Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ellenzékiek szerintetek lesz...

Ellenzékiek szerintetek lesz valaha kormányváltás, ha nagyrészetek szidja a kormánypártiakat mintsem meggyőzné?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy csak leugatjátok/leszidjátok lebirkázzátok őket stb... amikor pont hogy őket kéne meggyőzni és akkor tudnátok a következő választásokkor sikert elérni. Tudom hogy ezt mindkét oldalon fent áll, de ha ti annyira új kormányt akartok, akkor nem lenne jobb meggyőzni egy kormánypártit mintsem leszidni, hogy már csak azért sem az ellenzékre szavazzon? Ez engem tényleg borzalmasan érdekel. És tudom felnőtt ember azt gondol amit akar stb stb, de azért mégis csak.

2021. júl. 22. 11:29
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:
22%
Ilyenek a magyar emberek. Nem szeretik ha mocskolják őket. Ki gondolta volna -:)
2021. júl. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 A kérdező kommentje:
#7-es Én független vagyok szóval innen sem értem, hogy kinek mondod a hülyeségeidet :D de nem baj 1 jelentést megértél. Sajnos valakinek ennyi jut az életbe.
2021. júl. 22. 12:16
 13/47 anonim ***** válasza:
77%

Őszintén kérdező találkoztál már itt vagy valahol az életben olyannal, hogy egy teljesen fideszes embert meggyőztek érvekkel vagy bármivel ás átpártolt azonnal máshová?

Legfeljebb a billegő embereket lehet meggyőzni, de nem az elkötelezett szavazókat. Szerintem kár is elkezdeni, mert teljesen fölösleges. Inkább számolni kell velük, hogy X millió ember úgyis a Fideszre vagy ellenzékre szavaz, ha cigánygyerekek potyognak az égből akkor is. Plusz ugyanennyi embernek nincs pártja, ők fognak dönteni.

2021. júl. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 anonim ***** válasza:
30%

Olvasgatva a kérdéseket és válaszokat, azt látom, hogy ezek nem csak a "teljesen fideszes" embereket hanem minden magyart megvetnek és ócsárolnak miközben pitiznek a szavazatainkért.

Én például még egyszer se szavaztam a Fideszre. Kitalálhatod, hogy most kire szavazok -:)

2021. júl. 22. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/47 anonim ***** válasza:
90%

Értem a kérdésed, és egyet is értek. Én alapvetően úgy gondolom, teljesen megtértem azoknak az embereknek az érzéseit és gondolatait, akik hisznek a Fideszben, és általában keresem a lehetőséget a párbeszédre. A szomorú tapasztalatom a következőkből áll össze.


A nagyon tipikus Fidesz szavazó erősen befolyásolt a kormánypropaganda által. Amint elkezdek vitázni, hazaáruló libernyák leszek, teljesen mindegy, mit mondok. Cserébe olyan prosztó fikázást és kötekedést kapok az arcomba, hogy szétvernék valamit.


Ha az ilyen típusú embert nagy türelemmel mégis megfogom egy ponton, akkor elcsendesedik - gyk-n nem ír többet -, majd visszamegy a hétköznapjaiba, és ugyanott folytatja, ahol abbahagyta.


A másik eset, hogy alapvetően relatíve nyitott párbeszédbe keveredünk, de olyan mértékű ismerethiány, és/vagy félreértés van a másik oldalon, hogy egyszerűen lehetetlen küldetés átadni az álláspontomat. Ha megpróbálom, akkor annyit beszélek, hogy rám sütik, hogy "bármit kimagyarázok".


Van olyan, akinek egyszerűen túl komplex, amit mondani akarok. Számára a világ egyszerű jó és rossz dolgokból áll össze, és már ott elakadunk, hogy valami számomra nem egyértelműen jó, vagy rossz. Innentől én már bullshit guy vagyok, aki mellébeszél.


Van olyan is, hogy az illető abszolút hit alapon működik. Ha vitába keveredünk, akkor hangosan mantrázni kezd, hogy a saját egyensúlyát visszanyerje valahogy. Durva.


Szóval én próbálkozom, nem szidom a Fidesz szavazókat, de ők engem folyamatosan.

2021. júl. 22. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:
77%
A fidesz egy vallás. A vallás irracionális. Egy muszlimot sem tudsz meggyőzni arról, hogy egyen egy jó kis sertéskolbászt.
2021. júl. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 anonim ***** válasza:
30%

Teljesen igazad van kérdező!

Amennyire mostanában Gyurcsány, Jakab, Dobrev, Karácsony túltolja azt, amit nem kellene, annak bizony lesz bőven kontra produktív hatása. Arról nem is beszélve, hogy az amúgy is egységes, mozgósítható Fidesz szavazók még inkább összezárnak.

Én eddig vagy nem szavaztam, vagy más pártra egyszer.

Erőteljesen afelé kezdek hajlani, hogy jövőre először a Fideszre szavazok. Nagyon nem tetszik a baloldal stílusa, és Gyurcsány is nagyon zavar ...

2021. júl. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/47 anonim ***** válasza:
81%
#18, alapvetően egyetértek mindennel, amit a baloldalról írtál, de a brüsszelezés, sorosozás, libernyákozásra képtelen lennék oda szavazni.
2021. júl. 22. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
70%

"nagyrészetek szidja a kormánypártiakat mintsem meggyőzné?"

Erre szimplán annyi a válasz, hogy nem lehet őket meggyőzni.

Én mindig ezzel kezdtem, mindig vagy az lett a vége, hogy kijelenti, hogy "jó, te ebben hiszel, én meg abban", vagy szimplán nem érti, amikor egy érvelési hibára rámutatok, hogy miért hiba, és csak azért is arról beszél, hogy neki mennyire igaza van.


Szóval az oktatási rendszerünk őket nem készítette fel a vitára. Emiatt, amikor vitázunk, akkor azt képzeli, hogy ő egyenrangú fél, így amit ő mond, akár érvelési hiba, akár nem, azt gondolja, hogy jó érv.

2021. júl. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 anonim ***** válasza:
82%
Nem csak a fidesz-hívőket mocskolják. De az igaz, hogy egy hívőt, mindegy melyik párté nem igazán lehet meggyőzni.
2021. júl. 22. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!