Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akkor a mutánsoknak elég még...

Akkor a mutánsoknak elég még egy adag oltás? A politikusoknak nem kell lezárni többé?

Figyelt kérdés

Olvastam politikai oldalakon egy olyan hírt, melyben a Pfizer cég igazgatója azt nyilatkozta, hogy őszre szabadok leszünk. Még egy oltást (3x kell ezzel együtt) benyomni az embereknek és ezzel elérjük, hogy vége a járványnak. Mivel sok álhírt, oltásellenes híreket írnak politikai médiumokban ezért kérdezem itt, hogy most ezt jól értem-e?


Tehát megjelentek olyan mutánsok, amikről eddig azt hittük hatástalanak a vakcinák és a PCR-es tesztes sem mutassák ki magát az új mutáns vírust.Viszont most ezek szerint elég még egy oltás még az embereknek és védettek lesznek? Nem kell több lezárás többé?


Nem tudom, hogy jól értem-e a logikát. Azt mondják, hogy egy oltás 75%-ra véd meg. A második után két héttel leszel 95%-os a Pfizernél. Ebből az következik, hogy az oltások darabszámával növekedik a védettség. Ebből a logikából számolta ki a Pfizer, hogy ha egy újabb nagyon erős mutáns jött ki afrikában, akkor még egyet talán két-három ugyanolyan oltás kell még egy embernek és védett lesz minden mutáns ellen?


Akkor ha jól értem, minél több oltást kap az ember annál védettebb lesz mindenféle mutációktól? Nem tudom csak kérdezem, mert ez egy friss nyilatkozat. Az afrikai rezisztens mutáns híre meg már egy hónapos?



2021. ápr. 16. 19:41
1 2 3 4 5 6
 31/57 anonim ***** válasza:
0%
Hamarosan újra egész napos kijárási tilalmat fognak bevezetni a teljes EU-ban, amit soha nem fognak feloldani. Az lesz a történelem legnagyobb diktatúrája.
2021. ápr. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/57 anonim ***** válasza:
91%

Újra? Hát mikor volt utoljára?

Ha nem oldják fel soha, meg teljes kijárási tilalom, az nem gondolod, hogy teljesen tönkre fogja tenni a gazdaságot, és megszívja a döntéshozó elit is?

2021. ápr. 17. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/57 anonim ***** válasza:
0%

Ha nem emlékeznél, tavaly tavasszal kijárási tilalom volt a legtöbb európai országban, Magyarországon is. Ne gyere azzal, hogy kijárási korlátozás volt, mert az csak egy eufemizmus volt, hogy jobban bevegye az emberek gyomra.

A teljes gazdaságot ez nem fogja tönkretenni, hiszen dolgozni ugyanúgy el lehet majd járni, csak a kisvállalkozásokat, az pedig éppen a másodlagos cél a vírushisztivel. A döntéshozó elit semmiképpen nem fogja megszívni, legfeljebb egyik pártjuk helyett a másikat választja meg a sok birka - már ha lesznek még egyáltalán választások.

2021. ápr. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/57 anonim ***** válasza:
93%

A kijárási korlátozás egy vicc volt, nem eufemizmus. Leszarta mindenki, a hatóságok is, volt pár tobzódó fiatal, akiket hazazavartak, ennyi.

Én úgy gondolom, hogy ha komolyabb szintet elérünk az oltással, és hatékonyak is, nem lesz szükség további korlátozásokra. Jövő ősszel nem lesznek korlátozások, csak valami minimális hülyeség, pl maszkviselés tömegközlekedésen, boltban, de még az sem valószínű.

De tisztázzuk, neked mik az elképzeléseid a jövőre vonatkozóan, miket fognak bevezetni? Mikortól lesz a teljes egésznapos kijárási tilalom az EU-n belül? Aztán majd visszatérünk rá. :)

2021. ápr. 17. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/57 anonim ***** válasza:
0%
Már most vannak olyan hírek, hogy a kitalált indiai mutáns, ami ellen nem használnak a meglévő oltások, megjelent Angliában. Véletlenül éppen az egyik legjobban átoltott országban. Majd szép sorban megvárják mindenhol, hogy az emberek beoltassák magukat és a gyógyszergyárak lekaszálják a profitot, és akkor fogják mindenhol bejelenteni, hogy megérkezett az indiai duplamutáns. Erre hivatkozva fogják elrendelni az egész napos kijárási tilalmat.
2021. ápr. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/57 anonim ***** válasza:
100%

Értem. Mondjuk a gyógyszergyáraknak a profitja már pár hónapja megvolt, mert azerződések kötik a kormányokat, hogy a szállított vakcinákért fizessenek. Utána már mindegy, hogy a vakcinát beadják-e.

Ez mikor fog bekövetkezni körülbelül? Már nyár elején elkezdik, vagy majd csak év vége felé?

2021. ápr. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/57 anonim ***** válasza:
0%
Éppen ezért nem vártak Angliában sem addig, amíg mindenki megkapja az oltást. Mivel Magyarország is több vakcinát lehívott már, mint amennyivel át lehet oltani a teljes lakosságot, nem adok többet 1-2 hétnél, mire kitalálják, hogy itt van az indiai mutáns. Még 1-2 héttel utána pedig jön az egész napos kijárási tilalom.
2021. ápr. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/57 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm a választ. Akkor majd térjünk vissza rá másfél hónap múlva.
2021. ápr. 17. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/57 anonim ***** válasza:
Ki ismétli az influenza-oltást? Én nem ismétlem...
2021. ápr. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/57 anonim ***** válasza:
100%
16:19: például nagyapám minden évben beadatja.
2021. ápr. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!