Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elképzelhető a marihuána...

Elképzelhető a marihuána legalizálása Magyarországon esetleg környező országokban?

Figyelt kérdés
2010. aug. 7. 13:03
1 2 3 4 5 6
 41/51 anonim ***** válasza:
Valaki azt írta, hogy csökkenti a reakcióidőt. Én kipróbáltam, hogy igaz-e. Trackmaniában döntögettem a józan rekordjaimat. Mindenesetre járművet nem vezetnék fű hatása alatt, de ha választanom kellene, hogy befüvezve, vagy piásan menjek egy kört, akkor a füvet választanám.
2010. aug. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/51 anonim válasza:
20%

Barmok.!

Mintha a morfiumot nem használná egy két barom tini.. mégis legális.

A fű csak fű, aki nem próbálta fogja be.

Sejtése nincs arrol miről hadovál.

És mig nincs legalizálva addig.. a dealerek zsebe gazdagszik. Hehe:)

Másrész "nem akarok kábult zombikat látni az utcán"---> ha tudnád mennyi beszivott ember mert már veled szembe:D csak nem láttad!!

"nem akarom h drogosan üljenek a kocsiba"---> az expasim renszeresen 1 ilter viszki 2 cigi után is ugy vezetett és nem lett balasat. Persze ezt nem helyeseltem mert nem.. de ez van. Jah azt hozzátenném h nincs jogsija!::D:D:D:D

2010. aug. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/51 anonim ***** válasza:

Na megint előkerült a szánalmas érv, hogy ha nem legális, a dealer gazdagszik. Jó, legalizáljuk és adóztassuk, ahogy a cigi és a pia is legális és adózik.

Cigicsempész van. Zugfőzdék vannak. A csempész / illegális előállító gazdagszik.

Akkor van értelme a legalizációnak? Legális cikkekkel vannak visszaélések? Vannak. Akkor itt bukik is az egész...

2010. aug. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/51 anonim válasza:
Héé én nem mondtam h legalizáljunk. Én ku***va boldog vagyok h nincs legalizálva.. mert rettentő jol megélek belölle...
2010. aug. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/51 anonim válasza:
Hajrá liberálisok :) (azaz akkor lesz marihónaja)
2010. aug. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/51 anonim válasza:

Szerintem nem képzelhető el, bár én nem vagoyk ellne, és mielött bárki is leffujongana, én csak evéleményt mondok!

Szerintem a fű jobb mint a pia, sokkal biztonságosabb, de akkor se kell vezetni, nem ezt mondom, mert ugyanabban az állapotban vagy kb.

Ha füvet a gyógyszertárakban árulnák, kedély javító szerként, akkor elfogadható lenne mindenki számára, és nem kell aggódni hogy valamivel átitatottat kap valaki az tucán, másrészt pedig lehet hogy az utcán bekábult embereket látnál, de most őszintén, hány csöves, hány felnőtt, hány gyerek iszik az utcákon, amikor vandálkodnak ,amikor épp szét hányják magukat? Egyébként meg egyere több ember foggadja el a marijuanát és egyre több roszág , és ha belegondoltok akkor a marijuana, nem számít drognak, amx a törvényeink szerint, egy kiszárított gyom, amit már az őskorban a kínaik is szívtak, és már akkor igazolták gyógyító hatását, a sámánok is az úgy nevezett herbál füvet használtak (Salvia Divinorum). SZóval csak ezért nem értem hogy miért ellenzik és fújjongják le, hisz nem ktöelező de ha másnak ez jó, akkor hagy csinálja, hidd el nekem inni se jobb :)

[link]

2012. máj. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/51 anonim ***** válasza:

1.

Azt nem értem hogy akik legalizálni akarják azok azzal érvelnek hogy a gyógyászatban nagyon hasznos, illetve nem annyira káros mint az alkohol (ami tény), de akkor miért van az hogy élvezeti cikként akarják fogyasztani?


2.

Nekem is van jó pár ismerősöm aki él a marihuánával. Akiknek van önuralmuk azok maximum hétvégente elpöffentenek egyet és ezzel semmi probléma nincs. Viszont van rengeteg olyan ismerősöm akik mára szinte egy lecsúszott csövesek lettek mivel nem tudták tartani a mértéket. (akármilyen hihetetlen a marihuána miatt) Itt az egyik baromi fontos dolog a MÉRTÉK.


3.

A gyógyászati célú felhasználásaival teljesen egyetértek. Rákos betegeknek nagyon jó hányinger csillapító és kedélyállapot javító. Ha jól tudom ma is vannak olyan gyógyszerek amik tartalmaznak THC-t. Illetve egyes légzőszervi megbetegedéseket is lehet vele kezelni.


Igazából a legalizálásával nekem az lenne a bajom hogy nagyon sokan nem tudnák a mértéket és hogy hol a határ. Mivel rengeteg alkoholista van már így is, ezért szerintem nem kellene még erre ráduplázni.

2012. nov. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/51 anonim válasza:

Az igazság a Marijuanáról... olvasgattam a válaszokat és lol a fele azt se tudja mi a z a Kender max a TV-ben újságban olvasott róla. Na de itt a lényeg:


A marijuana NEM veszélyes! Nem károsító hatású az emberi testre és tudatra! A marijuana nem jelent veszélyt a publikumra, az emberekre. De veszélyt jelent valamire...


...olaj cégekre, alkohol, cigaretta vállalatokra, és egy csomó gyógyszert árusító vállalatra. Érdekes út vezetett el addig, hogy a kender, marijuana-vá váljon.


Az igazat megvallva, a kendernek 25.000 féle felhasználása létezik-létezett (leginkább a második). Ételtől kezdve, festéken át, magától a vászonig, papírig. Még az autógyártásban is használják manapság! A műanyaggyártásról nem is beszélve, ráadásul a kenderféle műanyag természetes anyag, tehát teljesen környezet barát!


Minden 3,6 másodpercben valaki éhen hal. A kendermag a legtáplálóbb, és gazdaságilag legjobb megoldás arra, hogy a globális éhezésnek véget vessünk. Köszönhetően mindannak, hogy 80% koncentrációban fordulnak elő benne a "jó zsírok", e mellett protein, mind a nyolc aminosavval. Ráadásul megtalálhatók benne olyan savak, melyeknek köszönhetően csökken a koleszterin szint a szervezetben, s stabilizálódik.

Egyetlen hold kenderből ugyanannyi feldolgozatlan rost állítható elő, mint 4,1 hold fából. Hogy ez miért fontos? Mert ennek köszönhetően több papír állítható elő kenderből, mint fából, ráadásul, a kender irdatlan gyorsaságban megnő, így akár többször is kitermelhető, míg a fakitermelések nem csak erdőket, élettereket pusztítanak el, hanem azok kiirtásával visszavetjük a környezetet, s megváltoztatjuk a klímát, nem is beszélve a légszennyezésről.


Pár érdekes dolog a kenderrel kapcsolatban:


*A textil árúk 80%-a kenderből készült 1820-ig.

*1631-től az 1800-as évek elejéig kenderrel is lehetett adózni.

*Henry Ford első T-modellje kendermagolajjal ment, s maga az autó is kender alapú anyagokból készült! Az autó „kinőve a földből” kender-műanyag lemezekkel volt felszerelve, melyeknek 10-szer nagyobb az ütközés elleni védelme mint az acélnak.

Tehát, mi is történt?

Az embereket átverték, mégpedig csúnyán, csak hogy egy cég ne menjen csődbe, elásták a világ legegészségesebb növényének jó hírét, s kitalálták, egy szleng kifejezés hozzáadásával, hogy a kender, drog. Semmilyen, tudományosan bizonyított negatív hatása nincs, sem az elszívott „marijuana” változatnak, sem pedig a kender bármelyik alapanyagának, illetve készítményének, az emberi testre és lélekre!

Az alkohol erőszakot, dühöt, kiszámíthatatlanságot szül, míg a marihuána nyugodtságot, vidámságot, és egy kis éhséget. az már mindenkinek a maga baja hogy hogyan reagál rá. a gyógyászatban is használják, akkor miért lenne olyan káros?

2012. dec. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/51 A kérdező kommentje:
utolsó...a szívemből szóltál (:
2013. ápr. 2. 11:13
 50/51 anonim ***** válasza:

MIÉRT ROSSZ MÁSOKNAK AZ,HOGY EGYESEKNEK VALAMI JÓ?!

Tudtátok,hogy a világ legveszélyesebb kábítószere az alkohol!Tudtátok,hogy egy heroinistának nagyobb az esélye a túlélésre mint egy alkoholistának!

Ahogy én észreveszem a legnagyobb ellenzők az alkohol pártiak!Naponta több ezren halnak meg alkohol mérgezésben,de marihuánából nincs halálos adag és nem okoz függőséget sem!Én évekig éltem vele és egyik napról a másikra letettem és semmi bajom sem lett!Ha ugyan ezt az alkohollal próbáltam volna meg akkor 35% esélyem lett volna a halálra!Nem teszi az embert agresszívvá mint az alkohol,ellenben higgadtabbá céltudatossá és kulturáltabbá tesz.Ez egy gyenge szer értelmes emberek számára.De ebből is mértéket kell tartani mint mindenből mert,aki nem tart az vezetheti a porcelán mikrobuszt (WC-t) mint az alkoholnál.De az illető nem kockáztatja sem a saját,sem más egészségét,mint az alkoholnál.Kevesebb lenne a szétvert pad,telefonfülke és csökkenne a bűnözés is!Egy jobb és békésebb világ eljövetelét hozná!


Az italozás hirtelen felfüggesztése jelentősen hozzájárul a klinikai tünetek kialakulásához. A kórkép gyakoriságára jellemző, hogy az alkoholmegvonásos szindrómák átlagosan 5 százaléka torkollik delirium tremensbe. A terápia nélküli esetek 35 százaléka halálos kimenetelű, míg a kezelés az arányt 5 százalékra képes leszorítani.


[link]


[link]

2013. ápr. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!