Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A diákok azért vannak ennyire...

A diákok azért vannak ennyire felháborodva az iskolakezdésen, mert az elmúlt 1 év után már nem tudnak a szokásosnál 2 órával később kelni, Netflixezni "órák" alatt, összepuskázni a jegyeket és gyakorlatilag átlustulni az egész tanévet?

Figyelt kérdés
2021. ápr. 7. 22:10
1 2 3 4 5
 31/44 A kérdező kommentje:

Miért, ki vagy te, hogy kérdezgess?


8-tól 4-ig voltam iskolában

Fényesre nyalva a fenenagy jogaitokkal van, az internet adta előnyökkel, a technológiával, a sok-sok túlságosan liberális jogszabállyal, ami nem védi a tanárokat a megátalkodott fajtátoktól, ingyenes étkeztetés, ingyenes tankönyv, 30-féle családtámogatási kedvezmény amiből ti is közvetlen részesültök, stb.

2021. ápr. 8. 11:26
 32/44 anonim ***** válasza:
85%

"Miért, ki vagy te, hogy kérdezgess?"

Mert ki vagy te, hogy nem lehet tőled kérdezni? Ki vagy te, hogy úgy kritizálsz és jársz le földporáig több tízezer diákot, hogy egy nyomorult percet nem töltöttél ebben a csudajó rendszerben? Hogy jössz te ahhoz, hogy a begyöpösödött nézeteiddel meg az elkeseredettségeddel emberek tízezreit sértegesd? Te nevezel lustának és elkényelmesedettnek embereket, amikor neked felnőtt ember létedre nincs jobb dolgod, mint beleszállni szerencsétlek tizenéves gyerekekbe.

"8-tól 4-ig voltam iskolában"

Hát nem látszik, már ne is haragudj. Én meg képzeld el, hogy 4 éven keresztül heti x3 jártam haza a 17.00 busszal, mert egy nap MINIMUM 7 órám volt, hetente x2 nyolc is, sőt erre még ráépült 2 tantárgyból a fakultació (tehát volt olyan napom, amikor 10 tanórát nyomtam le zsinórba), erre még ráépült a nyelvvizsgafelkészítő, és még emellett eljártam matekból magántanárhoz. Reggel 6.30-kor indultam, 17.30-ra értem haza. Szószerint virradáskor indultam, sötétedéskor értem haza.

"az internet adta előnyökkel, a technológiával"

Akkor ezek szerint neked is fényesre van nyalva a hátsód, mert bárminek utananézhetsz, ami érdekel. Komolyan a diákok jogának nevezed az internetet? Ezt komolyan gondolod?

"a sok-sok túlságosan liberális jogszabállyal, ami nem védi a tanárokat a megátalkodott fajtátoktól"

Sorolj már fel kérlek csak 5 db olyan jogszabályt, ami a diákot védi a tanárral szemben. Csak 5 darabot sorolj fel abból a "sok-sok" jogszabályból. Csakmert én azt tapasztaltam, hogy ha a diáknak van igaza a tanárral szemben (pl. ugyanazért a pontszámért nekem hármast ad, a másiknak négyest), akkor is a tanárt védik, és neki van igaza, ha fejreáll a diák, akkor is. De várom nagy kíváncsisággal azokat a híres jogszabályokat!

"ingyenes étkeztetés, ingyenes tankönyv"

Innen is látszik, hogy lövésed sincs, miről beszélsz. Az olyan iskolákban, ahol egyáltalán biztosítanak étkeztetest, csak az igazoltan hátrányos helyzetű diákokat mentik fel a fizetés alól, az összes többinek fizetnie kell. Ugyanez van a tankönyveknél is, bár igaz, ott már úgy tudom, vezettek be valamilyen kedvezményt.

"30-féle családtámogatási kedvezmény amiből ti is közvetlen részesültök, stb."

Most a CSOK-ra gondolsz, vagy mi?😂 Vagy a családi pótlékra? Milyen családtámogatásról beszélsz?

2021. ápr. 8. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim válasza:
88%

Skacok szerintem nincs értelme ezzel az emberrel vitatkozni. Ez egy fideszes. És nem is ez a baj. A baj az, hogy egy birka, aki valószínű a nyugdíjas korában van, és rászabadult az internetre.


Elnézést hölgyem/uram, hogy így beszélek magáról, de értelmes érvek nélkül, kb. nulla utánajárással fogalmazott meg vádakat rólunk. Én és többen is leírtuk a véleményünket, és hogy mik a problémák, de ha maga nem képes felfogni a fejével, akkor az a maga problémája.

2021. ápr. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 A kérdező kommentje:
A balliberális érzékeny felfogású emberek számára a "fideszes" talán egy szitokszó, ellenben a fidesznek köszönhettek rengeteg sokmindent, beleértve a szüleiteket, úgyhogy fületek-farkatok be kellene húzni és hagyni az okosakat végezni a dolgaikat. Sok tizenéves akarta megváltani a világot, egyikőtök sem az.
2021. ápr. 8. 15:06
 35/44 A kérdező kommentje:
Azt azért hozzátenném, hogy a fair az lenne, ha az egész év meg lenne jelenléti oktatásban ismételve, tekintve hogy 1 teljes tanévnyi ajándékot kaptatok. Ez lenne az egyetlen olyan lehetséges elképzelés arra, hogy akkor már ne menjetek be ebben a tanévben iskolába.
2021. ápr. 8. 15:09
 36/44 anonim ***** válasza:
12%

Pontosan ezért kell alapítványi kézbe adni az egyetemeket és a főiskolákat, és szigorú szabályok közé kényszeríteni a diákokat!

A következő ciklusban erre is gondja lesz a kormányunknak!

2021. ápr. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
58%

#35


Hát köszi:D


Gyakorlatilag egy évet ki dobnék az ablakon..

Azzal a +1 hónap szünettel mire mennék?:D

2021. ápr. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Ki vagy te bro?

Wehrmacht-tisztnek hiszed magad a moszkvai csatában?? Vagy komisszárnak 56-ból?

Várj, tes! Te konteós vagy, gődényista!

2021. ápr. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim válasza:
88%

Nem. Nem azért nem akarnak visszamenni. Akármilyen nagy csoda is a "fideszes" agyadnak.


A gyerekek nagyrészének a szülei a veszélyeztetett korosztályba tartoznak és rohadtul nem kapnak még oltást.


A felkészülésről meg annyit, hogy egy emelt szintű érettségire baromira nem könnyű egyedül felkészülni, főleg ha még a tanárok is magasról tesznek a diakra. Végzős vagyok. Alig kapunk bármiből segítséget... Azoknak az embereknek akik otthon ülnek és még csak a közelükben sincs érettségiző diák, nagyon könnyen tudnak pampogni otthon a fotelből arról, hogy mit hogyan kéne csinálni a diákoknak. Meg hasonlítgatják az egyetemistákhoz. Ez KÖZÉPISKOLA. Teljesen más a kettő. És nagyon sokan tovább akarnak menni egyetemre, és nem mindegy hogy éppen csak átesik az érettségin 25%-kal, vagy 85-90% körül teljesít. És ezt az eredményt LEHETETLEN egyedül elérni

2021. ápr. 8. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ne sunnyogjál, hanem sorold szépen fel azokat a jogszabályokat, amik a diákokat védik a tanárral szemben. Tudom, hogy megsértődsz érte, ha valaki kérdez, de elvárom, hogy ne a levegőbe beszélj, hanem támaszd is alá.

"1 teljes tanévnyi ajándékot kaptatok"

Milyen teljes évnyi ajándékról beszélsz? Az neked ajándék, hogy otthon küszködsz tanári segítség nélkül?? Ez te úgy nevezed, hogy ajándék? Orvos látott már?

2021. ápr. 8. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!