Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ez reprezentatív lenne?

Ez reprezentatív lenne?

Figyelt kérdés

Megjelent előttem egy hirdetés a Facebookon, "Kövesd a fideszt Instán is!".


Jelen állás szerint:


- 1439 kiröhögő fej

- 1253 lájk

- 38 imádom

- 18 ölelés vagy mi az

- 103 dühös

- 5 csodálkozó

- 4 síró


Lehet, hogy ez többet mond, mint egy közvélemény kutatás?


2021. jan. 7. 14:09
1 2 3 4 5
 21/49 anonim ***** válasza:
Akkor ne segíts. Nem is vagyunk kíváncsi rá. Szia! Mehetsz a te szintedre, Hashajtásokra visítani. Azért az alufólia sisakot ne felejtsd el felrakni!
2021. jan. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/49 anonim ***** válasza:
Uh ne, a legérzékenyebb pont, a Vadpajtások! 2006 ősze óta olyan jól érzékelitek a körülöttetek zajló világot. :)
2021. jan. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:

Én már értem ám! Azért van igaza a fideszesnek, mert bár nem tudja bizonyítani, amit állít, de hamarabb mondta, hogy a másik bizonyítsa, amit állít. Tudod, attól még, hogy esetleg a másik nem tudja (vagy nem akarja, egy ilyennek) bizonyítani állítását, attól még te bizonyíthatod a tiédet! Ez így működik. Szóval akkor bizonyítsd. És ezt most én írom, nem a 11-es!


Ennyire rettegnek vajon, hogy ilyen szánalmas húzásokba mennek bele?

2021. jan. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
Amúgy a vak is láthatja, hogy hárman szavaznak le, bár a fideszesektől azt megszokhattuk, hogy számolni nem tudnak, mióta kétmillióan voltak a Kossuth-téren.
2021. jan. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:

#23: Ezt már a #16 is írta, szóval nem csak, hogy nem vagy okos, de kicsit lassan is pörögnek a fogaskerekek. :) A fentebbi linkem elmagyarázza, hogy kin van bizonyítási teher jelen esetben (spoiler: nem rajtam).


Egyébként könnyű belátni, hogy a kérdés tárgyául szolgáló szavazás már csak azért sem mutathat valós képet, mert sok olyan regisztrált felhasználó is nyomhat reakciót, aki a választókorúság közelében sem jár. Azt meg szerintem segítség nélkül is mindenki tudja, hogy a nyugdíjasok a legaktívabb Facebook-felhasználók (a lenti cikkek is ezt támasztják alá). A reprezentativitás tehát itt egészen biztosan nem áll fenn.


[link]

[link]



#24: Látom, átment a lényeg, számolgass csak tovább, hátha kijön belőle egyszer egy választási győzelem is! :)

2021. jan. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
Tudod, fideszes, én társadalomtudományos végzettséget szereztem az egyetemen (Te jártál egyetemre?). Igaz, nem szociológusként, társadalomkutatóként, de tanultam azt is. Egyértelmű, hogy nem én vagyok a világon, aki a legjobban ért ehhez a témához. De hogy nálad jobban értek hozzá, abban teljesen biztos vagyok!
2021. jan. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:

A hivatkozott cikk első bekezdése:


“Ilyen adatok derültek ki a Nagy Facebook Körképből, amit a Be Social közösségi média ügynökség és a szeretlekmagyarorszag.hu portál közösen készített egy nem reprezentatív felmérésben a magyarországi facebookozók szokásairól a nyáron.”



Akkor ezt nyugodtan elkönyvelhetjük egy öngólnak.


Köszönöm, nincs több kérdésem.

2021. jan. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:

#26. A feleségem statisztikus, ismerem a képzéseket, és azt is tudom, hogy amúgy a TáTK-szakok túlnyomó többsége mennyire ér sokat. :) Maradjunk annyiban, hogy az én diplomáim ennél picit magasabb tudást feltételeznek (nem a statisztikusokénál, még mielőtt...).


#27. Azt ugye tudod, hogy azt a mondatot épp azért kell beleírni, mert ők is jól tudják (amit én), hogy egy random kérdőív/szavazás NEM TUD reprezentatív lenni. Ez egyelőre engem igazol, aztán a feladat továbbra is adott: tessék szépen igazolni azt a meredek állítást, hogy esetleg egy Facebook-szavazás (vagy akár a regisztráltak összetétele) hűen tükrözi a magyar társadalom összetételét. Sok sikert!

2021. jan. 8. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 anonim ***** válasza:

Húú, statisztikus a feleséged, ez már egy érv! Én meg találkoztam egyszer Budapesten Mark Zuckerberggel. Nekem orvos a párom, lehet, hogy akkor holnap operálni fogok?


A feleséged a jobbkezed? Vagy a jobbkezed a feleséged?

2021. jan. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/49 anonim ***** válasza:

Aki leír olyat, hogy b á r m i l y e n egyetemi diploma nem ér semmit, az mindent elárul magáról. Tessék, lehet olvasni:



[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



Látod, ezért éri meg tanulni, mert akkor tudnál ilyeneket is. De hát magyarázhatom én ezt, egy fideszesnek... Örül, ha megkapja a napi krumpli adagját, azzal le is van tudva az élet.

2021. jan. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!