Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a konzultációban megszavazz...

Ha a konzultációban megszavazzák, akkor tenyleg oltottak se mehetnek étterembe stb?

Figyelt kérdés
Ez ilyen ha megdoglott a tehenem, akkor dogoljon meg a szomszede is effektus? Tenyleg van aki arra szavaz, hogy inkabb senki minthogy csak az oltottak?

2021. márc. 8. 23:44
1 2 3 4
 11/40 anonim ***** válasza:
24%

Hát NE tegyünk egyenlőség jelet egy komoly pandémia esetén azok közé, akik be vannak oltva, meg azok közé, akik nincsenek.

Éppen a balliberális hülyegyereknek kell elmagyarázni, HOGY meg volt a joga eldönteni, hogy beoltatja magát, vagy sem. Szerintem is ez egyéni döntés kell legyen. DE, ha valaki nem oltatja be magát, akkor a társadalmi többségnek meg ugyanúgy joga van úgy dönteni, ahogy. Én úgy gondolom, hogy nem szabad egyenlően kezelni a beoltottakat és aki direkt nem oltatja be magát...

2021. márc. 9. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/40 anonim ***** válasza:
31%

Az hogy csak az oltottak mehetnek tömegrendezvényre nem egyenlő faji, vagy vallási diszkriminációval.

Nyílván szürni kell.

2021. márc. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 anonim ***** válasza:
28%

Étterembe egy normális ember évente kétszer jár max.......

Aki jól pénzelt,és nem tud ,vagy lusta főzni,na azok járnak minden nap max......

Nem értem ezt a stílust,amikor lehetne menni,,ááá ne menjünk be kajálni mert drága,,meg ki tudja milyen a kaja...

Most hogy nincs nyitva,most meg mindenki hirtelen ott akar zabálni...

2021. márc. 9. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 anonim ***** válasza:
73%
#11 Annyira komoly az a pandémia, hogy ha a világ sajtó innentől kezdve elhallgattatná a napi esetszámokat fel sem tűnne, hogy járvány van.
2021. márc. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 anonim ***** válasza:
26%

14# attól hogy elhallgatnánk, még van, sőt, az lenne a legnagyobb hiba.

Nézd, nekem van jóbarátom, aki covid osztályon van... inkább ne tudd meg, hogy milyen a VALÓSÁG. Akik tagadják a pandémiát, meg a vírust, azokat beküldeném oda 1-2 napra... utána könyörögnének az oltásért...

2021. márc. 9. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/40 anonim ***** válasza:
61%

#13 kocsmába azért naponta jár a nép XD


Viccet félretéve tök mindegy évente hányszor jár az étterembe, ha szegények csődbe mennek, pont ezért kéne legalább a beoltottakat beengedni

2021. márc. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
63%

MüllerCili bemondja az interjúban, hogy ha valakinek valaha volt egy pozitiv pcr tesztje, azt akkor is kovid halottnak fogjuk számolni, ha átmegy rajta a busz. (nem pont ilyen szavakkal de ez a lényege). Belinkelem a videót ha nem hiszel nekem. Két külön interjúban is elmondja. Nyilvánosan bevallja, hogy mesterségesen fel vannak torzítva a kovid halálozási számok. Tehát nem is annyian hallnak meg mint valójában, ergó nincs pandémia.

Ha nincs pandémia akkor mire föl szurassam magam egy olyan termékkel ami NEM lett a hagyományos módon engedélyeztetve. Egyik gyártó terméke sem kapott "approval"-t, csakis "emergency use authorization"-t.


Mi a különbség a kettő között? Approval-t az kap, amit évekig teszteltek és végül biztonságosnak ítélték.

Emergency use termék pedig éppen most van tesztelve... máson... mert én be nem adatom.


#15-ös, nekem is van ápoló ismerősöm (XVI ker.), őszerinte pedig fel van fújva az egész mint a lufi... most akkor kinek hiszünk, mert szerintem se te, se én nem fogunk egyik osztályra se egyhamar bejutni, hogy saját szemünkkel lássuk :(

2021. márc. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
17%

"Aki szerint a diszkrimináció elfogadott az egy suttyó kommunista paraszt. Az ilyeneket el kellene exportáltatni Dél-Koreaba de kizárólag marhavagonban."


Na, megszólalt a liberális értelmiségi.

Tehát az, aki felfogja azt a tényt, hogy a kormányzati döntések szerte a világon nem minden esetben a társadalom egészére érvényesek, az egy "suttyó kommunista paraszt".

A probléma megoldásra pedig a híres demokrata, Joszif Visszarionovics Sztálin módszerét javaslod. Ő mondta, hogy a "magyar kérdés vagonkérdés".

2021. márc. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
30%

#17!


A valóság ezzel szemben az, hogy tavaly tavasszal, amikor éppen azzal vádolta az ellenzék a kormányt, hogy eltitkolják a valós számokat, csak azt regisztrálják covid-halottnak, aki közvetlenül a vírus miatt hal meg, akkor válaszolták, hogy minden elhunyt covid fertőzöttet covid-halottnak tekintenek.

Ekkor jött az ellenzéki fordulat, és másnaptól azzal vádolták a kormányt, hogy azt a covid fertőzöttet is covid-halottnak tekintik, akit elüt a busz. Cilike ezt a marhaságot cáfolta. Lehet, hogy van olyan video, amelyiken belezavarodott, de teljesen egyértelmű, hogy az ellenzéki blöfföt ő cáfolta, többször is.


Eltelt már lassan 1.5 a járvány kirobbanása óta. Persze lehet várni még 3 évet, de akkor nem lesz kinek beadni az oltást.


Az elmúlt fél évben napi szinten jártam kórházba. Fél év is láttam, hogy behoznak ferőzöttet. Folyamatosan alakították át a kórházat, egyre nagyobb részt foglaltak el a COVID-dal kapcsolatos dolgok.

2021. márc. 9. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
75%

Befolyásolni nem tudom, hogy mit fognak eredményként közölni: hogyan szavazott a többség ebben a kérdésben? Én nem is töltöttem ki, nem is fogom. (Lehet, hogy szégyellnem kéne, de ha közölnek eredményt, abban sem leszek biztos, hogy tényleg úgy történtek a szavazások.)


Esedékes, hogy hamarosan megkapjam a 2. oltást, így a hatályos jogszabály szerint utána 8 napon belül automatikusan meg kell kapnom a védettségi igazolványt.

Eldöntöttem, hogy ha adnak is hozzá megkülönböztető előjogokat, eggyel sem fogok élni; az igazságérzetem alapján ennyit tudok tenni.

Alapvetően igazságtalan, hogy például a velem egyidőben regisztráló menyem és fiam csak ki tudja mikor fogják megkapni az oltást; nem rajtuk múlik. Továbbá, hogy adott betegségben és állapotban levőknek nem javallott, meg sem kaphatják.


(Ráadásul, ki tudja, hogy úgy lesz-e, ahogy várom? Bár, írtam, hogy hamarosan esedékes a 2. oltás - legalábbis a jelenleg érvényes oltási terv szerint -, az EESZT rendszerben egy héttel későbbi 2. oltási időpont szerepel nálam. És hogy még bizonytalanabb legyek, tegnap kaptam egy levelet a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelőtől - bár regisztrációnál azt jelöltem be, hogy nem kívánok kapcsolatot tartani -, amiben tájékoztatnak, hogy az oltási program új szakaszába lépett, és hogy a korcsoportom alapján húsvétig sorra kerülök, majd a háziorvosomtól kapok értesítést. A gond csak az, hogy már február 26-án megkaptam az 1. oltást, előző napon a háziorvos hívott éppen a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelőtől kapott lista alapján, és adta be. Délelőtt kaptam az oltást, aznap délután néztem az EESZT-ben, már szerepelt. A borítékon levő dátum szerint 6 nappal később, 2021. március 4-én adták postára a tájékoztatót, hogy majd húsvétig sorra kerülök. Ennek a személyes tapasztalatnak a birtokában, aztán az elmúlt hétvégi soktízezres oltási adatmizéria ismeretében, már erősek a kétségeim, hogy mikor kapok 2. oltást? Sikerül-e valahogy kideríteniük, hogy hol tartok az oltással, és akkor, ha minden bizonytalanság ellenére belátható időn belül megkapom a 2. oltást, tényleg képesek lesznek-e kiküldeni védettségi igazolványt? És ha minden igen, akkor az én adataim lesznek-e rajta? Úgyhogy, egyáltalán nem biztos, hogy önként lemondhatok az esetleges előjogokról, mert lehet, hogy nem is lesz rá alapom.)

2021. márc. 9. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!