Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fidesz szimpatizánsok! Ti...

Fidesz szimpatizánsok! Ti vállaljátok politikai szimpátiátokat ismerőseitek előtt? Én már évek óta letagadom mert folytonos megvetésnek vagyok kitéve.

Figyelt kérdés

Azt szoktam hazudni hogy nem volt időm elmenni szavazni vagy hogy az MSZP-re szavaztam, pedig már nyitáskor ott voltam a szavazóhelység előtt.


A minap mikor egy ismerőssel szóba került a dolog és elmondtam hogy a Fidesz-szavazó vagyok azt kérdezte: "boozee-e vagy?"


Mit tanácsoltok? Már nem bírom ezt a nyomást!


2020. dec. 5. 18:56
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

En is így vagyok vele, nem vagyok megrögzött fidesz szavazó, de 2018-ban rájuk szavaztam, és valoszínüleg 2022-ben is rajuk szavazok. (van amiben egytertek velük, de nyilvan van amivel, de összssegben inkabb pozitívnak tartoma kormanyzasukat) eppen ma talakoztam az ellenzeki rokonaimal, midnefjta köztv agymosottna elmondtaka fidesz szavazokat meg szidták Meszas Lörincet, meg most Szájert, en csak annyit mondtam, hogy szörnyü eza fidesz, mondjuk azt hozzatettem finoman, hogy az ellenzek se jobb, így én inkabb nem szavazok 2022-ben. facebookon is volt olyna, hogy az egyik ellenzeki ismerösöm Koramynellens posztjahoz, hozzazsolt egy közös simerösünk, aki megvedte a kormanyt, semmi tragar kifejzest nem hazsnalt, erre meg nem érdemben reagákta a megosztó, hanem más ellenzékiekkel elharodták mindennek. Ja es azvicecs hoyg ra egy honapra meg az ellenzeki ismeröseim azon lovagoltak, hogy, hogy nyerhet mindig a fidesz, ha ök sose talkoznak fidesz szimpatizassal. vajon miert nem?

Egyebkent az is erdekes, hogy az ellenzekiek dikturaznak, közben meg a facebookon kepükkel, lakehlyükkel, munakelyükkel mege gyeb szemelyes adatiakatkal nyilvanposan elkepesztö hangnemben gyalazzak a kotmanyt

2020. dec. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
67%
#10 pl én is gyerekeket nevelő házaspár 50%-a vagyok és nincs tisztességes vagy racionális indok a fideszt hatalmon tartani. Aki mást mond az vagy hívő lélek és mindegy mivan áhitattal tekint a vezérre, vagy szimplán hazudik (jobb esetben magának is)
2020. dec. 5. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Én nem hirdetem. Néha-néha elejtettem erről a véleményem amikor szóba jött, de mivel érdemi vita sosincs belőle, csak birkázás, fideszkutyázás és anyázás, leszoktam róla. Egyszer még a halálomat is kívánták. :) Durva, hogy az emberek mit meg nem engednek maguknak, ha másképp gondolkodsz mint ők.
2020. dec. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
#13 ugye-ugy a taknyukon és vérükön kéne elcibálni őket a közeledből
2020. dec. 5. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
14, nem, de egy izgalmas vitára nyitott lettem volna. De érvek sosincsenek, csak anyázás, az meg nem visz előre semmit.
2020. dec. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
#15 talán mert megtanultuk, hogy fideszessel nincs vita. 3 mondat és előkerül gyurcsány és a hazaárulás. Azt meg láttuk 2006-ban, hogy mit csináltok ha feltörlik veletek a padlót egy vitában.
2020. dec. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Látod, lehetetlen ebben az országban normálisan politikáról vitát folytatni. :)
2020. dec. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
28%

5 "ezer teljesen tisztességes oka lehet valakinek arra, hogy a Fideszre szavazzon"

Csak egyet leírnál? Ha lehet.


1. - 2009-ben államcsőd volt. Egy romokban levő országot vettek át, tele IMF hitelekkel és egyetlen megszorítás nélkül rendbe tették


2. - Hatalmas családtámogatási rendszer. Folyamatosan bővülő CSOK


3. - Korház felújítások, pedagógus életpályamodel


4. - béremelések minden évben. Orvosok 200%-os béremelése most pl


5. - rezsicsökkentés


6. - épülő, szépülő ország


7. - megvédtek a vademberektől. Az ellenzék MINDEN PÁRTJA követelte a határzár lebontását. Mind beengedné a migránsokat. Az EU szerint el kell tartanunk kvóta nélkül beáramló vadembert

2020. dec. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
55%
#18 kérem, a súlyosan értelmi fogyatékosok kíméljenek.
2020. dec. 5. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Amiről #4-ben beszéltem, az itt is beigazolódott: értelmi fogyatékosozás (#19), 'aki a Fideszre szavaz az hülye vagy gazember' (#12 utolsó mondata kb. ennyit jelent), 'fideszessel nem lehet beszélni' (#16).


Szóval a politikai szimpátia sokszor ideológiai kérdés is, sőt, a személyes tapasztalatom azt mutatja, hogy leginkább ideológiai kérdés. Például nagyon sokan, akik nem szeretik Orbánt, és ezt azzal magyarázzák, hogy autoriter vezető (hívjuk az egyszerűség kedvéért népvezérnek), közben mély, pozitív nosztalgiával gondolnak vissza Kádárra (a nem túl távoli rokonaim között kettő is van, az országban pedig minden bizonnyal százezrek). Na most ez így nem megy, nyilván arról van szó, hogy ezeknek az embereknek Orbánnal (aki, leegyszerűsítve, egy jobboldali népvezér) nem az a bajuk, hogy népvezér, hanem hogy jobboldali, egy baloldali népvezért nagyon is szeretnének - akár ha pont ugyanilyen autoriter eszközökkel irányítana (nem is olyan régen szerettek is egy ilyet).


A teljesség kedvéért hozzáteszem, hogy olyanok is vannak, akiket általában zavar a népvezérség gondolata, a fiatalabbak jellemzően ilyenek (magamat is ezek közé sorolom: nekem speciel a legnagyobb bajom Orbánnal az autokratikus felfogása, világkép alapján én sokkal közelebb állnék hozzá, mégis az ellenzékére szavazok). De tudomásul kell venni mindenkinek, hogy Magyarországon ez a réteg kisebbség. A többség elfogadja a népvezér felállást, és amikor számára kedves oldali népvezér van, akkor örül, a másik oldali népvezér idejében meg mérgelődik. És ez nem azért van, mert a magyar birka lenne, egyszerűen nem alakultak még ki a demokratikus hagyományok.


És akkor helyben vagyunk. A Fideszre szavazók tisztességes okai abból nőnek ki, hogy ideológiai alapon jobban azonosul valaki egy a (klasszikus felépítésű) családokat, a (felső) középosztályt, a (történelmi) vallási felekezeteket stb. privilegizáló és nagyvonalúan támogató politikával, mint egy egalitáriusabbal. Másképpen szólva: a Fidesz retorikájában főként, de sokszor az intézkedéseiben is hasonló politikát folytat, mint amilyet a jobboldali pártok a fejlett világban mindenhol szoktak (nyilván országonként ez kicsit mást és mást jelent).

2020. dec. 6. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!