Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ellenzékiek szerintetek lesz...

Ellenzékiek szerintetek lesz valaha kormányváltás, ha nagyrészetek szidja a kormánypártiakat mintsem meggyőzné?

Figyelt kérdés
Gondolok itt arra, hogy csak leugatjátok/leszidjátok lebirkázzátok őket stb... amikor pont hogy őket kéne meggyőzni és akkor tudnátok a következő választásokkor sikert elérni. Tudom hogy ezt mindkét oldalon fent áll, de ha ti annyira új kormányt akartok, akkor nem lenne jobb meggyőzni egy kormánypártit mintsem leszidni, hogy már csak azért sem az ellenzékre szavazzon? Ez engem tényleg borzalmasan érdekel. És tudom felnőtt ember azt gondol amit akar stb stb, de azért mégis csak.

2021. júl. 22. 11:29
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
80%

Nem azt mondta, hogy nincs ékezetes billentyűzete, hanem azt, hogy munkában, sietve, telefonról pötyögött, és nem szánt időt az ékezetekre.


#29-es meg egy gyökér.

2021. júl. 26. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
29%

Értem és igazad van de én azon háborodtam fel, hogy a kérdező helyesírását kritizálta a gyökér mert van nagyon sok olyan hazafi akit meghurcoltak mert 56-ban szabadságharcos volt, hosszú évekre bebörtönöztek és soha se kaptak alkalmat iskolába járni vagy dolgozni. Azok meg akik elmenekültek nyugatra a befogadó országokban jártak iskolába és dolgoztak.

Lehet, hogy hibás a magyar helyesírásom (bár csak jobb lenne) de fogadok, hogy a szélhámos Karácsonnyal ellentétben tudok angolul és a diplomáim is igaziak -:)

2021. júl. 26. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
35%

A kérdezőcske önmagát fényezi, és be akarja bizonyítani, hogy az ékezetessel több idő írni, mint ékezet nélkül!

Nem sokan viselik ezt a fidióta kioktató stílust, és ez a saját maga felnyalását egyenesen röhejesnek tartom!!!

Ennek diplomája? Úgy mint "Schmit Pali álamfőnek"...:)

Nem célom a fidesz-droidok meggyőzése, mert nem kellene velük az Összefogást felhígítani!

Inkább nyerjük meg magunknak a bizonytalanokat; az ő agyuk nincs még kimosva Orbán-hipóval...

2021. júl. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
73%

A harminchármas hozzászólócska értelmi szintje pedig addig terjed, hogy a "kérdezőcske" nem lesz attól fideszes, mert őkelmét leoltotta. Szerintem a "kérdezőcske" pont azért tette fel a kérdést, mert úgy látja, hogy az olyan suttyó hozzászólócskák, mint a harminchármas, hamis felsőbbrendűségük tudatában maguk ellen dolgoznak.


Kedves harminchármas hozzászólócska: ami miatt irritálóak az elvakult fideszesek az az, hogy pont olyanok mint te...

2021. júl. 26. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
55%

#34

De itt pont az a kérdés, hogy hogy igazolod, hoyg a felsőbbrendűség hamis lenne?

Ő a saját bevallása szerint nem találkozott vitára alkalmas fideszessel. Én hasonló kommentet írtam (#19).

Tehát valami lehet benne.


Ha pedig ez előfordul, akkor felmerül a kérdés, hogy mennyire hamis a felsőbbrendűség.


(Amúgy ez részben költői kérdés. Számtalan kutatás igazolta már, hogy átlagban azt lehet elmondani, hogy valaki minél alacsonyabb végzettséggel rendelkezik, annál nagyobb eséllyel fidesz szavazó.)

2021. júl. 26. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
44%

35: Szánalmas és ostoba dolgokat firkálsz.


Egyetlen IQ tanulmányról tudok és az nem szavazókról hanem fajokról szólt. Richard Herrnstein és Charles Murray 1994-ben kimutatta hogy a négerek intelligenciája jelentősen alulmúlja más fajok intelligenciáját, ami megmagyarázza a lemaradottságukat "The Bell Curve".

[link]

2021. júl. 26. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
55%

#36

Megint megtalált valami idióta, aki nem tud olvasni...


Kedves... hm... "nagyon okos" kommentelő. Mint mondtam a fideszről beszéltem, így nemzetközi kutatást nyilván nem találsz.

Viszont, egyrészt meg tudod nézni a választási eredményeket, amiben látszik, hogy minél fejletlenebb egy település annál nagyobb arányban támogatják a fideszt, illetve más kutatásból ismerjük, hogy minél fejletlenebb egy település annál alacsonyabb az átlagvégzettség. Ebből következik, hogy... röviden, igazam van.

Másrész, magyar kutatásokat kellene nézned, mert azokra hivatkoztam. A kedvedért linkelek egyet:

[link]


Amúgy ha már itt tartunk. Nem, nemzetközi kutatások közt is sok mindent találni. Pl. ilyen az is, hoyg a kutatók közt a legtöbb ember liberális beállítottságú.

Volt kutatás, ami azt hozta ki - ebből többet is ismerek -, hogy a liberálisok átlag IQ-ja magasabb, mint a konzervatívoké.

Stb-stb.


Mivel nem várom el, hogy felfogd, amit most leírtam, így egy dolgot vigyél magaddal, mint tanulság. Szar a szövegértésed.

2021. júl. 26. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
28%
Elég megnézni a 21 Kutatóközpont vezetőit és munkatársait és látni, hogy kik ezek. Valaki azért fizeti őket, bizonyára Soros, hogy mocskolja a magyarokat. Azt teszik.
2021. júl. 26. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
55%

#38

Mondtam, hogy szar a szövegértésed.

Nem csak rájuk, hanem még a választási eredményekre is hivatkoztam.


Elég szánalmas, hogy megállás nélkül hazudsz, amint valami olyasmi jön szembe a valóságban, ami neked nem tetszik.

2021. júl. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
78%

#34-es vagyok.


Az én megfigyelésem is az, hogy a magassabb iskolai végzettség általában fordítottan arányos a "fideszesség" esélyével. Az én megfigyelésem is az, hogy érdemi vitát folytatni meggyőződéses konzervatívokkal... hát... minimum kihívás. Ettől függetlenül nem tartom magam felsőbbrendűnek.


Egyfelől felsőbbrendűséget vallani pusztulat arrogancia, liberálisként meg egyenesen képmutató dolog - mármint felsőbbrendűségi érzés mentén liberálisnak vallani magát valakinek. Liberális emberként azt vallom, hogy közöttem és a tanulatlanabb, konzervatív melós között az a fő különbség, hogy más családba, más környezetbe születtünk, illetve hogy neki és nekem más a fontos. Ennyi.


A jelen politikai helyzet pontosan annak köszönhető, hogy a nagyvárosi liberális értelmiség lenézi a vidéki melós parasztot. Szerintem amúgy Orbán is, de ő ezt ügyesebben adja el, és nem büdös neki lemenni közéjük.


A kisembernek fáj, hogy őt mindig leszarják, az értékrendjét semmibe veszik. A történtekből keveset ért, csak azt látja, hogy ő küzd a semmiért, és senki nem vesz róla tudomást. Orbán meg gesztusok és szavak szintjén tudomást vesz róluk, lemegy közéjük, kimondja a fájdalmukat, ingyen pénzt ad nekik. Ez ugyan nettó populizmus, de a frusztrált embert ennyivel is le lehet venni a lábáról.


Szerintem egyszerűen fel kellene már fogni, hogy a tanulatlan, konzervatív embert nem meggyőzni kell, hanem megérteni, tisztelettel viselkedni vele. Ha emberi okokból nem is legalább annyit fel kellene fogni, hogy ő is egy szavazat.

2021. júl. 26. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!