Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha a konzultációban megszavazz...

Ha a konzultációban megszavazzák, akkor tenyleg oltottak se mehetnek étterembe stb?

Figyelt kérdés
Ez ilyen ha megdoglott a tehenem, akkor dogoljon meg a szomszede is effektus? Tenyleg van aki arra szavaz, hogy inkabb senki minthogy csak az oltottak?

2021. márc. 8. 23:44
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
5%

"Alapvetően igazságtalan, hogy például a velem egyidőben regisztráló menyem és fiam csak ki tudja mikor fogják megkapni az oltást; nem rajtuk múlik."


A logikai bukfenc ott van, hogy soha nem mondták azt, hogy a jelentkezési sorrendben fogják adni az oltásokat.


Igazságtalan az, ha a rászorulóbb kapja előbb az oltást?

Igazságos lenne, ha a fiad hamarabb kapna, mint te, mert ő gyorsabb volt, miközben te vagy a veszélyeztetettebb?


Ha megkapom az oltást, akkor biztosan élni fogok a lehetőséggel, mert úgy tudok segíteni a vállalkozókon.

2021. márc. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
80%
Szeptemberben szülök, szóval ennek okán jó darabig nem kaphatom meg egyik típusú oltást sem (nem beszélve utána a szoptatásról). Szóval kicsit igazságtalannak tartanám, ha emiatt még jó sokáig nem ehetnék meg egy jó süteményt egy cukrászdában, vagy nem ehetnék egy jót valamelyik rég bezárt étteremben... Ha már nyitásról beszélünk, nyissanak mindent rendesen, mehessen aki akar.
2021. márc. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 A kérdező kommentje:
Azért elég szomorú gondolkozásmód. Okés, hogy nem tehet róla valaki, ha még nem kapott oltást, de attól hogy neki emaitt rossz, miért legyen a másiknak is rossz?
2021. márc. 9. 15:32
 24/40 anonim ***** válasza:
83%

A legújabb infók szerint az oltott személy amellett, hogy ő maga nem betegszik meg terjesztheti a fertőzést, mint vírusgazda. Akkor a fertőzés továbbadás szempontjából ő sem különbözik a nem oltottaktól.


A másik, ha az oltottak meg vannak győződve az oldás védelmező hatásáról, akkor meg minek izgulnak a nem oltottakkal kapcsolatban, hiszen rájuk nézve nem jelenthetnek veszélyt?

Ha elfogadjuk az oltás pártiak indokait (félelem a betegséggel szemben), akkor fogadjuk már el az oltást elutasítók indokait is (félelem a nem kellő alapossággal tesztelt, hamarjában összetákolt vakcinák rövid- és hosszútávú mellékhatásaival szemben)

Mindkető csak valamilyen vélelmezésre alapoz, egyik tábor sem tudja hitelt érdemlően igazolni az igazát. Kvázi olyan ez, mint a hit kérdése. Arról viszont az az elfogadott álláspont, hogy tiszteletben kell tartani a másik ember másként gondolkodását.

2021. márc. 9. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem félreértettél... Nem azt mondtam, hogy ha én nem mehetek, akkor más se menjen, hanem azt, hogy ha már nyitás lesz, nyissunk mindenkinek. Mindamellett az is elég szomorú, hogy egyáltalán felmerül, hogy emiatt megkülönböztessenek bárkit egy önkéntes oltás kapcsán, mindezt úgy, hogy nem lehet garantálni, hogy aki kéri azonnal megkapja.
2021. márc. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:
22: igen, így igazságtalan is lenne, de nem arrol van szo hogy aki nincs beoltatva az nem mehet, hanem alapbol senki nem mehet a jarvany vegeig, viszont az oltottak mehetnenek. A ketto azert mas ha belegondolsz.
2021. márc. 9. 19:35
 27/40 A kérdező kommentje:
25: viszont igy az a teljes nyitas csak kesobb tud bekovetkezni mint a reszleges. Ha nem engedjuk az oltottakat sem, attol meg a nem oltottak se fognak elobb menni barhova. Erted mire gondolok?
2021. márc. 9. 19:37
 28/40 feketehun válasza:
48%

Szerintem a lényeges kérdés az, hogy mikor jön el az idő, amikor mindenki hozzáférhet az oltáshoz, aki igényt tart rá. Ameddig ez nem következik be, addig én elfogadhatatlannak tartom azt, hogy előjogokat biztosítsunk az oltottaknak. Ez nem csak járványügyi, hanem emberi jogi kérdés is.


Addig, amíg vannak olyan emberek, akik oltakozni szeretnének, de a kapacitáshiány miatt ezt nem tehetik meg, addig velük szemben példátlan mértékű diszkriminació, egyenesen jogfosztás volna, ha rájuk továbbra is érvényes lenne minden korlátozó intézkedés, miközben az oltottakra nem.


Ráadásul jellemzően a fiatal generációk azok, akik az idősebbek védelme érdekében majd csak valamikor a távoli jövőben oltakozhatnak. Azok a fiatal generációk, akik mellesleg dolgoznak, gyereket nevelnek, adót fizetnek, és tulajdonképpen fizetik azoknak az idős, már inaktív emberek beoltását (és a nyugdíjukat), akik közül most sokan azt követelik, hogy az oltatlan fiatalokat másodrendű állampolgárokká silányítsuk.


Ha lesz elegendő oltás mindenkinek, aki igényli, akkor szerintem már vitaképes az a kérdés, hogy az oltást explicit visszautasíto emberek helyzete milyen legyen. Ez viszont még a tavlo jövő zenéje.

2021. márc. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 A kérdező kommentje:
Illetve ebben az esetben a 48 oranal nem regebbi pcr tesztnek is ott kene lenni lehetosegkent a nem oltottak szamara, a jelenlegi ar toredekeert.
2021. márc. 9. 19:49
 30/40 anonim ***** válasza:

Én ma kaptam postán védettséget okozó plasztik kártyát. Május 23-ig érvényes, de utána néztem és semmilyen különféle jogokkal nem jár viszont nem is várom el.


Minek járjon? Mi értelme lenne egyedül kimenni 8 után ha nincs akit elhívhatnék?

2021. márc. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!