Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is sokkal jobb...

Szerintetek is sokkal jobb volt Magyarország a Fidesz hatalomra kerülése előtt?

Figyelt kérdés

Nemrég néztem meg a youtube-on Katy Perry-től a California Gurls című számot, és olyan keserédes nosztalgia fogott el.


Emlékszem rá, hogy 2009-ben úgy érezhettem magam Magyarországon, mintha Amerika egyik államában élnék.


A rádióban nem "Ez veszélyes!" meg hasonló nacionalista propagandák mentek, hanem modern dolgok, nem volt ez a hülye törvény, hogy X mennyiségű magyar zenét kell adnia minden adónak, hanem pl. a Rádió 1-en 24/7-ben mehettek a legújabb EDM számok.


Bementél a TESCO-ba, és olyan volt, mint a Walmart, roskadásig volt mindenféle áruval, kb. bármit megvehettél ott, most meg a kormány a multiutáló politikájával elérte, hogy szinte teljesen megszűnt a TESCO műszaki osztálya, meg kevesebb féle külföldi élelmiszert lehet venni.


A kormány progresszív volt, pont akkoriban legalizálták az LMBT-emberek élettársi kapcsolatát.


A mostani korlátozó egyháztörvény sem volt, a világ összes vallása szabadon virágozhatott nálunk.


Egyszóval a 2009-es Magyarország elérte azt, hogy olyan érzés volt benne élni, mintha az USA 51. állama lenne, a mai Magyarország 10 év Orbán után viszont egy ruszki szarfészek lett ahol el vagyunk zárkózva a Nyugattól, diktátorokat éltetünk, gyűlöljük a liberalizmust, az emberek egyre inkább Sorosoznak, zsidóznak.



Ti is észrevettetek ilyen változást? Nektek is jobban tetszett a 2010 előtti Magyarország?



2020. nov. 8. 16:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%

"Emlékszem rá, hogy 2009-ben úgy érezhettem magam Magyarországon, mintha Amerika egyik államában élnék"


Ön elmebetegnek tetszik lenni?

2020. nov. 8. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
Emlékszek 2006-ban milyen szép is volt! Mintha Belarusz utcáin sétálgattam volna.
2020. nov. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
69%
Te biztos hogy Magyarországpn élsz?
2020. nov. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
31%
Igen jobb volt!
2020. nov. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
61%
Demokrácia-szerű volt annyiban, hogy legalább nem csalták el rendszerszerűen a választást és tényleg a népakarat döntötte el, hogy ki nyomjon el minket 4 évig.
2020. nov. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
81%

"Emlékszem rá, hogy 2009-ben úgy érezhettem magam Magyarországon, mintha Amerika egyik államában élnék."


Most vagy elmebeteg,vagy troll vagy. Minden esetre jót nevettem ezen.

2020. nov. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
15%

Nem ártana, ha ma is több olyan tökös ember lenne, akik mernek tankot lopni akkoriban. Pedig 2006 az elmúlt 5 (10) évhez képest lóf*** esti fényben.



Szerintem is közelebb álltunk a demokráciához, mint most, vagy azelőtt. De #5 válasza mindent elmond.

2020. nov. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz kérdés. Nem lehet összehasonlítani, mert amiket leírsz, igazak, ugyanakkor még benne voltunk/kiláboltunk a válságból. Ebből a szempontból rosszabb volt.

Ugyanakkor, habár ez nem dícséret, de a sok kiköltöző honfitársunk miatt a Covid előtt pillanatok alatt lehetett munkát találni.

Mások voltak a helyzetek, viszonyok, körülmények, mint ma.

Azt mondjuk érdekes lenne megnézni, hogy mi lett volna a rengeteg EUs pénzzel, ha a másik oldal lopott volna belőle.

2020. nov. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%
2009-ben 11 évvel voltál fiatalabb. "keserédes nosztalgia fogott el" - fején találtad a szöget. Ennyiről van szó, nem többről.
2020. nov. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
80%

"Emlékszem rá, hogy 2009-ben úgy érezhettem magam Magyarországon, mintha Amerika egyik államában élnék."


2009-ben?


A k_rva nagy munkanélküliséggel,megszorító csomagokkal,közszféra bérrendszerének befagyasztásával, magas adókkal, melyeket azóta sem nagyon csökkentettek.

Persze,meg mentek a nagy V8-as autók....a TV-ben, mikor nézted a Miami Beachet.



Magyarország mindig is baromi messze volt Amerikától.

2020. nov. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!