Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elképzelhető a marihuána...

Elképzelhető a marihuána legalizálása Magyarországon esetleg környező országokban?

Figyelt kérdés
2010. aug. 7. 13:03
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
64%

A több száz, lassan ezer kutatás eredményének ellenére miért nem bírja felfogni sok ember h a cannabis sokkal kevésbé káros mint az alkohol vagy a dohány?

tessék itt vannak a cikkek:


[link]


"A cannabis semmi esetre se veszélytelen, de az alkoholhoz és a dohányhoz viszonyítva még mindig sokkal kevésbé káros."


[link]


ebből nem tudom kimásolni a lényeget de tessék elolvasni.



[link]


A növény több mint hatvan gyógyhatású anyagot tartalmaz, füvészkönyvekben gyakran említették mint "minden bajra enyhülést adó gyógyírt". Az USA gyógyszertáraiban 1937-ig legálisan lehetett kapni cannabiskivonatot mint idegnyugtató szert. Mostanában is zajlik a vita a drog gyógyászati célú alkalmazása körül, a cannabis több orvos véleménye szerint alkalmas (többek között) a rákos betegek kemoterápiás kezelése során fellépő táplálkozási nehézségek kezelésére, illetve a glaukómás betegek szemében az intraokuláris nyomás csökkentésére. A cannabis gyógyászati felhasználása mellett érvelő oldal nyomására ma az orvosok az USA több államában kísérleti jelleggel felírhatnak cannabist a betegeiknek.


[link]


A cannabis a drogszcéna örökzöldje. Megítélésében, jogi szabályozásában megannyi ellentmondás feszül. Míg több évezreddel ezelőtt általános gyógyszerként alkalmazták a legkülönbözőbb betegségekre, addig ma gyógyászati alkalmazásáért a tudományos bizonyítékok ellenére is küzdeni kell. A legtöbb országban egyszerűen kábítószerként tekintenek rá, amely káros, tehát tiltani kell.


[link]


"Gyógyászati felhasználás


2005 áprilisában Kanadában törzskönyvezték a Sativex gyógyszert, amely egy fájdalomcsillapító szájspray sclerosis multiplex betegek számára. A sativex tetrahidrokannabinolt és cannabidiolt tartalmaz. Kanadaban a GW Pharmaceuticals forgalmazza."


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



Arról meg h egy füves barom vagyok, hát, figy, aki szerint az vagyok, talizunk, és bármilyen témakörben válaszolok bármire. :) Jó, kivéve nyelv. Minden egy rossz válaszért én fizetek ezer forintot. A kérdező meg minden egyes jó válaszért ad nekem ugyan ennyit. Na? Valaki nem akar meggazdagodni? Természetesen csak tapasztalattal gazdagodna, de lehet próbálkozni. :)

2010. aug. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
41%
Még jó, hogy a linkelt források is egymásnak ellentmondó adatokat adnak :D
2010. aug. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim válasza:

Ne haragudj lehet,hogy van jótékony hatása! De nem örülnél,ha befüvezett emberek autókáznának az utakon, ha lenne gyereked! Csak,hogy tudd a fü egyik mellékhatása,hogy a reakcióidőd késik, tehát necces helyzetben nem igazán tud a sofőr sok mindent csinálni...Meg hát akárki akármit mond én sajnos sok embert ismerek akik rá vannak "kattanva" csak arra megy el a pénzük...szinte már csövesek.


Nem hiszem,hogy egyáltalán valaha fogják legalizálni a füvet, és tuti,hogy nem is fontolgatják, mikor már szinte az összes gyógyszer vényköteles lett nálunk! Egy ASPYRIN-t nem lehet már venni úgy,hogy ne iratnád ki!Szóval ebből kiindulva nem fog ilyesmi történni, sőt szerintem egyre több dolgot fognak betiltani...

2010. aug. 14. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
49%

"A cannabis semmi esetre se veszélytelen, de az alkoholhoz és a dohányhoz viszonyítva még mindig sokkal kevésbé káros."


Ezt próbáld elhitetni egy 50 éves begyöpösödött, régimódi gondolkodású embernek.

Vagy egy 60-70 évesnek.

2010. aug. 14. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim válasza:
79%
Nem értem min vitatkoztok. sztem aki nem tud róla semmit az ne szóljon már bele.Igazuk van azoknak akik azt irjak, hogy gyógyszer,de nem a rákra annak cask a tünetiet enyhíti,élhetöbbé teszi a rakosnak az eletet tud aludni enni ilyesmik. De a kenderben körülbwelül 60 70 fele hatóanyag van es a thc az amire hasznaljak soka:D. de a tobbi kozott igen is van gyogyhatasu. Forgalomban levo gyogyszerek 50-60% lehetne vele helyettesiteni. Azert mert nalunk az a szokas hoyg bort ad a pap az embernek attol meg nem az alkohol a jo. Mashol meg pont hogy nem isznak alkoholt mert pipaznak:). Utalom ezt a sok gyoker embert hoyg elitel mindenkit akit nem is ismert. Lehet akiket ti drogosnak neveztek sokkal tobbet er barmelyikotoknel. Elöször probald ki meg olvass utana igazabol mi is ez aztan fikazz. Ja es hogy fuggoseget okoz arra annyi, hogy tobb mint 10 evig szivtam amig jol esett, aztan talalkoztam egy lannyal aki fontosabb mint az volt es leraktam mindenfele nehezseg nelkul ja es nem lettem heroinfuggo meg bankrablo mert szivtam soha nem loptam erte el semmit. Szoval bekaphatja mindeki!!!:)))Én már nem szivok es ha legalizaljak akkro se fogok de ez fordirva is igaz aki sziv akkor is sziv ha nem legalizaljak szoval tok mindegy. többit meg dontsetek el ti. ez az én véleményem volt másnak vszinu mas. Na tovabbi szép napot mindekinek.
2010. aug. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
9%
lehet, hogy nálad többet ér egy szétszívott agyú drogos, én kikérem magamnak
2010. aug. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim ***** válasza:

ma 12:35:

GYÓGYÍTJA A RÁKOT, vagy lassítja a terjedését, persze nem minden fajtájánál.

2010. aug. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
és a zorrodat is tisztíccsa!
2010. aug. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
65%
jaja. :D a tüdőgyulladásom is rendbe rakta.
2010. aug. 14. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:

A KÉRDÉSRE válaszolva:

Nem, mostanában biztos nem, a Fidesz politikáját ismerve/elnézve.

(A vélemény nem volt kikérve a kérdésben!)

2010. aug. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!