Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják azt a Fideszről,...

Miért mondják azt a Fideszről, hogy polgári konzervatív keresztény párt, ha egyszer nem az?

Figyelt kérdés

Régebben én is rájuk szavaztam, egyet is értettem ezekkel a jelzőkkel, de ma már egyáltalán nem.


Régen tele volt a Fidesz jólszituált, értelmes, sikeres jobboldali értelmiségiekkel. Pl. egyetemi tanárok, közgazdászok, jogászok. A politikusok is értelmesek voltak lásd pl. Pokorni Zoltán, Stumpf István, Jeszenszky Géza, Navracsics Tibor meg még sokan mások. De az elmúlt időkben ezek kikoptak és vannak helyettük okos, de gyanús alakok pl. Rogan Antal, Lázár János meg olyan megfoghatatlan, semmihez sem értő alakok, mint Németh Szilárd vagy Kósa Lajos, akik igazi politikai törtetők.


Eközben a kommunikáció is oda jutott, hogy a miniszterelnök "libernyák" - ozik, a médiajuk pedig sokszor névtelenül és arctalanul hergel, kontextusból kiragadott mondatokkal operál. Ezekkel csak olajat öntenek a tűzre, elég megnézni mondjuk egy Pesti srácok cikk alatt kommenteket. Ez nekem nagyon taszító, hogy tud egy régi Fideszes értelmiségi ezzel azonosulni? Tényleg kíváncsi vagyok.



2020. aug. 11. 13:48
1 2 3
 21/21 Andizsuzsi ***** válasza:
59%

"A libernyák megint csak egy általad ismeretlen régi magyar szó."


A köcsög is egy régi magyar szó, de azért gondolom felhördülnél, ha veled kapcsolatban emlegetném. Amúgy Orbán által is ismeretlen volt, legalábbis én nem úgy hallottam, hogy divattanácsokat osztogatott abban a riportban.


"Mennyivel is volt ennél az o1g kampny, a lámpavasazás, a fideSS-ezés és hasonlók jobbak?"

Természetesen semmivel. De egyiket sem használta pozícióban lévő miniszterelnök nyilvános megszólalásában.

2020. aug. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!