Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem igazságtalan, hogy amit...

Nem igazságtalan, hogy amit nehezen 1 hónap alatt megkeres az ember, azt egy szakmunkás pár óra munkával elviszi tőle?

Figyelt kérdés

230.000 Ft az egy átlag magyar fizetésnek mondható, átlagosan ezért 1 hónapig kell robotolni hétfőtől péntekig, 8 órában. Erre jön hozzám két rolószerelő, akik szigorúan számla nélkül, 3 óra munkával (6 emberóra összesen) elviszi tőlem a havi fizut. Amikor felvette az adatokat nálam, megkérdezte, hogy is kell írni a zsinórban a 'zs' betűt?

Ja és persze háromszor hívtam, majdhogynem könyörögtem, fenyegettem, mire eljött végre beszerelni.

És ezek az emberek, élnek mint Marci hevesen, következmények és felelősség nélkül....


2020. dec. 9. 08:21
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%
Tehát az előre megbeszélt árat nem sokalltad, de látva, hogy 3 óra alatt felszerelték az elkészített cuccot, úgy már igen. De ha 2 napig piszmognak a semmivel, az oké.
2020. dec. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:
Ha én 3 óra alatt letudok egy munkát, azt mondaná rá a megrendelő, hogy "mi volt ezen ennyi?" És mondhatom én hogy a szellemi tartalom amit gyártok az ennyit ér, de az biztos hogy lesz*rnák. Vagy legközelebb lenne más aki árban alám vág.
2020. dec. 9. 14:29
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, akkor rossz a célcsoport és/vagy a kommunikációd.

Vállalkozóként a legrosszabb ötlet óradíjban lenni, pláne belemenni az árversenybe.

2020. dec. 9. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 A kérdező kommentje:

Valóban, csakhogy ha a tető beomlik, azt azonnal meg kell javítani, bármibe is kerül. Ha a gáz szivárog, azonnal hívni kell a szerelőt.


Ha egy könyv vagy bármilyen kulturális munka nem készül el, az emberek megvonják a vállukat.

2020. dec. 9. 15:17
 25/34 anonim ***** válasza:

#24 Persze, nehezen összehasonlítható a kulturális munka hiányából fakadó fájdalomérzet az azonnali szükségletek kielégítésével.


Ettől függetlenül Te kínálhatsz értéket, nem kell óra alapon számláznod. Úgy, hogy Neked is megérje. Ha ennyire nem érdekli a megrendelőt, akkor vélhetően rossz ajtón kopogtatsz.

2020. dec. 9. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tető beomlik és a szivárog a gáz, azt fizeti utólag a biztosító.
2020. dec. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem csinaltad meg sajat kezüleg akkor?
2020. dec. 10. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

"És mondhatom én hogy a szellemi tartalom amit gyártok az ennyit ér, de az biztos hogy lesz*rnák. "

Mert valószínűleg nem ér annyit a szellemi tartalmad. Az ő munkája pedig ér ennyit, mert még így is könyörögtél, fenyegetted, hogy végre megcsinálja, annyi a munkája. Amikor elkészült, akkor sokallod az árat, amiben megegyeztetek.

2020. dec. 10. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, itt te vagy a hunyó. Magad uram, ha szolgád nincs. Ha van, akkor fizesd meg az árát, és ne sajnáld! Utólag pláne!
2020. dec. 10. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%

Miert zavar az hogy hamarabb befejezte mint ahogy gondoltad?

Adott arat es megmondta hogy azert a penzert mit vegez el.

Volt anyagkoltseguk, uzemanyag, szerszamok es jarulekokat is kell fizetni.

Lehet igy is jo a netto fizetesuk de akkor ne irigykedj hanem tanuld meg hogyan kell ilyen otthoni dolgokat megcsinalni es legkozelebb nem kell szakembert hivni.

2020. dec. 10. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!