Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A diákok azért vannak ennyire...

A diákok azért vannak ennyire felháborodva az iskolakezdésen, mert az elmúlt 1 év után már nem tudnak a szokásosnál 2 órával később kelni, Netflixezni "órák" alatt, összepuskázni a jegyeket és gyakorlatilag átlustulni az egész tanévet?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 7. 22:10
1 2 3 4 5
 21/44 anonim ***** válasza:
86%

Te nyilván rendesen jártál iskolába kérdező, de szerintem -és a válaszokból látva- a többség szégyenkezik helyetted.

A hozzászólásaid egy állam által fizetett gerinctelen netes trollt feltételeznek személyedben.

2021. ápr. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/44 anonim ***** válasza:
100%

Ti is megfigyeltétek már, hogy ebben az országban van egy diákgyűlölő réteg? Az a közös jellemzőjük, hogy ha bármilyen diákokat érintő ügyről van szó akkor azonnal előbújnak és ugyanazokat a témákat fröcsögik:

-ezekamaidiákonemakarnaktanulni

-bezzegaamiidőnkben

-adiákokcsakneszóljanakbelesemmibe

-másoknaksokkalnehezebbkussoljatok

2021. ápr. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/44 A kérdező kommentje:

Ugyanakkor a diákok közt jellemző a:


-Tizenévesenmindentjobbantudokésmindenkimáshülye

-Nekemalegnehezebbmindenévben

-Nekemjogaimvannakkötelességmásodlagos

2021. ápr. 8. 10:16
 24/44 anonim ***** válasza:
100%

"Gyerekek, MINDENKI járt iskolába."

Aha, csak nem heti 40+ órában, plusz magántanár. Tavaly érettségiztem basszus, ne nekem akard már megmagyarázni, milyen ma gimnazistának lenni. De hadd tegyem már fel a kérdést, hogy neked annak idején hány órád volt egy nap, kedves kérdező? Hány órára értél haza az iskolából? Igazán érdekelne.

"Influenzaszezonban mégrosszabb volt a helyzet"

Igen, csak ha a cukorbeteg édesapámra hazahozom a influenzát, nem fog belehalni, de ez a koronavírus esetén ez egyáltalán nem biztos. Harmincas éveiben járó emberek fekszenek bent lélegeztetőgépen, kedves kérdező.

"Itt egyszerűen elkényelmesedésről, lustaságról van szó."

Hogyne... képzeld, mennyire elkényelmesedett abban, hogy kb. korona óta egyedül kell feldolgoznia minden tantárgyból minden tananyagot, mert nincs tanári jelenlét, csak közvetetten. De ez még nem elég, magára az érettségire is így kell felkészüljön, mert nincs más lehetősége rá. Gondolj bele, mennyire elkényelmesedett abban, hogy nem tud normálisan nyelvet tanulni pl. mert ugye levelezgetve nem lehet nyelvet tanítani.

"A hátsótok fényesre van nyalva, annyi mindent megkaptok, amit korábban nem kaptak meg az emberek."

Sorold már fel kérlek, hogy mit kapnak azon kívül, hogy a kutya sem hallgatja meg őket. Sorold fel, kérdező, ne csak a szád járjon, ne csak hőbörögjél, hanem konkrétumokban is tedd egyértelművé, mivel van "fényesre nyalva a hátsójuk", ha már annyira nincs jobb dolgod, csak a diákokba beleszállni.

2021. ápr. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/44 A kérdező kommentje:
Én mindenesetre teljes mértékben támogatom az iskolanyitást, a kormány ismét jó döntést hozott. Amúgy is a mai diákokra ráférne egy kis gatyábarázás, mert borzalmas, mennyire ellustultak, elszemtelenedtek és a tiszteletlenség is az egeket verdesi. Kár, hogy az egyetlen büntetési módszer a beírás, egy körmös kicsit többre tudott tanítani.
2021. ápr. 8. 10:42
 26/44 anonim ***** válasza:
100%

Támogassad az iskolanyitást, a kutya sem kérdezte. Ellenben én tettem fel neked kérdést, de úgy látszik, annyira régen voltál diák, hogy már igencsak elkopott a szövegértési képességed is.

Megkérdeztem, neked hány órad volt naponta, éd hogy hány órára értél haza az iskolából.

Megkértelek, hogy sorold már fel, mivel van "fényesre nyalva a hátsójuk".

Lennél olyan szíves válaszolni, vagy nem vagy képes megérteni két mondatot sem?

2021. ápr. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/44 anonim ***** válasza:
100%

Még ha nem is hiszel semmiben kérdező, egy érvet nem tudsz félresöpörni:


Egy diák köhög kettőt és másnapra a teljes osztály hatósági karanténba kerülhet és nem mehetnek érettségizni. Senkit sem érdekel a véleményed, hogy veszélyes-e a vírus, vagy hogy ki lusta meg ki nem, a hatályos jogszabályok szerint nem mehetnek. 2 hét jelenléti oktatás egy teljes év online oktatás után egyedül arra jó, hogy néhány diák ne mehessen érettségizni. Nem azért, mert hú de beteg, vagy mert rettegjünk otthon, hanem azért, mert törvényileg el lesz tiltva. Ez így megvan? Attól félnek, hogy érettségi nélkül nem lehet továbbtanulni. Aki lustult otthon, az majd szépen rossz jegyet kap, megbukik, nem veszik fel.


Ha én lennék érettségiző, akkor nem mennék be. Szereznék igazolást, kimeríteném a igazolatlan óra keretem, bármi, de tudod ki kockáztatna meg egy év csúszást.

2021. ápr. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/44 A kérdező kommentje:
Ebben az esetben pedig megérdemelnéd a kirúgást, családi pótlék elvételt, stb., mivel iskolába járni KÖTELEZŐ és a lakosság már majdnem 30%-a be van oltva.
2021. ápr. 8. 10:58
 29/44 A kérdező kommentje:
Szerencsére Gulyás Gergely Úr a mai sajtótájékoztatón egyértelműen kijelentette, hogy az első oltást követően is már 80%-os a védettség, úgyhogy nincs ok az aggodalomra. Ennyit erről.
2021. ápr. 8. 11:11
 30/44 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, feltettem 2 kérdést. Vagy az van, hogy kínos válaszolni, vagy az, hogy nem vagy képes megérteni 2 mondatot.
2021. ápr. 8. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!