Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fidesz szimpatizánsok! Ti...

Fidesz szimpatizánsok! Ti vállaljátok politikai szimpátiátokat ismerőseitek előtt? Én már évek óta letagadom mert folytonos megvetésnek vagyok kitéve.

Figyelt kérdés

Azt szoktam hazudni hogy nem volt időm elmenni szavazni vagy hogy az MSZP-re szavaztam, pedig már nyitáskor ott voltam a szavazóhelység előtt.


A minap mikor egy ismerőssel szóba került a dolog és elmondtam hogy a Fidesz-szavazó vagyok azt kérdezte: "boozee-e vagy?"


Mit tanácsoltok? Már nem bírom ezt a nyomást!


2020. dec. 5. 18:56
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
75%
#20 és mégsem sikerült egy azaz egyetlen egy érvet sem felhozni amellett, hogy valaki tisztességes okból szavazzon a fideszre. A #18 pontokba szedte az elmúlt évek összes populista hazugságát. Egy olyan pont sincs közte ami akár nyomokban tartalmazna igazságmorzsákat. Akkor vissza az elejére: kérnék egy olyan tisztességes érvet ami valakit arra ösztönöz, hogy ezt a tolvaj bandát támogassa.
2020. dec. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
16%

#21: Nem tudom, mit nem értesz.


Képzeld el, csak a példa kedvéért, hogy valaki szerint a társadalomnak az a hasznos, ha az egyház és az állam nem választódik szét. Ez teljesen tisztességes elképzelés.


Még csak nem is butaság: a Newton-törvényeket be lehet bizonyítani, a Pitagorasz-tételt be lehet bizonyítani, de azt nem lehet bebizonyítani, hogy egy társadalom akkor működik jobban, ha az egyház és az állam szétválasztása megvalósul.


Ha valakinek ezért cserébe az autokratikus rendszer belefér (szintén nem lehet egzakt, természettudományos jellegű bizonyítást adni arra, hogy a demokratikus rendszerek jobbak, nyugaton ez többé-kevésbé tapasztalat, de keleten vannak hatékony diktatúrák is), akkor Magyarországon a jelenlegi politikai palettáról valószínűleg a Fideszt fogja választani.


Tisztességtelen lenne? Nem. Arra szavaz, amit a társadalom szempontjából helyesnek lát.


Hülye lenne? Nem. Te úgy gondolod, hogy téved, de ezt egzaktul nem tudod bebizonyítani. Talán tudsz történelmi példákat hozni sikeres "ilyen" és sikertelen "olyen" államokra, de ő is tud példákat hozni sikeres "olyan" és sikertelen "ilyen" államokra (az "ilyen" és "olyan" helyére helyettesítsd be kedvenc társadalmi alapvetésedet, illetve az ellenkezőjét).


Kényelmes abban élni, hogy "én tudom a tutit, és aki máshogy látja, az ostoba vagy gonosz", de a valóságban senki, még egyszer, senki nem tudja a tutit. A társadalom egy iszonyú komplex valami, és nincs kidolgozott természettudományos (matematikai, fizikai, kémiai, biológiai, informatikai stb.) elmélete annak, hogy mitől működik jól - ergo hogy a politikának mit kell képviselnie.

2020. dec. 6. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
16%
(#22 kiegészítés): természetesen a "keleten vannak hatékony diktatúrák is"-t úgy értettem, hogy olyanok, amelyek társadalmi hasznosság szempontjából hatékonyak. Szingapúr például nálunk is kevésbé szabad, de ezzel együtt ők a kelet bezzeg-állama, amelyikre a szabad nyugatról is sokan irigykedve néznek. Nyilván nem az elnyomást irigylik, hanem a társadalmi hatékonyságot.
2020. dec. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
#22-23 ugye ugye a szalmabáb érvelés. Nincs több mondandóm
2020. dec. 6. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
#20: "Nincs több mondandóm" - Mivel láthatóan nem tudod, mi az a szalmabáb-érvelés, talán jobb is.
2020. dec. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:

En megadoztatnam oket.


Aki nem erti ez egy vicc volt.

De most egy oszinte kerdes: A GYURCSANY JOBB VOLT?


Ez is vicc volt.

De az a gond hogy nem, allamadossag upgraded to lvl 200


Szerintem az egyetlen normalis part a ketfarku kutyapart

2020. dec. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!