Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A diákok azért vannak ennyire...

A diákok azért vannak ennyire felháborodva az iskolakezdésen, mert az elmúlt 1 év után már nem tudnak a szokásosnál 2 órával később kelni, Netflixezni "órák" alatt, összepuskázni a jegyeket és gyakorlatilag átlustulni az egész tanévet?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 7. 22:10
1 2 3 4 5
 41/44 anonim válasza:
88%

Ennyi ideje nem megyűnk egy plusz minusz pár hét már pont nem számít. Pont olyan mintha most kimaradt volna nekünk 1,5 tanév. Semmit nem tudunk belőle és nem azért mert nem akarunk. Most vissza megyünk először is felesleges mert erettsegi szünet és minden egyeb van ilyenkor . Másodszor meg tök jó lenne hogy mi megyünk iskolaba, a például vendéglátásban dolgozó szülők meg nem dolgoznak még mindig, de mi vigyük az ilyen olyan pént , fizessük ezt azt. Ezen kívül a bejárást, jó pár ezer forint a bérlet pénz és ez az utolsó forintokból nem a legjobb. Mit fizessen a szülö az utolsó forintjaibol? Bérletpénz, osztalypénzt stb. vagy a rezsit?Nem mindenhol de azert nagyon sok iskolában így van. Kérem a kérdező gondolja át újra a feltett kérdést. Lehet páran azért nem akarnak menni mert jajj fel kell kelni meg hogy fog sorozatot nézni, de tessék azokra is gondolni akik a szolgáltatás olyan területén dolgoztak ahol már több mint 1 éve korlátozásokkal alig lehet pént keresni, illetve fél éve már semmilyen pénzforrás nincs és már adják el amit lehet.

Válaszoló: Vendéglátós szülők gyereke

További szép napot!

2021. ápr. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 anonim ***** válasza:
100%
A kedves kérdezőnek sem ártott bolna egy kicsit több iskola.
2021. ápr. 10. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/44 anonim válasza:
100%

Kíváncsi lennék a kedves kérdező életkorára :)


Én személy szerint azért nem akarok visszamenni az iskolába, mert elfáradtam. Túl vagyunk terhelve, ráadásul nekem a szüleim is hajtanak... Jó tanuló vagyok, a tantárgyaim 90%-a ötös.

Itthon nem lustulok, 10:00-18:00-ig a gép előtt ülök és csinálom a feladataimat. (Hétvégén is)

Nincsen Netflixem, HBO-m, de még videojátékaim sem.

Az online oktatás alatt egy csomó tananyag felgyűlt, és már az ígért ápr.19-i nyitás előtt másfél héttel fenyegettek a tanárok a dolgozatokkal, 20-án 3 témazárót írtunk volna, és ha azt akarom hogy jól sikerüljön (márpedig muszáj lenne, fent leírtam miért) akkor tanulnom kell, sokat, nagyon sokat, és ezt nem bírnám.

Mellette bármilyen meglepő van magánéletem ennyi idősen, és vannak benne problémák, azok is lehúzzák alapból az összes motivációmat.

Másrészt mivel mostanában nagyon el vagyok fáradva, mint lelki egészségileg, mint agyilag a tanulás miatt, több alvást igénylek, és kedvezőbb 8:00-kor felkelnem, mint 5:30-kor hogy beérjek.

Most lehet mondani, hogy

"Chh, tini hiszti"

"Ennyi idősen milyen problémáid vannak, nehéz a gyereknevelés, vagy mi?"

"Még ez a könnyű része az iskolának"

De nem, ez nem egy sima hiszti. Ténylegesen le vagyunk terhelve.

Akkor ez volt tanulás szempontból, hogy miért ellenzem a jelenléti oktatást.

Viszont emellett én tényleg nem akarom elkapni a vírust, hiszem már egyszer benne voltam, és nagyon rosszul voltam, nagyon levert a láz, a köhögés, nem éreztem ízeket, szagokat, borzalmasan éreztem magam, és felforgatta az életemet egy kicsit.

(A 40 fokos lázammal is tanultam :/)


Akik viszont tényleg ellustulják ezt az egészet, és lazán veszik, meg csak Netflixezgetnek, azok magukra vessenek. Nekem tiszta a lelkiismeretem.


Üdv: Egy általános iskolás hetedik osztályos

2021. ápr. 26. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező jó példa a tipikus boomerre. Fogalma sincsen a mai világról, előadja az, álszent, képmutató felnőttet, hogy jaj "ezek a mai fijatalok mán sokkal rosszabbak".


Gondolom még véletlenül sem hallott olyan emberről aki home officet kihasználva - mert tudok erre példát - netflixezett a laptopon. Senki az égvilágon nem nézte hogy ezt csínálja.


A magyar iskolarendszer egy múltban ragadt, szelektív rendszer. Ugyanannyira terhel a rendszer egy 14 éves diákot, mint egy 31 éves felnőtt embert a munkamennyiségben. Semmibe véve az életkori sajátosságokat.

2021. nov. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!