Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A "MI PÉNZÜNKBŐL, ADÓNKBÓL...

A "MI PÉNZÜNKBŐL, ADÓNKBÓL FIZETIK" típusú felháborodás miért nincs a CSOK, Babaváró hitel meg hasonló állami támogatások kapcsán?

Figyelt kérdés

2020. dec. 30. 20:33
1 2 3 4 5
 31/48 anonim ***** válasza:
70%

27

Rá kell ígérni a fideszre. Ez sajnos egy olyan játék, amit soha nem lett volna szabad elkezdeni, és a magyar társadalomnak kellett volna rá nemet mondani. Innentől vége a dolognak. De az vigasztal, hogy a sok ostoba proli aki ennek tapsikolt emiatt fog éhen dögl.ni.

2020. dec. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/48 anonim ***** válasza:
50%

31-es

Igen,én is így látom!Sok a buta,befolyásolható ember

2020. dec. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/48 anonim ***** válasza:
49%
Azért mert azt a pénzt az EU adja.a befizetett adónkból olyan alapdolgokra sem futja mint normális eü ellátás.
2020. dec. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/48 anonim ***** válasza:
0%

33-as

Ez is igaz.Nem lesz ennek jó vége!

2020. dec. 30. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/48 anonim ***** válasza:
37%

10 pontos kérdés:):).

Mert akiket érint, arra egy Penélopé Cruz-féle reklámszlogen jut az eszembe:

"Mert Ön megérdemli".

2020. dec. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/48 anonim ***** válasza:
58%

Én úgy gondolom hogy akinek már van gyereke, azt támogassák valamilyen szinten, hiszen nem egyszerű az átlag magyar fizetésből még gyerekeket is nevelni.

A babaváró hitellel viszont nem értek egyet, mert akik felveszik azok főként a pénzért csinálnak gyereket a semmire. Abba nagyon kevesen gondolnak bele, hogy azt a 3 gyereket tisztességesen fel is kéne nevelni.

2020. dec. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/48 anonim ***** válasza:
63%
22-es! 17-es vagyok. Nem tudom honnan vonják el a CSOK-ra a pénzt. Nem mondtam olyat, hogy mi a jó, csak a kérdésre válaszoltam, hogy szívesebben segítenek az emberek egy családnak, mint pl.egy bűnözőnek,(azért a bűnöző, mert a kérdező is ezt hozta fel egyik példaként) azért kevesebb a felháborodás. De az egészségügyi és oktatási fejlesztések ellen sem hallottam még lázadozást, tehát nem arról van szó, hogy a családtámogatás jobb, mint pl egy kórház felújítás, de hát a kérdés most a családok támogatásáról szólt.
2020. dec. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/48 anonim ***** válasza:
27%

37

Jó de a pénz nem a fán terem. Nincs végtelen mennyiségű pénz az országban. Amit a proliknak odaadnak, azt valahonnan elveszik. És igen az oktatás meg az egészségügy ahonnan kivonták és sokan a bőrükön tapasztalják ennek hatásait.

2020. dec. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/48 anonim ***** válasza:
27%

Van.

A CSOK, Babaváró meg nem olyan dolog, mint a c szaporító gyerekdarabszám után osztogatott családi pótlék, amit le kéne nullázni, azokhoz, meg az adókedvezményhez kell valamiféle megélhetés, teljesítmény. Leginkább az irigy nárcisztikus szinglikre jellemző a felháborodás, akik nem hajlandóak felfogni, hogy nem ők a világ közepe, az államnak szüksége van gyermekekre, a családoknak meg helyre.

2020. dec. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/48 anonim ***** válasza:
30%

# 37:


Ezt alá is tudod támasztani, például mondjuk a 2002 és 2020 közötti költségvetések összevetésével ahol mondjuk a sorokból látható, hogy 2002-től 2010-ig az egészségügy és az oktatásra fordított költségek szignifikánsan emelkedtek majd 2010-et követően szinten maradtak vagy esetlegesen csökkentek, miközben a családtámogatás növekedett, vagy csak "érzet", hogy CSOK-ra, családi adókedvezményre stb. ment el amit kivontak az egészségügyből és az oktatásból?

2020. dec. 30. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!