Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem igazságtalan, hogy amit...

Nem igazságtalan, hogy amit nehezen 1 hónap alatt megkeres az ember, azt egy szakmunkás pár óra munkával elviszi tőle?

Figyelt kérdés

230.000 Ft az egy átlag magyar fizetésnek mondható, átlagosan ezért 1 hónapig kell robotolni hétfőtől péntekig, 8 órában. Erre jön hozzám két rolószerelő, akik szigorúan számla nélkül, 3 óra munkával (6 emberóra összesen) elviszi tőlem a havi fizut. Amikor felvette az adatokat nálam, megkérdezte, hogy is kell írni a zsinórban a 'zs' betűt?

Ja és persze háromszor hívtam, majdhogynem könyörögtem, fenyegettem, mire eljött végre beszerelni.

És ezek az emberek, élnek mint Marci hevesen, következmények és felelősség nélkül....


2020. dec. 9. 08:21
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
96%

#8 "Néha még arra gondolok, inkább lennék vízvezeték szerelő, vagy burkoló, vagy villanyszerelő..."

Más is van vele így csak meg is csinálja.

Akik nálunk dolgoztak tavasszal lakásfelújításon burkolóként, azok hétköznap totál átlagos munkát végeznek, hétvégenként mennek és csinálják a melókat. Maguk tanulták ki. Először a saját lakásukban csinálták meg maguk a csempézést, vakolást, fürdőszoba felújítást, aztán haveroknál és azóta meg pénzért rendesen. A youtube-on nézték meg videókon mit hogyan kell csinálni, mihez mit és hogyan kell használni és tényleg jó munkát végeztek nálunk. Csak azért nem hagyták ott a rendes munkahelyüket, mert tudják, hogy ez nem stabil kereseti lehetőség, ha az építőiparban csökken az iram, akkor nem lenne melójuk elég a teljes álláshoz.

2020. dec. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
96%

Mindjárt jön pár agyas, hogy csináld meg magad.

Ja, az én vagyok.

Némi utánajárással szinte bármit megcsinálhat magának az ember és akkor legalább olyan lesz, amilyennek megálmodta.

Ha elszúrja, akkor is csak magára lehet mérges és nem kell a "mestert" üldözni, hogy javítsa már ki.

Persze ijesztgetik az embert, hogy ezt csak egy mester tudja jól megcsinálni és hozzá ne merjen kezdeni senki egymaga, de átlagos kézügyességgel a legtöbb szakmunka megoldható házilag.

Amióta a net csurig van oktatóanyagokkal (érdemes az angol nyelvűeket nézni), már nem kell a súlyos pénzekkel lehúzó, ígérgető, hónapokra előre betáblázott, garanciális esetekben eltűnő szakemberekre hagyatkozni.

Mindenki eldönti maga, mit vállal. A házamba legközelebb akkor jön szakmunkás, amikor halálom után az új tulajdonos eldózeroltatja az egészet.

2020. dec. 9. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
96%

Miért volna igazságtalan?


Megcsinálta a munkát?

Kifizetted érte a pénzt?

Hát akkor?

2020. dec. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
95%

#12 Azért jó ha mindenki időben felismeri hogy mi az amit még maga megcsinálhat és mi az amit már inkább szakemberre bíz. Nálad ebbe minden belefér mert utána is nézel és képes is vagy megcsinálni, de van aki hiába is erőlködne vele csak baja lenne belőle.

A mi családunk középtájon van. Festőt soha nem hívnék, azt mi csináljuk a gyerekeimmel minden esetben és jól is sikerül, a párom a villanyszerelést is bevállalta (ő a festést nem), de vízvezeték szereléshez nekünk már szakember kell, mert amikor magunk próbáltuk megcsinálni, az többe került, a végén csak kellett a szakember. :)

2020. dec. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
95%

Mit szereltek azok a "rolószerelők"? Reluxát? Redőnyt? Műanyag? Alumínium? Hány ablak? Hány négyzetméter? Mikor felvette a rendelést (amikor nem tudta leírni a zs betűt) nem kérdezted, mennyibe fog kerülni? Ő sokkal kevesebbet mondott? Szerinted a hozzávalót ingyen szerzi? Szerinted amíg az alapanyagból méretre összeállítja a kész cuccot, amit már csak fel kell szerelni nálad, az nem idő, munka?

Amúgy szerintem is drága. Csináld meg magad, jóval kevesebből kijön. Ja, hogy te nem tudod/nem akarod? Ezt kell megfizetni.

2020. dec. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

ma 09:03

Hidd el, én is jobban örülnék, ha a mesterekre lehetne bízni mindent, akik lelkiismeretesen elvégeznék időben a munkát, garanciát vállalnának és nem sikkasztanák el az anyagköltséget vagy lopnák el a maradék anyagot.

Mégis több volt velük az idegeskedés, mint az elégedettség.

Persze viszonylag könnyű helyzetben vagyok, a közelben 3 helyről is tudok bérelni gépeket és komolyabb szerszámokat.

Pont a központifűtés-szerelő gondolta úgy, hogy ő a maradék anyagot szépen elteszi az anyagdíjból visszajáró ötvenezer forinttal együtt. Csakhogy én is számolgattam az anyagköltséget és nem igazán jöttek ki az összegek, szóval elkértem a számlát a cégtől, ahonnan beszerezte az anyagot, így derült ki a különbözet. Ráadásul kb 30 méterrel több fűtéscsövet is rendelt, amit szépen el is vitt, én meg visszahozattam. És ez számlás munka volt! Azért kezdtem el számolgatni én is, mert volt egy büszke elszólása, hogy ő ilyen-olyan munkáiról mindig szerzett maradék anyagot, mert azt felhasználhatja máshol. A marha.

Ezt csak azért írtam le, mert pont abból lett elegem, hogy azt kell figyelnem egész nap, épp mit susmusolnak az én pénzemen vagy mit spórolnak ki, hogy a különbözetet eltegyék. Na nem.

Ha én csinálom, akkor legalább tudom, mit is tettem bele.

2020. dec. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

Letisztáztuk az árat előre. Igen, nyilván benne volt az árban a X db roló + a felszerelési díj. Tételezzük fel a roló anyag és gyárátsi ára mondjuk 25%-a a megbeszélt árnak...

Én naivan (átlag bérért dolgozó) azt hittem, hogy ennyi pénzért minimum 2 napot ott töltenek nálam. A 2x3 órányi munkaidő az, ami leginkább ledöbbentett. Én is (fél)vállalkozó vagyok, csak szellemi területen (szövegíró vagyok). Az én esetemben ennek a töredéke sem lenne megkereshető 2x3 munkaóra alatt.

2020. dec. 9. 11:09
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

#17

Kérdező, felejtsd el a munkaórákat. Ez a példa nagyszerűen mutatja, hogy az emberek az ÉRTÉKÉRT fizetnek a másiknak, nem az idejéért.

Senkit sem érdekel egy hajléktalan, egy kismama, egy nyugdíjas, egy diák ideje, az enyém vagy a tied, ha nem csinálunk alatt semmit.


Amiért fizetünk egymásnak, az az ÉRTÉK, amit adunk.

Mi a különbség a redőnyben, ha 6 óra vagy 6 nap alatt szerelik fel?

2020. dec. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%

#17 "Tételezzük fel a roló anyag és gyárátsi ára mondjuk 25%-a a megbeszélt árnak..."

NEM! Ne tételezz fel semmit. Miért nem néztél utána előtte hogy mennyibe kerül?

NEKED kell előre megnézned a lehetőségeket és kiválasztanod belőle a neked legjobbat. Miért feltételezel valamit utólag, miért nem néztél utána?

Te most komolyan azon vagy kiakadva hogy nem tököltek 2 teljes napig feltartva téged és akadályozva az életedet, hanem elvégezték a munkát - amit te akartál hogy el legyen végezve - pár óra alatt?

Minden normális ember inkább fordítva van vele. Ha választhattam volna aközött hogy a felújításért elkért 360 ezer Ft-t kifizetem és 3 óra alatt készen van amit kértem vagy ami volt, hogy eltartott 4 napig, azonnal az előzőt választottam volna. Szó nélkül leperkálva a pénzt, pedig mi nem feltételeztünk semmit, fillérre tudtuk mi mennyibe kerül, sok dolgot mi magunk szereztünk be hozzá.

2020. dec. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, és ez a nyafogás segít a lelkiállapotodon? Milyen tanulságot vonsz le belőle?!


Csak mert a "bezzeg" és társai nem segítenek.

Tudtad, hogy ennyit kérnek? - igen.

Elvégezték becsülettel a munkát? - igen.

rövidebb idő alatt, mint számítottál rá? - igen.


Akkor ezt felfoghatnád kellemes meglepetésként is, hogy nem forgatják fel az életedet még két napig, de nem.

Ja és miért nem kérdezted, hogy várhatóan mennyi ideig tart a munka? Ezek szerint csak te voltál felületes, gondatlan, csakhogy jól jöttél ki belőle, mégse tetszik.


Persze megértem, hogy dögöljön meg a szomszéd tehene is. Ha te szenvedsz egy hónapig x pénzért, akkor más is szenvedjen.

2020. dec. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!