinyilatkoztatás, majd az utána következő szokásos kormánypropaganda, és gyurcsányozás.


Na meg az égetős szöveg is unalmas, amit az összes leninfiú elvtársatokkal benyögtök, minden párt éltető hozzászólásotokba itt is, facebookon, blog.hu-n is.

2020. aug. 11. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:

Na reagálok megint a 17esre, bár úgy látszik a gyógyszer még mindig csak gurul és gurul...


Először is: attól mert sokszor leirod, hogy a másik mennyire nincs tisztában a dolgokkal, mennyire nem ért hozzá stb. az még nem jelezni azt, hogy igazad is van. Az érveiddel kell az igazadat bizonyítani nem azzal, hogy pár soronként leirod, hogy a másik hülye.


Nem a szólás szabadságod vontam kétségbe, hanem azt, hogy úgy minősítesz egy másik embert, hogy nem is ismered, nem tudsz róla semmit. Persze jogod van megtenni, de emberként téged minősít, ha így teszel. Én se írom, hogy egy bolsevik vagy pedig az irasodbol ez látszik.


Látom még mindig jössz ezzel, hogy mi lett Navracsicsból meg a többiekből. Úgy látszik még mindig nem sikerült felfogni, hogy nem konkrét személyekről beszéltem. Na, mondjuk egy tök jelentéktelen miniszterelnöki biztosi poszt egy volt miniszternek pont a háttérbeszorulását mutatja.


Az arány szót nem sikerült értelmezni úgy látom. Szövegértési problémák vannak. Olvass kicsit többet (ne origot meg pestisracokat) és akkor javulni fog.


Jeszenszkyékről nem mondtam semmi durvat. Egyetemi tanár, történész, nagykövet értelmiségi apa vs. lemezlovas, hírtvn hőbörgő fia. Maga az öreg Jeszenszky is leoltotta párszor a fiát rendesen.


Rogan és Lázár esetében miért bukott volna az, hogy törtetok? Azért mert te azt mondtad? Aki megnezi a karrier ívüket látja, hogy azok és kész. Azért azt látom, hogy Kósa és Németh Szilárd nevét szépen kivontad a beszélgetésből. :) Hát ők még a Fideszeseknek is kínosak, próbálják is a legkevesebbet említeni őket.


Vizoviczki neve azért jött ide, hogy lásd, hogy a nagykeresztény polgári Fidesz ifjú politikusa megtűrte a rendszerváltás utáni magyar alvilág talán legkomolyabb szereplőjét a saját kerületében. Sőt nemcsak, hogy tűrt személy volt, hanem virágzott is a biznisz.


Az, hogy rendszerváltó szavazóként szerinted mindenki liberális volt, az csak azt mutatja, hogy a liberális politizálást kevered a liberális demokráciaval. Az előbbi egy ideológia, utóbbi egy rendszer. Egy nagy lótúrót volt a KDNP, az MDF, vagy a Kisgazdák liberálisok, vagy akár a szavazóik. A Fideszben a 90es évek első felében semmilyen nézetrendeződés nem volt. Egyszerűen Orbán felismerte, hogy a politikai jobboldalon van egy űr az MDF népszerűségének csökkenésével és ezért oda kormányozta a pártot. Aki eléggé elvtelen és hatalom centrikus volt az követte, a többiek meg elmentek.


Égetni pedig nem égetem magam, hanem érveket hozok fel, ami számodra furcsa lehet, hiszen, ha az ember kormánymédiát olvas akkor nem találkozik velük.

2020. aug. 12. 09:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!