Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kell beleszámolni...

Miért kell beleszámolni azokat is járvány áldozatai közé, akiknek a halálához semmi köze a koronavírusnak?

Figyelt kérdés
[link]

2020. dec. 27. 13:32
1 2 3 4 5
 21/47 A kérdező kommentje:

Semelyiket sem lehet biztosnak venni, mivel mindenki úgy számolja a statisztikát, ahogy akarja és ezt nem én mondom, hanem Orbán, Szlávik és Cecil.


18! Alpári, bunkó stílusoddal csak magad minősíted, sem meggyőzni, sem felbosszantani nem tudsz.

2020. dec. 27. 14:45
 22/47 hypno ***** válasza:
44%

#21


Az éves adattal foglalkozz, ne azzal, hogy hetente hogyan alakul a dolog.

[link]


Ha a 2020-as szám 130 ezer körül megáll, akkor jók vagyunk. Ha felmegy 140 ezerre, vagy a környékére, akkor durva volt a járvány az idén.

2020. dec. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
45%

ma 14:51


Éves adat arra nincs, hogy 2020-ban mennyien haltak meg, mert még nincs vége az évnek ellenben az általam felsorolt öt évről van adat, hogy mennyien haltak meg összesen az első 48 hétben. (én adtam össze a heteket de te is megteheted ha félsz, hogy rossz munkát végeztem)


Most tartunk 123 ezer halottnál és hetente átlagosan 2500-an szoktak meghalni(2015-2019 között), ha meg az utóbbi heteket nézzük akkor lehet a 3-4 ezer a reálisabb szám amiből én arra következtetek, hogy 133-139 ezer között lesz valahol az éves szám, ami azért már bőven statisztikai hibahatáron kívül van. Ennyien utoljára 2005-ben haltak meg de akkor még 10,1 millióan életünk Magyarországon a mostani 9,8-hoz képest

2020. dec. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 hypno ***** válasza:
46%

#24


Azért írtam, hogy ne szaladjunk előre. A 130 ezer körüli (plusz minusz pár ezer) halálozás az elmúlt 30 év átlagát jelentené, ami nem vészes, viszont drukkolni pro vagy kontra, hogy mennyivel lesz több vagy kevesebb, az értelmetlen. Pláne, hogy egy hónapon belül kiderül.

2020. dec. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
76%
Így lehet fenntartani a hisztit.
2020. dec. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
70%

Elég sok probléma van azokkal a közzétett adatokkal. Pl. az egyes betegségeket nem egységesen nevezik: van amikor a betegség egyik megnevezését használják, van amikor a másikat és van amikor latinul írják le.

Azt sem jelölik, hogy mekkora szerepe volt a vírusnak az elhalálozásban. Ez azért egy elég lényeges információ.


Emiatt ha betöltöd teszem azt egy adatbázisba ezeket az adatokat, hogy különböző érdekes/hasznos kimutatásokat hozz ki az adatokból, akkor ez a magyar adatbázis szinte teljesen használhatatlan.


Szerintem ha már van ilyen nyílvántartásos lista, akkor célszerű minden esetet bele vinni, még akkor is, ha egy autóbalesetről van szó, mert ha valaki dolgozik az adatokkal, akár azt is kihozhatja eredményként, hogy a Covidosok több balesetet okoznak az utakon.


De ebben a formájában semmire nem lehet használni az adatokat, szóval csak arra jók, hogy minden orgánum tudjon napi 1 Covidos cikket lehozni, hogy hányan haltak meg s ki volt a legfiatalabb.

2020. dec. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
69%
3-as; brit tudósok felfedezték, hogy a böngészőben van inkognitó mód, így a mindenféle szarokra azon keresztül tudsz kattintani anélkül, hogy bárki is megfigyelne.
2020. dec. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
83%
Mert minél több áldozatot hazudnak, annál jobban fog rettegni a nép a koronanáthától.
2020. dec. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 anonim ***** válasza:
Egyáltalán minek ezt nyomatni mindenhol, azt nem reklámozzák ennyire hogy mennyien meg felépültek minden gond nélkül, ja mert az kevésbé hangozna drámaian.
2020. dec. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:

Tehát szerinted az AIDS-nek is nulla halálos áldozata volt a történelem során? :) na, mesélj még.


Ha nem tudnád esetleg miért írom ezt: az AIDS-esek jellemzően valamilyen tumorban halnak meg, mert olyan hyenge az immunrendszerük, hogy nagyon könnyen kialakul náluk ilyesmi.

2020. dec. 30. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!