Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elképzelhető a marihuána...

Elképzelhető a marihuána legalizálása Magyarországon esetleg környező országokban?

Figyelt kérdés
2010. aug. 7. 13:03
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
51%

Na úgy érzem, tisztáznom kell a fogalmakat.


Drog: olyan anyag, amely a szervezetbe bejutva megváltoztatja annak működését, és függőséget okoz. Ebbe BELETARTOZIK a kávé, a dohány, ugyanúgy, mint a heroin, extasy stb.


Kábítószer: olyan drog, amelyet az adott országban hatályos törvények tiltanak.


Tehát nem minden drog kábítószer, de minden kábítószer drog. A fű Magyarországon kábítószernek minősül, míg pl. Hollandiában csak drognak. És ezt nem hasra ütve mondom, részt vettem drogprevenciós kortársoktató-képzésen. Tudom, miről beszélek.


A kérdésre válaszolva: én nem látom, hogy belátható időn belül legalizálják, úgy érzem a felsőbb körökben van egy konszenzus, miszerint mindenkinek tiltani kell, és kész. Pedig az alkoholnál sokkal kevésbé károsabb, sokkal kevesebb mellékhatása van jobb élmény mellett. Személyes tapasztalat: Nem rég barátnőmmel voltunk szórakozóhelyen, beittunk előtte. A helyen nagy volt a tömeg, löködtek, én baromira felhúztam magam, olyan szinten, hogy egyszerűen verekedni AKARTAM. Kimentünk, elszívtunk egy vicceset, és teljesen lenyugodtam. Az agresszió legkisebb nyoma is kiveszett belőlem.

Ja és nem lesz az ember tőle másnapos sem, nem mint a piától. Nem károsítja az agyat, májat. Szerintem csak azért tiltják, mert nem annyira lenne nagy biznisz az államnak, mint az alkohol. Meg felsőbb körökben valakiknek érdeke, hogy az emberek (adott esetben alkohol által) nyomorultak legyenek.

2010. aug. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
24%
Remélem a józan ész érvényesül és NEM !
2010. aug. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 anonim ***** válasza:
9%
jesszus, és ez egy drogPREVENCIÓs kortársoktató... :OO
2010. aug. 7. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/51 anonim ***** válasza:

Bezony, bezony :D

Nem dolgoztam amúgy oktatóként, csak részt vettem a képzésen egy tábor keretében. De attól még az agyamat nem sikerült kimosni.

2010. aug. 7. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
10%
hát ami nincs, azt nem is lehet
2010. aug. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 A kérdező kommentje:
hát jó nagy vita lett köszi válaszokat írhattok még, amúgy igaz néhány problémát megoldana, de hát valljuk be, sokat el is rotnana, már amit most ellehet:S
2010. aug. 7. 23:00
 27/51 anonim ***** válasza:
Remélem ebből nem lesz semmi, semmi kedvem agyilag bódult marhákat nézegetni az utcán.
2010. aug. 8. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem a közeljövőben biztos, hogy nem mivel nem elég érett a társadalom és sokan nincsenek is tisztában azzal, hogy mi az a marihuána.
2010. aug. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
10%

Magyarországon biztos nem.

Nagy felháborodást keltene ha legális lenne.

Amúgy a legalizálás csak a liberális pártokat foglalkoztatja. Magyarországon szerencsére kevés a liberális úgyhogy nem kell tartani attól hogy a boltban kapható lesz a marihuána.

2010. aug. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 A kérdező kommentje:

ki mondta hogy tartani akarunk tőle?:D

csak vicc, jobb hogy nem fogják és igazad van utolsó akkor

2010. aug. 8. 12:56
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!