Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Vona Gáborról mi a véleményete...

Vona Gáborról mi a véleményetek? Ha nem szeretitek, miért nem?

Figyelt kérdés

2021. febr. 20. 21:05
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Lehet mondani, hogy naiv vagyok, de én hiszek benne, hogy változott.

Mégpedig azért, mert velem is ez történt. Szélsőjobbos voltam, de beláttam, hogy milyen szűk látókörű voltam és mennyi mindenben tévedtem.

2021. febr. 20. 23:20
 12/18 anonim ***** válasza:
35%

#7 vagyok #8akkor szia testvér le merem fogadni olyan 26-30 között vagy mint én. Mert én is kampányoltam nekik 19 évesen jobbik IT-vel Zala megyében és tudod ki ellen kampanyoltunk? Fidesz ellen. Ki az áruló? Jobbik azóta is a Fidesz ellen van nem térdelt le mint a mi hazánk...

Én nem találkoztam Vonával de úgy érzem át mentem ugyanazon a vonalon mint ő. Nemzeti radikalizmus nem viszi előre az országot.

2021. febr. 21. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
35%

(előző vagyok) mármint 8

22:08

úgy tűnik törölték valakit

2021. febr. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Igen, aközött vagyok.

Igen, kampányoltunk a Fidesz ellen IS. Én most sem vagyok fideszes, ezért is nem értettem, miért egyből azt vágod nekem. Ez egy rossz szokás, az, hogy valaki valami nem ért egyet, nem azt jelenti, hogy mindjárt a másik oldalon áll. Szerintem ne csináld, szimplán együgyűnek tűnik tőle az ember, semmivel sem jobb, mint az, hogy Fidesz a rossz idő miatt is Sorost okolja. Pont annyira nem csípem Orbán, mint ahogy nem csípem Gyurcsány - hogy szalonképesen fejezzem ki magam. Mi közöm ahhoz, hogy ki az áruló? Mindenki azt csinál, amit akar, viszont itt már feljött a Mi Hazánk meg Orbán, holott a kérdés Vona Gáborról szól, én róla írtam véleményt. Oké, beleírtam Jakabot is, aki az én szememben még Orbánnál meg Gyurcsánynál is sokkal kevesebbet ér, de egy belső válságtól tarkított pártot vett át, igazán könnyű szétverni megrendelésre, ennyit akartam belőle kihozni. Sajnos volt szerencsétlenségem Jakabot is személyesen is ismerni, hát sosem volt egy hiteles figura, idegbeteg és az élete területein nem túl sikeres, Vona Gábor viszont annak tűnt és nagyon sok embernek adott hitet és reményt. Neki volt kiállása, karizmája és tudott kemény lenni anélkül, hogy egy olcsó bohócot csinált volna magából.

Mikor kampányoltál a Jobbiknak? Nem a Fidesz-győzemmel kezdődött a Jobbik, még csak nem is a 2010-es választások előtt nem sokkal. A Jobbik a Gyurcsány rezsim alatt jött létre és igen fontos alapköve volt 2006. Hogy a Fidesz elkezdett úgy "kormányozni" ahogy, természetes hogy magával hozza, hogy egy ellenzéki párt kampányolni kezd ellene. Még akkor is ez lenne a dolga, ha amúgy baromi jól csinálná a kormány. Ezért ellenzék. Úgy gondolja, ő jobban tudná csinálni. De mikor bekerült a Jobbik a Parlamentbe, vissza lehet nézni a hozzászólásokat. Ment keményen a Fidesznek, de ment Gyurcsánynak is és az összes jobbikos politikus elásta volna azonnal - amúgy most is, legalábbis akiket én ismerek személyesen, tuti, más kérdés, hogy most általa jön csak a pénz és általa megtartható a pozíció és így eltartható a család.

Nem tudom, mi történt Vonával, valószínűleg azt hitte, nem jó az irány (te is ezt írtad), pedig ha a Jobbik marad az eredeti vonalon, a 2018-as választást úgy vitte volna, mint a sicc (mindazokat az ügyeket ülte meg a Fidesz, amiben a Jobbik az eredeti irányon haladva messze a legsikeresebb lett volna), csak akkor már mindegy volt, mert előtte már tönkreverte belülről a pártot és a hitelességét is. Már korábban is, mint kívülről játszott, a keménymagnak teljesen szétszakadt, mikor volt a vadhajtásos mondata. Hogy ő majd levágja a vadhajtásokat. Hát le is vágta, csak véletlenül nem azokat, hanem az életet adó gyökereket sikerült elmetszeni és ezért rohadt el a Jobbik - mármint az eredeti, a mostanit nem nevezném annak, nyilván már nincs sok hátra és névleg is meg fog szűnni, a mostani dolgokat csak azért mennek, hogy Jakab meg pár közeli képviselő barátja még kapjon mandátumot. Onnantól meg már hülyeséget hülyeségre halmozott Vona, meg is lett az eredménye (Spinoza-ház stb, nem sorolom fel, úgyis mindenki emlékszik, aki nem, az meg utána tud járni, mit művelt).

Félreértés ne essék, hogy ilyen milyen kemény szélsőjobbos irányvonalat szerettem volna. Egy nyugodt, nemzeti irányvonalat akartam, amit Vona ígért. Sokszor mondott hülyeségeket amúgy (pl. Tescot lerombolni, felszánatni, behiteni sóval és új nemeti áruházlánc lesz, a Turul :D). Nem voltam/vagyok dühös skinhead vagy nem is tudom (amivel sokan azonosították akkoriban a jobbikosokat). Egy politikai iránt már gyerekkorától érdeklődő tizenéves lány voltam, aki mikor meglátta Vonát először beszélni, akkor azt mondta, hogy "hű, a mindenit, nem is csak ezek az avítt gazemberekkel működhet ez?" meg "lehet lesz kire szavaznom, mikor először mehetek?". Onnantól mindent megnéztem tőle, iwiwen (:D) még beszélgettünk is, aztán bekerültem a pártba. Sosem felejtem el azt a büszkeséget, mikor a gárdisták tüntetést tartottak és vízágyúzták, ütötték meg egyenként elvitték őket, Vona pedig odament közéjük és a sorsukban osztozva átélte mindazt, nem pedig elmenekült egy páncélozott autóval, mint Orbán 2006-ban miután felhúzta tömeget. Ezekkel az emberekkel juttattuk be Vonáékat a Parlamentbe. Diákok, kispénzű emberek, nyugdíjasok kampányoltak nekik, saját pénzen mentek a legkisebb falvakba is szórólapozni/plakátozni, hittek Vonában. Őket árulta el, mikor azt hitte, az irány nem jó.

Úgyhogy én távol tartom magam inkább, nem folyok bele mélyebben újra, mert nem akarok újra csalódni. Nem kívánok amúgy neki semmi rosszat. Az igazság mindenkiért eljön egy hideg hajnalon. Vona Gábor tisztában volt a felelősségével és tisztában volt, hogy akik érte dolgoztak (és akik azt akarták, hogy értük dolgozzon) szívtől szívig politizáltak.

Amúgy minket kampányolás során (mert a Fidesz idejében is mentünk ugyanúgy, ahogy te is írtad) akkor nagyon sokat zaklattak a rendőrök, mikor még nem volt meg a 2010-es kormányváltás. Igazoltatások, elzavarások területfoglalási engedély ellenére, forgalomból kiszedések stb.

Orbán idején legalább már ez nem volt. Nem mintha ettől jobb lenne. Csak úgy mondom. Valószínűleg sok közös ismerősünk is van, ha benne voltál ebben a világban, mert én vasi vagyok. ;)

2021. febr. 21. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Annyit még hozzátennék, hogy elég megnézni a hozzászólásokat itt vagy akár Facebookon. Mit látsz? Olyan jobbikosok, akik egykor egymás kezét fogták, szerették egymást, mert annyira szerették az ügyet, amiért mentek, hogy úgy összekovácsolta őket, ami 1 másik pártban sincs meg... most egymás nyakának esnek, az egyik azzal vádolja a másikat, hogy gyurcsányista, aztán visszakapja, hogy orbánista, nem egyszer láttam, hogy már egymás magyarságát is kétségbe vonták... Ebben ne lenne egy pártelnöknek felelőssége? De, van, nagyon is van. A gazemberek (Orbán, Gyurcsány stb.) meg dörzsölhetik a tenyerüket, hogy az egyetlen tiszta pártot is ilyen helyzetbe hozták. Ezt egy pártelnöknek kellett volna megakadályozni. Azzal, hogy egyenes, hogy kijelöli az irányvonalat és halad. (Bocs, nekem Jakab nem pártelnök, legalábbis nem a Jobbiké, az nekem egy volt, Vona Gábor, akárhogy is haragszom rá)

Mindegy, aki ezt akarta elérni, annak profin sikerült.

Kár a Jobbikért. Akárki akármit mond, bármit rátennék, hogy az eredeti gerincességgel és erővel most Jobbik-kormány lenne és Vona Gábor lenne a miniszterelnök neve. De ez már sosem lesz.

2021. febr. 21. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Wow 🙄 meggyőztél
2021. febr. 21. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
58%

#14, 15-ös válaszoló:


Nagyon érdekes volt olvasni a nézőpontodat. Én sosem voltam nemzeti radikális nézetű, bár a jobboldalhoz közelebb állok. Nemzetben gondolkozom és sikeres, erős Magyarországra vágyom, de például a magyar szélsőjobb antiszemitizmusával(tudok olyanról akit a zsidó származása miatt tettek ki anno a Jobbikból, pedig egy elvből és nem a pénz miatt politizáló ember volt) és homofóbiájával sosem tudtam azonosulni. 2018-ban életem első szavazásán Vonáékra tettem x-et, de ezután arra jutottam én is, hogy a Jobbik már többé nem önmaga és nincsen jövője.


Vona Gábor az utóbbi idők talán legvitatottabb személye. Tény, hogy követett el hibákat, de tegyük hozzá olyan mértékű és volumenű lejárató kampány indult ellene, ami azelőtt ismeretlen volt(ezt már több Vonás kérdésben is kifejtettem amúgy). Vona valóban eltaktikázta magát és sggre esett két szék között. Valamint én hiszek benne, hogy valóban változtak a politikai nézetei és nem csak érdekből történt a néppártosodás, de ezesetben sokkal értelmesebb lett volna neki lemondani, ha már többé nem tud azonosulni pártja nézeteivel. Az, hogy megpróbálja a maga képére formálni a teljes pártot nonszensz, attól még, hogy az ő nézetei változtak a társai maradtak ahol voltak.


Szerintem a jelenlegi szerepkörében Vona teljesen jól müködik. Politikai elemzései érdekesek és elgondolkodtatóak, de én sem támogatom, hogy visszatérjen a politikába.

2021. febr. 21. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

"Politikai elemzései érdekesek és elgondolkodtatóak"

Ezt a csalódottságom ellenére sem vitatom el tőle. Értelmes embernek tartottam, értelmes ember is maradt, ez nem vész csak úgy el. :)

2021. febr. 21. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!