Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek nekem meg az én...

Szerintetek nekem meg az én generációmnak lesz nyugdíja?(20 éves vagyok)

Figyelt kérdés
Akármerre megyek,folyamatosan hallom,hogy nekem már nem lesz nyugdíjam,az ország bő 30 év múlva demográfiai és gazdasági értelemben teljesen a csőd szélére kerül,és nagyon meggondolatlan az a fiatal aki itt tervez jövőt építeni.Szerintetek ez mennyire igaz?Mik az érvek?Mik az ellenérvek?Érdemes itt tervezni?Vagy tényleg ez egy süllyedő hajó amit minél hamarabb el kell hagyni?

2020. nov. 24. 22:37
 1/10 A kérdező kommentje:
Illetve ha én mégis itt maradnék és egy életen át fizeten a nyugdíj járulékot,az hova kerül,hogy ha nem lesz nyugdíjam?
2020. nov. 24. 22:38
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

Az állami nyugdíj úgy működik, hogy az aktuális a dolgozók által befizetett járulékból fizetik ki az aktuális nyugdíjakat.

A gond akkor van, ha kevés a befizető és sok a nyugdíjas.

2020. nov. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Nyugdíj az lesz, csak a mértéke kérdéses.

Amerre halad az ország, a mostani fiataloknak már csak az alap minimálnyugdj fog járni az éhenhaláshoz.

2020. nov. 24. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Én kicsivel 40 felett vagyok, szerintem nekem sem lesz már több a nyugdíj, mint amennyibe egy csomag rágó kerül.
2020. nov. 24. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Ne feledd, hogy egész Európa öregszik, vagyis máshol is probléma lesz ez. Ott úgy próbálják orvosolni, hogy migránsokat engednek be, de az ugye másfajta problémákkal jár.


Európa más részein is csalódni fognak, ha azt gondolják, hogy az öreg fehérek kényelmesen élnek majd a nyugdíjból, amit a bevándorlók megtermelnek nekik.


Nem könnyű dió.

2020. nov. 24. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%
A mostani 40-eseknek sem lesz nyugdíj, erről szól a magánnyugdíj pénztár, ami pont annyi pénzt fog termelni, hogy talán elég lesz a rezsire ha megéled a nyugdíj korhatárt.
2020. nov. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Lazy Lover ***** válasza:
86%
Nem lesz semmi
2020. nov. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Jelenleg 100 aktív korúra jut 30 nyugdíjas, ez fog 2060-ig felmenni 52-re.

Most a 100 aktívnak kb. a kétharmada dolgozik és keres átlagban 260 nettó és ebből fizet 140 nettó átlagnyugdíjat.


Ha feltételezzük, hogy nem fognak nőni a fizetések reálértéken (ez nettó baromság) akkor 2060-ban reálértéken 81 ezer körül lesz az átlag nyugdíj.


Ha feltételezzük, hogy ugyanúgy fog reálértéken nőni a nettó átlagkereset mint 1992-2019 között akkor 40 év alatt reálértéken az átlagkereset 150%-al fog növekedni, ami máris azt jelentené, hogy a nettó átlagnyugdíj reálértéken 202 ezer lenne.


Ezzel csak az a baj, hogy még most kicsivel több mint a felét kapja az átlagnyugdíjas az átlag keresőnek, addig ez 2060-ra úgy nézne ki, hogy a nyugdíjas kapna 202 ezret(ez már csak a harmada lenne) míg az átlagkereső meg 650 ezret. (ami nagy szívásnak tűnik de halkan jegyzem meg Koreában, Ausztráliában vagy épp Norvégiában már most is ez a helyzet aztán még sincs éhséglázadás a nyugdíjasok között)

2020. nov. 24. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

8#

Ez mind szép és jó de a számításba belevetted hogy addig megközelítőleg hány százezer ember hagyja el az országot?

2020. nov. 25. 00:59
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, ha engem kirúgnak a mostani munkahelyemről, rögtön megyek Németországba. Az ottani fizetésből meg röhögve megduplázom a szüleim nyugdíját. 5 év után pedig jogosult leszek a német nyugdíjra. Évtizedek múlva is annak lesz jó, akinek lesz külföldön rokona, és rendszeresen támogatja.
2020. nov. 25. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!