Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Legalizálnátok az LSD-t és a...

Legalizálnátok az LSD-t és a Pszilocibin tartalmú gombákat? Milyen érveitek valamint ellenérveitek vannak?

Figyelt kérdés

2020. dec. 29. 11:49
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/81 anonim ***** válasza:
13%

#40 Mindenki gombázna, és?

ha mindenki hallucinál attól mi változna azon kívül, hogy percek alatt kihalna az a társadalom?

2020. dec. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/81 anonim ***** válasza:
67%

#41 A tripeken maximum 2 hetente fél napokra vennének részt az emberek, mert gyakoribb használatkor egyszerűen kialakul a tolerancia, és hiába eszel gombát, nem történik semmi.


De a meglátások, a tudattágítás amit a pszilocibin ad az embernek, eltörölnék ezt a borzalmas társadalmat és új alapokra helyeznék az emberiséget.

2020. dec. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/81 anonim ***** válasza:
2%

#42 Neked a történelem semmit nem jelent? nem rémlik a hippik mozgalma? Tudod hol vannak a '60-as '70-es évek LSD-ző, gombázó hippijei?

Ők azok akik az amerikai pénzügyi, gazdasági elitet alkotják most öreg korukra.

Szerinted az ő gyerekeik miért jártak már elit iskolákba? Miért is nem osztogatják a pénzüket, miért nem élnek "szeretetben, harmóniában, békében" meg a miatököm álomfelhőben, mint LSD-ző fiatalként? Miért nem hozták létre legalább maguknak a te remélt álomvilágodat?

MERT EZ CSAK HALLUCINÁCIÓ ÉS NEM LÉTEZIK!

2020. dec. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/81 anonim ***** válasza:
47%
A sok tudatlan azért ellenzi, mert ők nem olvastak semmi pozitívat, élet jobbító hatást a pszichedelikumokról.
2020. dec. 30. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/81 anonim ***** válasza:
69%

44 de ki is próbáltam, jó is volt az LSD ettől még örülök hogy nem legális.


Egyébként az mivel jobb hogy bárki is hoz fel negatív atást, arra kegyintetek, és csak a pozitív oldalt emelitek ki, ami kimerül egy megismételhetetlen érzésben, és az azt követő hangulati állapotban?


Megjegyzem ez az állapot sokaknál egyáltalán nem pozitív.

2020. dec. 30. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/81 anonim ***** válasza:
76%
43, Azért nem tudták létrehozni azt a szép új világot - mert közben betiltották az LSD-t 😃
2020. dec. 30. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/81 anonim ***** válasza:
18%

#43-nak igaza van.


Az LSD összes nyugalma, megvilágosodása csak az agyban okozott, a szer álltal kierőszakolt érzet.


Nincs valódi megvilágosodás, nem váltja meg a világot.

2020. dec. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/81 anonim ***** válasza:
74%

47,


Az hogy ez valóban egy agyban okozott érzés - azt nem lehet biztosra tudni.

Annyi biztos hogy vizsgálatok kimutatták hogy az agy rem állapotba is kapcsol (tehát álom fázisban is van) és olyan agyi területek is össze kapcsolódnak - amik egyébkén nem.

Az LSD egyébként is egy hasonló molekula mint a szerotonin. Az agy nem tud különbséget tenni - ezért a szerotonin helyett felveszi az LSD-t - amitől megváltozik minden. Ezért van az LSD-seknek az a mondása hogy

"Az élet csupán egy szerotonin-hallucináció."

Hiszen ennyi erővel az LSD által mutatott valóságot is tekinthetjük valóságnak. Ez csak olyan mintha egy más színű szemüvegen keresztül látnánk ugyanazt a valóságot. (Ami persze mégis tök más.)


Az utazás szerintem is egy erőltetett meditáció. Erővel törli el a tripp a hullámokban az egót, és gondolkodást. Mégis amit nem tud eltörölni - ami nem tud megszűnni - az a végetlen üresség - nirvána - az nem lehet más mint pl a Buddhisták által leírt igazi önvaló.

Az én szemszögemből az a végső valóság. Mint ember az a tenger - és mi egyénként vagyunk a csepp. A trippen pedig újra visszatérhetünk egy időre valódibb önmagunkhoz - a tengerhez. Persze ennek az az ára hogy mentálisan kb át kell élnünk a megszűnést - ami egy komoly kaliberű halálközeli élményhez hasonlít.


Mégis azt hiszem van akinek megéri ez a fajta utazás. Én mióta ezt trippen megtapasztaltam azóta (több mint 10 éve) zen meditációt gyakorlok egyedül.

Lehet az volt a hiba hogy nem mentem el egy nagymesterhez sem, de nekem eddig nem jött össze a meditációval az amit az LSD-mutatott. Pedig belül érzem/tudom hogy ez az út is csak arra felé vihet. Ezért tovább folytatom a meditációt. Viszont nagyon nem aggódom, mert azt is sejtem hogy ha meghalok - akkor is valami hasonló tapasztalásban lesz részem lesz részem.


Tehát valódi megvilágosodás valóban nincs. De van egy betekintés - ami ezek nélkül a szerek nélkül nem lehetséges. Vagy lehet hogy lehet - de nekem több mint 10 év meditációs gyakorlás kevésnek bizonyult. A bélyeg meg bármikor megmutatja ezt kettőfélért.

2020. dec. 30. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/81 anonim ***** válasza:
79%
Egyébként is a papíron érezni lehet hogy olyan szintre kapcsol a tudat mint még soha. Egyszerűen ez egy kitágult tudatállapot. Olyan dolgokat lehet meglátni/megérteni amit amúgy soha. Egyszerűen a fejünkön lévő agy nem lehet képes erre a "sebességre". Ezért azt gondolom amit ott tapasztalunk meg az az igazi nagy betüs TUDAT. Az a tudat ami valójában minden érző lényben közös. Viszont emberként nem tudjuk hogy azok vagyunk - mert elfelejtettük. A vágyaink a gondolkodásunk/ragaszkodásain - az egó - útjában van ennek a tapasztalásnak. Ezért használnak pl menekülésre sok más drogot. Egyszerűen kiütik az agyukat, azért hogy ne kelljen tudomás venni erről az életről, a világról - és elkerüljék a felelősség vállalást. Erről szól a drogok általi menekülés. Elég csak megnézni egy szokványos alkoholistát. Az LSD viszont úgy üti ki az egót - hogy közben a használó nem tud elmenekülni - és megtapasztalja azt hogy valójában mik vagyunk mi. Azt hogy bennünk van a teremtő. A végtelet tudat ami soha nem tud elmúlni. Hogy ez az ami igazából vagyunk mint ember - mert csak ez az ami nem változik. Mert minden más változik, és egy illúzió. Az egyetlen állandó dolog a változás. De mégsem. Ez egy magas szintű spirituális betekintés - amit ha többen tudatosítanának - akkor másként állnánk egymáshoz - és ehhez a világhoz az életben..
2020. dec. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/81 anonim ***** válasza:
18%
Eljutottunk azokig, akik az LSD trippet tekintik valóságnak...
2020. dec. 30. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!