Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A "MI PÉNZÜNKBŐL, ADÓNKBÓL...

A "MI PÉNZÜNKBŐL, ADÓNKBÓL FIZETIK" típusú felháborodás miért nincs a CSOK, Babaváró hitel meg hasonló állami támogatások kapcsán?

Figyelt kérdés

2020. dec. 30. 20:33
1 2 3 4 5
 11/48 anonim ***** válasza:
36%
Az a probléma, hogy sok ember nem látja át ennek a káros hatásait. Fogy a magyar, persze oké, de miért probléma ez? És miért pont a a tanulatlan alja réteget kell felszaporítani? Kinek jó ez, meg mi lesz itt 20 év múlva amikor ez a tanulatlan réteg elkezdene dolgozni? Ki ad nekik munkát? Orbán már sehol nem lesz, ahogy az általa idecsődített, rabszolgabérért dolgoztató összeszerelőgyárak sem. A nyugdíjakat valakinek finanszírozni kell, oké, de ezek nem fognak semmi finanszírozni. Először is kéne egy fenntartható nyugdíjrendszer, de ha marad ez a jelen generációt megnyomorító rendszer akkor is nem a minőségre kéne költeni? Egy programozó befizeti 5-6 gyári melós adóját simán. Akkor nem az oktatásra kéne inkább pénzt és energiát fordítani? Értem én, hogy sokuk elhúzna, míg a 8 általánost végigbukdácsolt csokprolik meg itt maradnak és őket is el kell tartani tehát előbbivel még mindig jobban járunk.
2020. dec. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/48 anonim ***** válasza:
13%
Én 34 éves NŐ vagyok aki már 12 éve él stabil párkapcsolatban,mindeketten stabil munkahellyel rendelkezünk,házunk van önerőből de nem jött eddig még össze a baba sajnos.Azt látom elég gyakran,hogy aki CSOK-os annak bezzeg összejön és én ezt nem értem.Nem haragaszom én senkire és irigy sem vagyok,csak egyszerűen nem értem,ennyi
2020. dec. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/48 anonim ***** válasza:
64%

# 11:


"Fogy a magyar, persze oké, de miért probléma ez? És miért pont a a tanulatlan alja réteget kell felszaporítani? Kinek jó ez, meg mi lesz itt 20 év múlva amikor ez a tanulatlan réteg elkezdene dolgozni? Ki ad nekik munkát?"


Máskor meg az szokott lenni az álláspont, hogy pont az ún. gazdagok élvezik az Orbán-kormány családtámogatási rendszerét (CSOK, családi adókedvezmény), akik nem szorulnak rá, és helyette az alanyi jogon járó családi pótlékot kell emelni.

2020. dec. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/48 anonim ***** válasza:
0%
11-es igazad van!
2020. dec. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/48 anonim ***** válasza:
0%

#8, pedig olvashatsz épp eleget, itt a GYK-n is.

Most kortepetálok valaki egy másik kérdésnél, hogy sehol a világon soha nem kommentálhatja az adófizetését azzal, hogy ezt mire engedi, mire nem felhasználni.

(ő éppen a vidéki útépítések ellen tiltakozna)

2020. dec. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/48 anonim ***** válasza:
52%

13

Aláírom, hogy vannak olyan gazdagok akik amúgy is bevállalnák a 3 gyereket és így kapnak egy ingyen házat befektetésnek, de jellemzően nem a gazdagok veszik igénybe, meg itt van különbség aközött, hogy valaki amúgy is vállalna 3 gyereket, meg hogy csak a csok miatt vállal 3-at, amikor normál esetben egyet se tudna felnevelni rendesen. És ebből látok rengeteget. Oké, hogy ott lesz a ház, de azt fenn kell tartani, a gyerekeket taníttatni kéne, az miből megy annak majd aki életében egy forintot nem tudott félrerakni, soha nem volt rendes munkája stb.

2020. dec. 30. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/48 anonim ***** válasza:
24%
Én a nyugdíjaknál sem hallottam, a többi, amit felsoroltál, azért jóval megosztóbb. Családokat, időseket segíteni inkább elfogadható, mint pl egy bűnöző jól tartása. Szerintem azért van felháborodás ezekkel kapcsolatban is, csak jóval kevesebb.
2020. dec. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/48 anonim ***** válasza:
0%

Azért, mert nem illik!


A felháborodás ugyanúgy meg van, csak nem illik hangoztatni.

2020. dec. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/48 anonim ***** válasza:
22%
16-os épp erről van szó!Rakásra szülik ész nélkül a gyerekeket aztán meg pislognak,hogy miből tartsák el őket.Ez itt a probléma.Tisztelet a kivételnek persze
2020. dec. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/48 anonim ***** válasza:
96%

Van felháborodás.

Amúgy érdekes, pénz az kellene mindenkinek, de egyesek tenni nem akarnak érte.

2020. dec. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!