Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi értelme volt belépni az EU-ba?

Mi értelme volt belépni az EU-ba?

Figyelt kérdés
Az EU egy kelence. Ha belépsz sokat veszítesz vele, ha kilépsz sokat veszítesz vele. Mindez azoknak az országok hasznára akik - nettó kedvezményezettek - nagyot szakítanak ebből. Hiába tűnik úgy hogy többet fizetnek be, a pénz vissza folyik a gazdaságukba. Az ő terméleiket vesszük, az ő termékeik lepik el az országunkat adózatlanul. Mi marhák pedig oda adtuk az iparunkat, mezőgazdaságunkat, lemondtunk egy csomó dologról és megnyitottuk a piacainkat! Ennek kovetkeztében lerobbant/tönkrement a tejiparunk, a cukoriparunk. Megtiltották a pénz nyomtatást, mivel a pénzügyi rendszerünket úgy alakították hogy csak euróval szemben kepzehetünk maguknak pénzt!

2020. nov. 17. 23:16
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
54%

#30 De mekkora része?

De már értem mire gondolsz. Arra, hogy 2013-ban a francia államnak engedte az unió hogy megmentse a céget, a magyar államnak meg nem engedték meg. Igen. Ez a kettős mérce akkor téma is volt. Persze megmagyarázták hogy azért mert ott más a konstrukció meg hogy látnak garanciát a cég megmaradására stb. stb, de igazad van, a franciák megtehették amit a magyaroknak megtiltottak. Ezért a Peugeot ma is cég, a Malév meg már nem.

2020. nov. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:

#31!


Csak arra emlékeszem, hogy 2012-2014 környékén francia és kínai állami bevásárlás volt, talán 14-14 százalékban. De nem követtem és azt sem tudom, hogy volt-e már tulajdonrésze a francia államnak, ahogy azt sem tudom, hogyan változott azóta.

Nem néztem utána.

2020. nov. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 A kérdező kommentje:

“Az a helyzet, hogy megfelelő támogatással elég jól fel lehetne futattni az informatikai cégeket.

A magyarok jók voltak matekból, csak ehhez egy megfelelő oktatás kell, ami jelenleg nem áll rendelkezésre. Ha nagyon sok erős reál területen elhelyezkedő ember lenne, akkor az informatikai területen elég erősek lehetnénk.

A példa kedvéért, a mesterséges intelligencia az utóbbi időben kezdett el rohamosan fejlődni, ha az elmúlt 10 évben az oktatás rendbe rakása lett volna a cél, akkor még időben bekapcsolódhattunk volna a területbe állam szinten is, és elég sok eredményt érhettünk volna el”

Szerencse hogy a kormány a cégek érdekeit maximálisan képviseli.

Az oktatás nem csak a ráfordított pénztől lessz jó vagy rossz. A nemzeti alaptanterv 2013-ba került hatályba, vagyis ez azt jelenti hogy még nem láttuk a teljes eredményét. Nem lehet kijelenteni hogy jó vagy rossz. Az eddig felnőt generációk más tantervet követtek. Vagyis az oktatás eddigi minősége nem függ össze a jelenlegi kormánnyal.

“Sajnos még mindig olyan magas adóról beszélünk, ami miatt elhagynák az országot, vagy épp a terméket nem hoznák az országba. A magyar termékek sokkal, de sokkal drágábban kerülnek, illetve kerülnének a boltokba, ami miatt nagyon sok terméket - pl. a gyümölcsöket - nem érné meg megvenni.

Ez már évek óta probléma, hogy a gyümölcsöket a termesztők sokszor nem szedik le, mivel nem lesz akkora profituk, amiből ki tudnák fizetni a földeken dolgozó embereket.”


Akkor viszont a magyar termékek kaphatnának jelentős adócsökkentést, ez felülírná mindezt.


“Nem azért, de ezen logika alapján: nem az a lényeg, hogy legyen saját iparunk, hanem az, hogy az embereknek legyen munkahelye.

Vagyis a logikád szerint teljesen okés az, ahogy ma működik az ország.”


Ha neked erre van mind pénzed, akkor vedd ki a részed. Támogasd a Magyar cégeket még jobban.


“Valójában ez sem igaz, mivel ugyanúgy számlán marad.

Mellesleg a pénz akkor jön létre, amikor az EU létrehozza, és a pénz nyomtatás mindig is a "semmiből" való pénzteremtésről szólt.”



Az eurót, amit „EU-támogatás” címen kapunk, azt visszaadjuk „devizatartalékolás” címen, a „devizatartalékot” pedig végül nem tudjuk beváltani semmire.


Magyarország 1996-ban az IMF és a Világbank „segítségével” alakította át a pénzügyi rendszerét úgy, hogy ne tudjon saját maga számára pénzt teremteni, csak devizával szemben. Ezt követően, kezdetben elsősorban dollárral szemben képezhetett pénzt magának az ország. Majd a 2004-es EU-csatlakozás óta dollár helyett elsősorban euróval szemben teremthet az ország forintot. Ha nem lenne ez a jogszabályi korlát, akkor a jegybank minden további nélkül tudna nyomtatni pénzt az állam számára.


Senkinek nem célja hogy a fejlődő államaok fejletebbek legyenek, csak a pénz számít.

2020. nov. 21. 16:55
 34/36 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező: nem akarlak megsérteni, de fetrengtem a hülyeségtől, amiket itt összehordtál!

Tudom, hogy a tapsgépeknek kiadják az írni-valókat, de hát azért ennyi baromságot egy csomóban régen olvastam!

Ha most nem lennénk EU-tagok, már a fél ország éhen döglött volna!

Különben meg népszavazás döntött róla, úgyhogy lehet békésen kussolni!

2020. nov. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
26%
#33 Sajnos nagyon jól mondod.
2020. nov. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
58%
kérdező:te vagy teljesen idióta vagy,vagy Fidesz tag,vagy csak azokat a híreket olvasod amiket az állam ír.Javaslom,m1 helyett és origó helyett olvass telexet is.Nőjj fel,az EU tagság olyan,mint a kereszténység volt egykor:elkerülhetetlen
2020. dec. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!