Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem úgy indult ez az egész...

Nem úgy indult ez az egész oltás téma, hogy aki nem oltatja be magát, azt nem érheti hátrányos megkülönböztetés?

Figyelt kérdés
Akkor miért nem kezdhetik meg a Semmelweisen a tanulmányaikat a be nem oltott nebulók?? 🤔

2021. szept. 9. 15:03
1 2 3 4 5 6 7
 11/61 anonim ***** válasza:
20%

Igen, én vagyok a nyolcas, azóta is röhögök rajtuk. :D


Ez most egy olyan helyzet, amikor az emberi hülységnek valóban lehetnek következményei. Már bőven okozott annyi gazdasági meg pénzben nem kifejezhető kárt ez a vírus, hogy akár kötelezővé is tehetnék az oltást. Aki pedig nem veszi fel, az milliós nagyságrendű bírságot kap, amit kamatmentesen törleszthet a következő években, ha akar.

2021. szept. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/61 A kérdező kommentje:
#2: Szetetem mikor a hülyeséget, megmagyarázzák egy mégnagyobb hülyeséggel.
2021. szept. 9. 16:46
 13/61 anonim ***** válasza:
14%
A 2-es válasz nem hülyeség, te viszont még egyetlen értelmes gondolatot sem írtál le, csak másokat minősítesz.
2021. szept. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/61 anonim ***** válasza:
95%

Én orvosnak készülök, úgyhogy érdemes elolvasni az én válaszomat is. Az emberek többségénél hiányzik a kritikus gondolkodásra való képesség. Ezt a nyolcas válaszoló is igazolja. Ha létezett volna a kezdettől fogva szabad diskurzus az orvosok között, akkor jelenleg más lenne a helyzet. Véleménynyilvánítás és nyilvános, szakmai viták helyett úgy alakultak a dolgok, hogy sajnos minden egyes orvos egyből kockáztatta volna a hírnevét, amennyiben megkérdőjelezi a politikusok döntését. Az csak tovább rontott a helyzeten, hogy a vírus-szkeptikus és oltásellenes Gödényes bílgécesekkel azonosítottak azokat, akik a politikai és társadalmi nyomásgyakorlás helyett először inkább konstruktív vitákban vettek volna részt. Kissé ellentmondásos, hogy a GMO növényeket tiltja az Unió, viszont a GMO oltások felvételét (márpedig egyes oltások genetikailag valóban módosítva vannak) szinte rákényszerítik az állampolgárokra. Ez már önmagában felvet néhány bioetikai kérdést, és el kellene gondolkodni azon is, hogy meddig mehetünk el a tudományban, hogy hol van az a bizonyos határ, amit nem lenne szabad átlépni. Viszont annyira gyors és veszélyes volt a járvány, hogy az FDA inkább vállalta a kockázatot.

Az idősek és krónikus betegek részéről teljesen megértem a félelmet, számukra sokkal előnyösebb felvenni az oltást, hiszen a covidba nagy valószínűséggel belehaltak volna. Ezt én is mindig hangsúlyozom, és a nagyszüleimet, szüleimet is arra bátorítottam, hogy inkább vegyék fel.


Én még nyár előtt megkaptam az oltást, de nem saját akaratomból tettem, Húszon éves fiatal vagyok, egészséges, a legtöbb szaktársam sem akarta volna felvenni, de a nyomás miatt megtették, nehogy ki legyünk közösítve. Úgyhogy az egy tévhit, hogy aki SOTE-s az alapból isteníteni fogja a vakcinákat. Nem. Én pl. nem tartottam helyesnek a fiatalok körében ezt a sürgetést, a gyerekek esetében főleg nem, de sajnos alkalmazkodni kell a szabályokhoz, ami elárulom, hogy nagyon sokunknak nem tetszik, de ez van.


Én azt látom, hogy akkora nyomás van a fiatalokon, hogy inkább vállalják az oltást, pedig szinte zéró esélyük van arra, hogy a betegségnek súlyosabb lefolyása legyen. Az emberek többsége pedig különben sem kérdőjelezi meg a tudományt, mert semmit sem értenek belőle. Fogadni mernék, hogy az itt válaszolók többsége nem is tudta, hogy pl. az AstraZeneca az GMO technológiával készült el. Csak azért megtenni valamit, mert mindenki más is úgy tesz, szimplán ostobaság. Én is ostoba vagyok, és elhihetitek, hogy a SOTE legalább 60-70% is szkeptikus. Elég komoly beszélgetéseket folytatunk egymás között arról, hogy a politika milyen hatással van a tudományra és az emberekre. De körön kívül és máshol sem merjük az ilyesmit hangoztatni, mert szinte azonnal a máglyára kerülnénk.


Ha tetszik, ha nem, ez van.

2021. szept. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/61 anonim ***** válasza:
0%

"...hogy inkább vállalják az oltást, pedig szinte zéró esélyük van arra, hogy a betegségnek súlyosabb lefolyása legyen"

Nem csak arról van szó, hogy a fiatalok ne legyenek betegek. Az a helyzet, hogy egy fiatal tovább tudja adni a virust egy idősebbnek.


"Az emberek többsége pedig különben sem kérdőjelezi meg a tudományt, mert semmit sem értenek belőle. Fogadni mernék, hogy az itt válaszolók többsége nem is tudta, hogy pl. az AstraZeneca az GMO technológiával készült el. Csak azért megtenni valamit, mert mindenki más is úgy tesz, szimplán ostobaság"

Szerencsére nem is kell tudnom, hogy hogyan működik a vakcina, mert az nem az én dolgom. Én a szakemberekben bízok meg. Nem azért oltatom be magam, mert a többség beoltatja magát, hanem azért, mert a szakértők azt mondják, hogy érdemes.

2021. szept. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/61 anonim ***** válasza:
0%

"Kissé ellentmondásos, hogy a GMO növényeket tiltja az Unió, viszont a GMO oltások felvételét (márpedig egyes oltások genetikailag valóban módosítva vannak) szinte rákényszerítik az állampolgárokra"

Én nem látom az ellentmondást. Nem muszáj GMO növényeket ennünk, de ha nem oltatjuk be magunkat, akkor emberek halnak meg. Azonkívül jól hangzik, hogy mindkét dologban benne van az a betűszó, hogy GMO, de amíg a GMO módosított növényekkel új fajt hozhatunk létre, addig egy egy GMO vakcinával nem hozunk létre új fajt vagy annak egy módosulatát. Csupán rábírjuk a szervezetet, hogy a védekezzen az új virussal szemben.

2021. szept. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/61 anonim ***** válasza:
92%

15: ha az idős ember be van oltva, akkor a fiatal gyakorlatilag nem veszélyezteti őt.


A GMO vírusokkal szerinted nem hozunk létre új fajokat? Dehogynem, csak más kontextusban, pl. biokémiailag.

2021. szept. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/61 anonim ***** válasza:
92%
14 nagyon jól leírtad amit erről gondolok, jó látni hogy vannak még ilyen intelligens emberek!
2021. szept. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/61 anonim ***** válasza:
100%
#14: Pont ezért tartunk itt, mert bólogató birka módjára mindent megtesznek az emberek és még azok sem emelik fel a szavukat, hogy nem így kellene, akiknek van rálátásuk a témára. Kollaboránsok vagytok ti is, mert ahelyett hogy kiálltatok volna, hogy ez így hülyeség, némán beletörődtetek, hogy így van, ha meg kell halni, akkor meghalunk, de nem kockáztatjuk a kényelmünket.
2021. szept. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/61 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek én is a 14-essel.Valaki igazat is mond és ez tetszik
2021. szept. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!