Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akkor a mutánsoknak elég még...

Akkor a mutánsoknak elég még egy adag oltás? A politikusoknak nem kell lezárni többé?

Figyelt kérdés

Olvastam politikai oldalakon egy olyan hírt, melyben a Pfizer cég igazgatója azt nyilatkozta, hogy őszre szabadok leszünk. Még egy oltást (3x kell ezzel együtt) benyomni az embereknek és ezzel elérjük, hogy vége a járványnak. Mivel sok álhírt, oltásellenes híreket írnak politikai médiumokban ezért kérdezem itt, hogy most ezt jól értem-e?


Tehát megjelentek olyan mutánsok, amikről eddig azt hittük hatástalanak a vakcinák és a PCR-es tesztes sem mutassák ki magát az új mutáns vírust.Viszont most ezek szerint elég még egy oltás még az embereknek és védettek lesznek? Nem kell több lezárás többé?


Nem tudom, hogy jól értem-e a logikát. Azt mondják, hogy egy oltás 75%-ra véd meg. A második után két héttel leszel 95%-os a Pfizernél. Ebből az következik, hogy az oltások darabszámával növekedik a védettség. Ebből a logikából számolta ki a Pfizer, hogy ha egy újabb nagyon erős mutáns jött ki afrikában, akkor még egyet talán két-három ugyanolyan oltás kell még egy embernek és védett lesz minden mutáns ellen?


Akkor ha jól értem, minél több oltást kap az ember annál védettebb lesz mindenféle mutációktól? Nem tudom csak kérdezem, mert ez egy friss nyilatkozat. Az afrikai rezisztens mutáns híre meg már egy hónapos?



2021. ápr. 16. 19:41
A kérdező szavazást indított:
Igen. Még 2-3 oltás kell és védettek leszünk végérvényesen
Elég még egy (öszesen 3x oltani egy embert)
A Pfizer elnöke valamit benézett
Az egész Pfizeres nyilatkozat csak politikai nyugalomra intés
Gumicsont
24 szavazat
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
63%

Bourla azt is mondta, nem tartja kizártnak, hogy a koronavírus egyfajta szezonális járvánnyá alakul át, így a védőoltásokat annak megfelelően, évente meg kell ismételni.

[link]

Tehát sosem lesz vége ennek.

2021. ápr. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 A kérdező kommentje:
A logikából az következik, hogy addig kell oltogatni az embereket, akárhányszor csak lehetséges, amíg védett nem lesz a legújabb mutánsokkal szemben. Hiszen a beadott oltások számával rohamosan nő az ellenálló képesség is.
2021. ápr. 16. 19:44
 3/57 A kérdező kommentje:
1 Minden évben 3 oltás mindenkinek?
2021. ápr. 16. 19:44
 4/57 anonim ***** válasza:
41%

19:43: és akkor mi van?

Influenza ellen is évente oltogatni kell.

2021. ápr. 16. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/57 anonim ***** válasza:
81%
Ki fognak találni egy olyan mutációt, amire nem hatnak a mostani vakcinák, hogy a diktatúrát fenn lehessen tartani. Csak arra várnak, hogy az emberek nagy része beoltassa magát, mert azzal hatalmasat kaszálnak a gyógyszergyárak.
2021. ápr. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 anonim ***** válasza:
100%
Nagy kamu az egész😆
2021. ápr. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/57 anonim ***** válasza:
43%

Nem egészen jól érted. A mostani oltás a mostani verzió ellen ad védettséget. De a vírus változik. Egy kicsit módosítani kell az oltáson, hogy az új variáns ellen is védettséget adjon, és újra kell vele oltani. Szerencsére nem végtelen sokszor, mert a vírus mutációs lehetőségei kimerülnek egy idő után.


Az meg tipikus dolog, hogy először pár hét vagy hónap különbséggel több oltást is be kell adni egy betegség ellen, utána pedig évente az emlékeztetőket. A kisgyerekek oltásainál is az elején van egy csomó ismétlés, majd egyre ritkul.

2021. ápr. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 anonim ***** válasza:
90%
Azt csak a veszélyeztetett korosztálynak/csoportnak ajánlották (főleg időseknek krónikus betegeknek), és nem akarták KÖTELEZŐVÉ tenni félévente a Föld teljes lakossága számára, mint ezt. Nagyon jól tudjuk hogy mindenkit be akarnak oltani, tehát a kijelentés MINDENKIRE vonatkozik.. ez nagyon is újdonság, soha ilyennel még nem próbálkoztak a világtörténelemben.
2021. ápr. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/57 anonim ***** válasza:
71%
8-as vagyok. Ezt arra írtam, aki szerint ez nem nagy dolog, mert az influenza elleni oltásokat is rendszeresen ismétlik.
2021. ápr. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
90%
Ismeteljek az anyjuknak az oltast💩Teszteljek patkanyokon ne embereken Jezusom
2021. ápr. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!