Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért tekintenek úgy rám,...

Miért tekintenek úgy rám, oltatlanra, mintha én valami a társadalomra veszélyes ember lennék?

Figyelt kérdés

Mindegy, hogy jobberekről, balosokról vagy éppen modern libsi centristákról beszélünk, mihelyt megtudják, hogy oltatlan vagyok rögtön elkezdik kérdezgetni, hogy mikor oltatom már be magam, oltassam már be stb. Nekem egyenlőre ez még korai lenne, szeretném várni egy kicsit, hogy lássam, mik a következmények, szóval még nem is vagyok gődényista, oltásellenes, vírustagadó majom, tudom hogy létezik vírus, fontos számomra a társadalmi felelősségvállalás, szóval tartom a szabályokat is (maszk, kézmosás, kézfertőtlenítő, távolság), de nem vagyok egy birka, aki vagy a "bölcs" politikusaink vagy a zombimódra való utcára özönlés hatására azonnal oltat. Úgy tekintenek rám, mintha ez valami negatív tulajdonság lenne. Ez már közel áll a bűnbak kereséshez és a diszkriminációhoz is. Szerintem csak hónapok vagy max. egy félév kérdése és kb. karácsonyra vagy 2022 kezdetére jönnek az olyan megjegyzések, hogy: "Mocskos oltatlanok", "Az oltatlanok miatt van minden probléma". Ha valaki oltatott, nem mindegy neki, hogy más nem? Elméletileg már védett. Vagy ennyire nem magabiztos?


Ez lesz az "új normális"? Mi ez az őrület? Ennyire nem élhet senki szabadságban, hogy a társadalom egy része már azt kinézi, aki szabadon szeretné eldönteni, hogy szeretné-e és hogy mikor szeretné, hogy belefecskendezzenek valamit, amiről egészen eddig az emberiség teremtése óta nem hallott?



2021. jún. 10. 17:56
1 2 3 4 5
 11/41 A kérdező kommentje:

#8.

"Nem, de ő elkapni se fogja a vírust, továbbadni se tudja senkinek, és interneten sem fog erről okoskodni."


Sztereotípiagyártás megint megy... Hol írtam, hogy más nem oltakozzon? Én a szabadságban hiszek a kezelések területén, szóval én támogatom, ha valaki be akarja magát oltatni, de én had döntsek a saját életemről és testemről!

2021. jún. 10. 18:19
 12/41 A kérdező kommentje:
*ne oltakozzon
2021. jún. 10. 18:20
 13/41 anonim ***** válasza:
19%

11.

Hát dönts, de akkor meg miért zavar hogy a döntésednek következményei is vannak?

2021. jún. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 A kérdező kommentje:

#13.

Mondhatnám ezt én is sokak manapság imádott kisebbségre, de akkor meg fasiszta lennék...


Mindjárt felveszem a rongyokat, amiket a gulagok rabjai viseltek, úgyis hamarosan már a társadalom már azt is rám kényszeríti, pedig nem is vagyok oltáselles.

2021. jún. 10. 18:30
 15/41 A kérdező kommentje:
Vagy amit a kenyaiak viseltek Kenyában, amikor a nyugatiak irtották őket...
2021. jún. 10. 18:31
 16/41 anonim ***** válasza:
19%

14.

Egy kisebbségi nem igazán dönthet róla hogy minek szülessen, szóval ez így elég baromság lett.

2021. jún. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 A kérdező kommentje:

A történelem háborúi és népirtásai is így kezdődtek:

0. "Szabadság van, minden éljen úgy ahogy akar." *Némi áthallással*

1. "Nincs semmi baj az XY-okkal, mindenki szabadon élhet, de jobb lenne, ha nem úgy vagy olyanként élnének, ahogy!"

2. "Joga van az embereknek tudni, hogy az XY-okhoz tartozik-e a szomszédja!"

3. "Káros dolog a társadalomra az XY, de tűrjük el őket!"

4. "Káros dolog a társadalomra az XY, jelöljük meg őket!"

5. "Káros dolog a társadalom az XY, telepítsük ki őket!"

6. "Károsak az XY-ok, zárjuk őket elkülönített helyekre!"

7. "Károsak az XY-ok, de legalább dolgoztassuk őket!"

8. "A mocskos XY-ok dögöljenek meg, de legalább dolgozzanak közben is!"

9. "A r*hadt, mocskos XY-ok dolgozzanak és fájdalmasan dögöljenek meg!"

Most épp nem nemzetek vagy osztályok háborújára, hanem más csoportok háborújához állunk közel.

2021. jún. 10. 18:41
 18/41 anonim ***** válasza:
17%
16: Arról viszont dönthet, hogy tisztességes, dolgos ember, vagy bűnöző lesz. A legtöbb az utóbbit választja. Innentől kezdve miféle születéskor eldőlő dologról beszélsz?
2021. jún. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
16%

"Innentől kezdve miféle születéskor eldőlő dologról beszélsz?"

Arról, hogy valaki kisebbségi vagy sem.

2021. jún. 10. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
82%
És az mit befolyásol? Csak azért kérdezem, mert ismerek olyan cigányt, aki rendes kétkezi munkával keresi a kenyerét, és mindenki úgy tiszteli mint egy nem kisebbségit. Ellenben ismerek olyat is, aki többet van börtönben mint szabadon. Na őt tényleg mocskos cigánynak szokták nevezni.
2021. jún. 10. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!